mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Strongman    3203

A u mnie to samo ze tylko pszenice zaprawiali.Ale stare się do winy nie przyznają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

U mnie wszystko zasiane w piątek skończone w nocy 4 litry na metr spadło i luks bo już było sucho gdzie poruszane teraz tylko czekać za ciepłem i kukurydza z ziemniakami do ziemi no i oczywscie opryskiwacz teraz bedzie królował na podnośniku 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Kiedyś nie dawali i rosło :) Posiałem pół hektara kwalifikatem i półtora bez zaprawy pszenżyta i widać różnicę z daleka ale myślę że się zrówna jeszcze. Podlasie okolice bielska podlaskiego nie ma dużych strat, nawet u sąsiada zaczyna rosnąć z korzenia, choć wg mnie plonu tam nie będzie. 

Owies siałem wczoraj na piasku to niesamowicie sucho, 2.5 metra na hektar tak myślę że może być za dużo, się zobaczy     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Panowie, doradźcie jaki nawóz i ile ?dać pod owies ziemia klasy V i VI, troche zakwaszona. Na jesień pod orke poszło 20t/ha obornika swinskiego i teraz przed siewem pojdzie kolejne 20t/ha obornika swinskiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
3 godziny temu, raven18 napisał:

Kiedyś nie dawali i rosło :) Posiałem pół hektara kwalifikatem i półtora bez zaprawy pszenżyta i widać różnicę z daleka ale myślę że się zrówna jeszcze. Podlasie okolice bielska podlaskiego nie ma dużych strat, nawet u sąsiada zaczyna rosnąć z korzenia, choć wg mnie plonu tam nie będzie. 

Owies siałem wczoraj na piasku to niesamowicie sucho, 2.5 metra na hektar tak myślę że może być za dużo, się zobaczy     

250kg,to będzie łaka.Ja sieje 180 kg i jest lux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360

Ja owsa siałem 205 kg , dzwonie do kumpla na drugi koniec wsi pytam ile siejesz 250 kg. Pszenżyto też u nas w regionie wymarzło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
6 minut temu, Esab200 napisał:

Ja owsa siałem 205 kg , dzwonie do kumpla na drugi koniec wsi pytam ile siejesz 250 kg. Pszenżyto też u nas w regionie wymarzło

co to za pszenżyto było? wymarzło czy kwas i wyginęło w uj?

2 dni mroziło bez śniegu i wiało jak poje w rzepaku tylko liście przymarzły ale wszystkie roślinki żyją. jeczmień ozimy też spoko. generalnie wszystko wygląda całkiem fajnie.

owsa 190kg. siałem ale 2 lata temu wyszło mi 140kg i owies też był jak ta lala. tylko na dobrym obornik i krzewił się jak trzeba.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja posiałem owies około 175 kg na ha. Z tym załatwianiem to jakoś jest nie tak, dwa lata temu zaprawiłem pszenżyto, dość że się narobiłem to i zapłaciłem i okazało się że np, na kawałku 5 ha robale ojeba... 1 ha . Teraz myślę nie zaprawię i pszenżyto jak sałata. Więcej nie zaprawiam.


Z tym zaprawianiem, literówka sorki😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Myślę że to nie tylko kwestia zaprawiania ale również większej presji robala 2 lata temu. W tym roku była normalna zima, ze śniegiem, mrozem a to w większości przypadków pozytywnie wpłynęło na rośliny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3203

U pleśń załatwiła działkę przy lesie bo no bo nie zaprawiłem wszędzie ta sama odmiana i dobrze pola tez nawiezione więc niczego nie brakowało,pod owies miałem wyznaczone inne działki no ale pszenżyto trzeba z talerzować i posiać owies, coś tam odbija ale za słabo i nie ma sensu bo plonu nie będzie.

A działki przeznaczone na owies pójdą pod kukurydze w tym roku jak pogoda będzie sprzyjająca to kukurydzy będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360
27 minut temu, czesio200 napisał:

co to za pszenżyto było? wymarzło czy kwas i wyginęło w uj?

2 dni mroziło bez śniegu i wiało jak poje w rzepaku tylko liście przymarzły ale wszystkie roślinki żyją. jeczmień ozimy też spoko. generalnie wszystko wygląda całkiem fajnie.

owsa 190kg. siałem ale 2 lata temu wyszło mi 140kg i owies też był jak ta lala. tylko na dobrym obornik i krzewił się jak trzeba.

Nie wiem co to za pszenżyto wiem tylko że kumpla , pole aktualnie jest czarne. 

Mój jęczmień też przezimował spoko, tylko nie wiem kiedy jechać z N2 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Ja pojadę z N2 na dniach pewnie jak pogoda będzie ładna. Nie ma za czym czekać musi mieć dobry start.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9907
52 minuty temu, czesio200 napisał:

co to za pszenżyto było? wymarzło czy kwas i wyginęło w uj?

2 dni mroziło bez śniegu i wiało jak poje w rzepaku tylko liście przymarzły ale wszystkie roślinki żyją. jeczmień ozimy też spoko. generalnie wszystko wygląda całkiem fajnie.

owsa 190kg. siałem ale 2 lata temu wyszło mi 140kg i owies też był jak ta lala. tylko na dobrym obornik i krzewił się jak trzeba.

Kolega teraz siał usługowo. Dawka miała byc 250 kg/ha, tyle wyszło usługobiorcy z obliczeń, podzielił nasiona które miał przez ilość ha. Po zasianiu 70ha zorientował się że worki nie są po 500 tylko 400 kg 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360
10 minut temu, czesio200 napisał:

Ja pojadę z N2 na dniach pewnie jak pogoda będzie ładna. Nie ma za czym czekać musi mieć dobry start.

Czyli w przyszłym tygodniu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Siew owsa w ekologii, czyli bez oprysków na chwasty. Co polecacie aby ograniczyć rozrost chwastów w owsie w późniejszym okresie bo zapewne bedą? Gesty siew czy wsiewka z czymś (seradela, .......) czy inny sposób?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus1986    6
15 godzin temu, livebird napisał:

Nie za wcześnie na N2? 

Ja też w tym tygodniu jadę z N2 na pszenżyto i żyto, u mnie wschód Podlasia już zaczyna strzelać w źdzbło, nie ma na co czekać.  Choć u niektórych plantacjach jakby dopiero zaczynała się krzewić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

U nas dopiero się zaczeło zielenić dopiero zaczeło pobierać z pierwszej dawki  drugą zawsze sype przed 1 kolankiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek19    5

Stosował ktoś z was RSM na owies podczas krzewienia? Pytam bo mam wybór między rsm a saletrą. Pod korzeń dostał 200kg ultry i 200kg saletrzaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

mało potasu względem fosforu, saletrzak okej. daj 250 ultry 5 a będzie lepiej i koszt podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
MateuszImiołek napisał:

Stosuje ktoś z was polifoske 8 pod owies ? Co sądzicie gdyby dać przedsiewnie 200 kg Poli 8 i 200 kg saletrzaku ?? Będzie ok ?

Ja stosuje polifoske 8 pod owies ale tylko na polach gdzie zostaje sloma na polu, jeśli slome zbieram daje poli 6. Co do saletrzak 200kg będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj