mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

czesio200    3400

takie pytanie czy w glebie wytrzyma... jak on na stropie u mnie leży i -18 było i wytrzymał....

  • Like 1
  • Haha 1

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
49 minut temu, MatKub2405 napisał:

Witam czy nasionku owsa w ziemi będzie coś przy mrozach nocnych rzędu -6 stopni?bo pole obeschlo uprawione,ma być parę nocy po -5 -6 i czy to nie zaszkodzi ? niewiem czy siać czy czekać

Siać

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

@czesio200 no tak tylko pewnie koledze chodziło o to że w glebie rozpoczną się procesy kiełkowania i czy wówczas coś się może negatywnego stać a leżące sobie suche ziarno to coś innego

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Sialem kilka lat w lutym mrozy byly sniegi i owiesek byl zawsze ok. Zimno to zimno siedzi i potrfi 3-4 tyg wschodzic, ale korzeń rosnie.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za mokro póki co na wjazd, dziś znów 2mm ze śniegu. Może po 20 się posieje mieszankę, jak nie to w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Ja zasialem 24 lutego i po 9 dniach opuszczał korzonek ale fakt że gleba piaszczysta ciepła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

W tym roku to podlasie chyba najwcześniej początek kwietnia zacznie siac owies. Chyba że pogody sie zmienia. A tak na marginesie uzywa ktoś arfy(wialni z sitami) wrl? Jaki rozmiar sit na owies i w jakiej kolejnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259
21 godzin temu, Michal014d napisał:

W tym roku to podlasie chyba najwcześniej początek kwietnia zacznie siac owies. Chyba że pogody sie zmienia. A tak na marginesie uzywa ktoś arfy(wialni z sitami) wrl? Jaki rozmiar sit na owies i w jakiej kolejnosci?

Na piachu sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
5 godzin temu, Pstrąg napisał:

Od góry 20, 7.1, 2

Ja mam 15. 5. 3 i wszystko ok tylko słomy idzie troche. I pytanie co zmienic górne 15 na 20? Tak na logikę to gestsze lepiej powinno odbierac słomę czy nie?

4 godziny temu, Tomek90 napisał:

Na piachu sucho

A no ja mam goreczki i na dołach mokrawo poza tym myślałem bardziej o niepewnej pogodzie. W dzień plus w nocy minus i boje sie ze jak będzie pod ziemia lezec z miesiac to zgnije lub druga opcja wzejdzie a w nocy mroz go sieknie wiec czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
23 minuty temu, Pstrąg napisał:

Wiatru więcej trzeba

Zasuwy boczne max otwarte a silnika od frani nie przyspiesze :) najwyżej moze coś by dało naciągnąć pasek bo nie jest napiety jakos mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus1986    6

Jak taka pogoda będzie to faktycznie w kwietniu będziemy na Podlasiu siać owies. Swoją drogą mam pytanie jaki azot dajecie przedsiewnie pod owies, podzielcie się swoją opinią i dlaczego akurat to. Ja do tej pory stosowałem mocznik, ale chcę spróbować Zaksanu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
Dnia 10.03.2021 o 19:32, Janeczko napisał:

Owies nawigator ile siejecie szt, kg ? Mowa o kwalifikacie w lubelskim

A jakie ma parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Internety mówią o 450+500 ziaren kiełkujących na m². Kalkulator w rękę i jedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
pawelus1986 napisał:

Jak taka pogoda będzie to faktycznie w kwietniu będziemy na Podlasiu siać owies. Swoją drogą mam pytanie jaki azot dajecie przedsiewnie pod owies, podzielcie się swoją opinią i dlaczego akurat to. Ja do tej pory stosowałem mocznik, ale chcę spróbować Zaksanu. 

owies planuje siac na glinie gdzie stoi woda i liczyłem się ze zasieje ostatni we wsi hehe zawsze daje 250kg polifoski i 100kg mocznika pod agregat i zależy jaki rok jak mokro to jeszcze 100kg saletry a jak sucho to tylko mocznik pod korzen. Plony zadowalajace przy takim nawozeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

Ja wczoraj posiałem, Południowa wielkopolska. Miejscami było trochę mokro ale jakoś poszło. Pod agregat poszło 200kg polifoski 6, 200kg saletrzaku i 200 kg wap magu. Zobaczymy co z tego będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Spokojnie podlasianie u nas w małopolsce jak narazie to nie ma szans wjechać siać nawet na największych piachach gdzie przez ostatnie lata siałem owies nawet i 14 lutego jest mokro a w prognozach nie widzę pogody która miała by osuszyć tą ziemie a akurat owsy mam w tym roku też na glinkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Owies bingo gestosc 49, wyrównanie za małe i poszlo pierwsze auto na pasze po 590.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

O to na bingo nawet dobra gestosc. U nas pośrednik obniżył na 52 cenę i mówi że tanieje to ludzie wiozą że aż po szosie rozsypują 🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj