mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

korasss    62

Ja w tym roku bede siał owies gniady z przeznaczeniem dla koni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

U mnie w tym roku pół hektara położyło i porosło rdestem i jeszcze jakims syfem to powiedziałem teściowi ze ja w ten syf nie będę wjeżdżał kombajnem a tym samym go brudził chwastami. Poszła w ruch rotacyjna to 7 bel  udało się  zebrać to krowy miały co jeść jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Mam do wyboru 3 odmiany Nawigator , Harnaś i Zuch która byście polecili po własnych doświadczeniach? Dodam że będzie siany 4-5-6 klasie z dobrym pH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
Rolnik200598 napisał:

Jęczmień w zeszłym roku miałem taki... Kombajnistę trzeba było dobrze "ugłaskać" po koszeniu, mimo, że kawałek malutki to k*rew poleciało w cholerę. Na jednym zdjęciu zaraz po burzy, na drugim po kilku dniach.

20200625_131931.jpg

20200617_184007.jpg

Biorą nerwy na takie leżaki,a później usługobiorca zdziwiony że trzy dni kosiłem ile razy kombajn zapchany i że skąd taki rachunek bo w tamtym roku połowę tego.Ostatni raz kosiłem kilka hektarów takiego zboża. No chyba że u siebie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś wykosić musi. Dostał tyle ile chciał i do tego flaszkę i słoik miodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus1986    6
11 godzin temu, AgroSzymi99 napisał:

Mam do wyboru 3 odmiany Nawigator , Harnaś i Zuch która byście polecili po własnych doświadczeniach? Dodam że będzie siany 4-5-6 klasie z dobrym pH.

Miałem w tamtym roku Nawigatora i Harnasia. W tym roku sieję znów Nawigatora, uważam że to bardzo dobra odmiana z potencjałem plonotwórczym. U mnie sypał najmniej 4,5 tony. Tam gdzie dałem kizeryt na dobrej ziemi IV klasie PH~5,5 dało mi 6 ton z ha (działka 2 ha). Wszystko ważone na wadze.

Harnasia miałem z centrali, objętościowo było go bardzo dużo jednak wagowo to już słabo. Posiany był obok tej działki gdzie nawigator dał 6 ton a harnaś 4,3. tony. Nawożenie identyczne. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
ZELKOW napisał:

a co tak słabo z gęstością ?

nigdy nie sprawdzałem gęstości bo wszystko szło bykom, w tym roku pierwszy raz sprzedaje i od razu zong , na polu wyglądał ładnie wizualnie tez ładnie sypał a gęstości nie ma ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44
1 godzinę temu, dzikiWschód napisał:

dzis sprzedany owies bingo gęstość tylko 40 wiec poszło po 540brutto, na wiosnę sieje nawigatora

Znajomy wozil do skupu to za owies dostal 50 brutto ale to ekologia i słabizna,pewnie 40 nie łapał łupinka tylko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

ostatnio jeden tu pisał o owsie eko po 1000zł a tu eko tańsze od konwecjii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119
14 godzin temu, grzeniu34 napisał:

Po ile owies w Świętokrzyskim ?

TLW 40-60

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
15 godzin temu, daron64 napisał:

U mnie bingo zawsze koło 50 się kreci

Darek u Ciebie na jakiej glebie rośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44
7 godzin temu, ZELKOW napisał:

ostatnio jeden tu pisał o owsie eko po 1000zł a tu eko tańsze od konwecjii

Tak bo zawiózł do pośrednika co skupuje zboza ale nie ekologiczne. Zmierzył gestosc i tyle dostał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3203

Eko jest tylko po to aby większe dopłaty brać a nie p oto aby wiencej za produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

no na półkach sklepowych eko  zdecydowanie drożej . 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3203

ale trzeba mieć gdzie to sprzedać i ktoś musi kupić drożej, ja mam łąki ekologiczne i 2,5tyś dopłaty z ha bo tam i motylkowe wysokobiałkowe rośliny są i krowy zjedzą.A zboża to u mnie nie opłacalne bo bez chemii i nawozów nić nie będzie a trawa to co innego.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Mam we wsi rolnika który posiada gospodarstwo ekologiczne, lata non stop po tych telewizjach i namawia mnie na ekologię bo twierdzi że plony powinienem osiągać na tym samym poziomie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

Dla samych dopłat można to robić,ale chcąc sprzedać plony powinny być chociaż 1/2 droższe  od konwencjonalnych .Kilka lat temu tak było i warto było plony zbierać,ale teraz to mało opłacalne.Mam nadzieję,że chociaż łubin w miarę utrzyma cenę,bo będę siał.Przy najbliższej okazji rezygnuję z ekologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3203

Ja tylko łąki mam a reszta to rolnictwo normalne, nie trzeba mieć całego,mi się opłaca bo 2,5tyś czystych pieniędzy z dopłat to trzeba z 5 ton owsa sprzedać a gdzie wyprodukowanie i przewalanie tej ziemi a tu czysty hajs bez przewalania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj