mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Pawel2678    56

Oprócz tego co pisał Tomek dopowiem że jeśli chodzi o pogodę to głównie woda kiedyś miałem bingo i był mokry rok to spokojnie wchodziło mi 50 kg do worka a innym razem przy suchym roku też bingo ledwo ledwo 40kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Gęstość siewu /obsada, odmiana, nawozenie, pogoda. 

Uszeregujesz co wedlug ciebie w jakiej kolejności ma znaczenie od najbardziej do najmniej. A co do nawozenia to moze masz jakies rady bądź sugestie co mona zrobić lepiej w nawożeniu ktore napisalem. A czy ph gleby ma duze znaczenie do gestosci bo mam ok 5 ph

1 godzinę temu, Pawel2678 napisał:

Oprócz tego co pisał Tomek dopowiem że jeśli chodzi o pogodę to głównie woda kiedyś miałem bingo i był mokry rok to spokojnie wchodziło mi 50 kg do worka a innym razem przy suchym roku też bingo ledwo ledwo 40kg

Ten rok niby był ok co do deszczy a do worka 50kg tych niebieskich niby wejdzie 50kg ale ciężko zawiązać wiec nie jest najlepiej. Bo mówią że jak spokojnie da sie zawiazac z zapasem to wtedy ma dobra gestosc nawet na konsumpscje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Tak z ciekawości dodajecie do herbicydu Mustang Forte czy to na jare czy ozime jakieś wspomagacze do wody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44
12 minut temu, Roki212 napisał:

Tak z ciekawości dodajecie do herbicydu Mustang Forte czy to na jare czy ozime jakieś wspomagacze do wody ?

Ja nie dodawałem jak owies pryskalem i ok było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Ja tak samo nie raz już nim pryskałem i nie dodawałem i też było ok, ciekawi mnie czy coś to daje bo na etykiecie nic akurat nie pisze o wspomagaczach aby dodawać ale może ktoś stosuje i ma jakieś porównanie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

kiedyś dawałem 0,4l moddusu to ustał do żniw odmiana bingo,cerone też fajnie działało na owies 0,5l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
dzikiWschód napisał:

panowie czym skracacie owies i w jakich dawkach?

a w jaki plpn celujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

nigdy nie stosowałem ale zawsze gdzieś mi wykladalo ok 10%pola wiec w tym roku chciałbym spróbować a planuje dac 85kgN w moczniku i polifosce 8. W zeszłym roku bingo dal 5t i w tyle celuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Moddus drogi, ale moxa czy cuadro 1/3 tańsze. Też dałem w 2020r 1.5l ccc i 50 % leżało po wichurze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1378

nie stosuję generyków moddusa bo po prostu słabo działają. Owies ma tak rozbudowany układ korzeniowy, że taka dawka jest bezpieczna. U mnie nigdy nie leżał po ccc, może miejscami, ale ja wielkich nakladów na owies nie stosuję, bo się nie opłaca. 4-4,5t w zupełności mnie satysfakcjonuje. Jak będzie konkret wichura, to czy po ccc czy po moddusie i tak będzie leżał.

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Ja dałem 1,5 ccc i później 0,15 modusa (owies rzadki) przyszła wichura i placek, koszenie- masakra plon 3,5 t  a ile na polu zostało to już szkoda gadać i w tym roku owsa nie sieje ,bo obok pszenżyto i jęczmień po skracaniu ustały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sieję w tym roku mieszankę, jęczmień z owsem. Na jęczmień CCC nie działa to nie wiem czy nie zmieszam Moddusa z CCC, może zadziała i na owies i na jęczmień. Koszty dla mnie roli nie grają więc żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
Dnia 30.01.2021 o 11:19, drobny napisał:

kiedyś dawałem 0,4l moddusu to ustał do żniw odmiana bingo,cerone też fajnie działało na owies 0,5l 

Cerone  można dawać na owies,bo mam z tamtego roku i na etykiecie nic nie pisze,że na owies można dawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
jajonasz napisał:

nie stosuję generyków moddusa bo po prostu słabo działają. Owies ma tak rozbudowany układ korzeniowy, że taka dawka jest bezpieczna. U mnie nigdy nie leżał po ccc, może miejscami, ale ja wielkich nakladów na owies nie stosuję, bo się nie opłaca. 4-4,5t w zupełności mnie satysfakcjonuje. Jak będzie konkret wichura, to czy po ccc czy po moddusie i tak będzie leżał.

jaka dawke stosujesz i w jakiej fazie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nagusa ktoś siał? Jeśli tak to udany czy nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj