mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
iwanek7    6
2 godziny temu, dzikiWschód napisał:

owies jest dobry na plodozmianu bo jest fitosanitarny. Sieje bingo i daje 100kg mocznika i nigdy nie skracam, miejscami trochę położy ale to sporadyczne place

I jaki plon z niego wychodzi po takiej dawce? Kiedy siać mocznik i czym kropisz i kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26
Dnia 13.07.2020 o 19:52, dzikiWschód napisał:

jak ubezpieczone to coś wypłaca, ziarno leży na ziemi a to najważniejsze, patrzą też na złamane klosy/ wiechy i wybite plewki, daj znać co oszacuja

Miałem dać znać odnośnie gradu w owsie, dostałem wypłatę na jakieś 400-450kg/ha przy obecnych cenach owsa, dobre i to :)

Edytowano przez Lukarso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
iwanek7 napisał:

2 godziny temu, dzikiWschód napisał:

owies jest dobry na plodozmianu bo jest fitosanitarny. Sieje bingo i daje 100kg mocznika i nigdy nie skracam, miejscami trochę położy ale to sporadyczne place

I jaki plon z niego wychodzi po takiej dawce? Kiedy siać mocznik i czym kropisz i kiedy?

zazwyczaj przy takiej dawce N wychodzila mi przyczepa d 47 i rozrzutnik z ha w tym roku dodatkowo 1 przyczepa ekstra więc wszystko zależy od wody. nie jestem zwolennikiem sypania dużo N pod owies bo jest bardzo zależna od wody roślina. Mocznik i polifoske daje pod korzeń po orce przed siewem, chwasty ostatnie 2 lata robilem Gold 1l ale za rok pójdzie mustang forte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Od 48 do 54 gęstość u mnie. U mnie dawno nawigator zastąpił bingo. A teraz romulus zastąpi nawigatora 😁

Edytowano przez Mariu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

U mnie owies był po gorczycy z łubinem i gdzieś wyciągnęło azot. Myślałem że będzie bujny owies aż się powali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Nawigator około 5t/ha posiany rok po centrali. Posejdon C1 prawie 6t/ha wszystko leżało plackiem pomimo regulacji. Takich plonów owsa jeszcze nie widziałem. Ziemia.5-6klasa w dobrej kulturze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od znajomego 20arów owsa (sieje owies dla płodozmianu) i jest pytanie jak najlepiej, najtaniej to zebrać? Jestem w tym zielony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
20 godzin temu, Szron88 napisał:

Posejdon C1 prawie 6t/ha Ziemia.5-6klasa w dobrej kulturze

 

Dawaj zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547
2 godziny temu, Jugowskidzik napisał:

Dostałem od znajomego 20arów owsa (sieje owies dla płodozmianu) i jest pytanie jak najlepiej, najtaniej to zebrać? Jestem w tym zielony 

Kombajnem? 🤔

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29
3 godziny temu, daron64 napisał:

Dawaj 

Pomimo regulacji wszystko padło i sporo na ziemi zostało. Plon bez wagi. 6t na oko. John deere 1065. 3 zbiorniki z ha

20200807_164043.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Morion napisał:

Kombajnem? 🤔

 

Kto ci podjedzie na 20arow i nie mam blisko w okolicy kogoś z małym kombajnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

W takim razie kosa, odbieranie, wiązanie, zwożenie, układanie, młocka, wialnia no i chyba tyle i taka mniej więcej kolejność zdaje mi się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Dzisiaj talerzowalem scierniska,na jednym polu miałem owies koło jęczmienia, nie sądziłem ze będzie aż taka różnica . Jęczmień skoszony tydzień wcześniej i ziemia mokra, a po owsie kurzy jakby sie paliło. 

P_20200810_192149.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Owies w tym roku sypał bardzo dobrze. Więc podejrzewam, że będzie dość tani.

Juz jest tani, w okolicy cena oscyluje w granicy 400zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus1986    6

Podlaskie dziś po 480 zł/t. Owsa jest dużo wszędzie sypał nieźle. Jestem zawiedziony Harnasiem z centrali bo tylko 4,3 t/ha (objętościowo dużo bo całą 12 t przyczepa ale lekki o gęstości 43. Natomiast nawigator rok po centrali na najlepszym kawałku sypał 6 ton przy gęstości 53 koszony w piątek, a koszony wczoraj miał już gęstość 49 z tego samego pola i wyszło nieco ponad 5 ton z ha. 

Edytowano przez pawelus1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

To i tak dobra cena przy tych plonach

5 t x400 zł =2000 zł

2t x 600= 1200zł 

Ameryki nie trzeba po 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj