mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

rolnikos25    14

Panowie ruszał już ktoś w owies? U mnie  jeszcze zielone niektóre źdźbła i flagówka do połowy zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pryskał ktoś może jakimś środkiem na dosuszanie ?? No. Randapem ? Położyło mi części owsa i tam gdzie leży zielony, resztą bieleje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

To nic nie da, bo glifo zadziała za 2 tygodnie a w tym czasie pewnie sam dojdzie. Szkoda się niepotrzebnie truć. Dodam tylko, że też mam ten sam problem z odnawiającym się owsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

u mnie owies siany ok 15.03 i byłem przekonany że już jest do koszenia a tym czasem łodygi zielone i co 3 wiecha do połowy zielone plewki a to się zdziwilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolL    0

Powiem tak dziś kosiłem bingo siane 5.03 plon zważony z 10 hektarów 48 ton o gęstości zaledwie 42 gdzie wymagana jest 52... Masa przyczep wagi nie ma dobrze że plon jest jako taki... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Dnia 27.07.2020 o 20:24, dzikiWschód napisał:

u mnie owies siany ok 15.03 i byłem przekonany że już jest do koszenia a tym czasem łodygi zielone i co 3 wiecha do połowy zielone plewki a to się zdziwilem

A co tu się dziwić. ja siałem gdzie z 3 tygodnie po tobie i kosić będziemy razem gdzieś za 1 - 1,5 tygodnia. Południe Podlasia. Regionu i okresu wegetacji nie oszukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Ja niestety będę musiał dosuszac chwastów wyszło od groma dużo leży... Dziki owies też się trafia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolL    0

Ciekawe czy jaki kolwiek owies osiągnie parametry w tym roku 

 

IMG_20200730_144436.jpg

I ciekawi mnie czy to cecha odmianowa czy poprostu pogoda. Siany 5 marca wcześniej się nie dało bo bagno na polu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Ja dziś kawałeczek na próbę wykosiłem gęstość 53. 80ar i 3.5 zbiornika droniborg 

Edytowano przez Mariu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

U mnie słoma zielona ścieżki zielone wilgotność 12-15%, nie wiem na co czekacie bo jak będzie padać to się będzie odmładzać.

Plon lepszy jak pszenicy narazie mimo że ta nie ważona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolL    0
7 godzin temu, Mariu napisał:

Ja dziś kawałeczek na próbę wykosiłem gęstość 53. 80ar i 3.5 zbiornika droniborg 

Powiedz mi kiedy siałeś i jaka odmiana bo ta gęstość to jakieś nie porozumienie. 42 44 i lepszego nikt nie wozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

No co Ty iu nas są tacy co mieli w tamtym roku 56 co deszczu nic nie było a w tym podejrzewam że też będzie oki. Ja siałem 14 marca romulus nie żaden bingo to tylko próba była czy suchy bo już łamał się ale miejscami i to był zielony ale poszedł jakoś.

Edytowano przez Mariu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolL    0

No ja właśnie siałem kwalfikat bingo 5 marca i nie wiem czy to wina nasion czy ja jakiś błąd popelnilem... Bardzo dużo mączniaka miałem na polu a siałem zaledwie 160 kg na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Jak dane nawozu npk i azotu przed siewem nie po głównie i nie kwasota to odmiana. Siałem bingo z 5lat max gęstość to 44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Wykoszony ha nawigatora. Plon przewazony 4.4 tony moze bylo by lepiej ale na dolku prawie wyginal. W porownaniu do zeszlego roku zdecydowanie lepiej. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam? Kosicie owsy? U mnie niby ok ale słoma zielonkawa... sie zastanawiam jechać czy nie jechać? Dodam ze w razie czego mam gdzie wysuszyć. Tam gdzie leży miejscami to trafia się zielonego ale bardzo mało. Od poniedziałku mnie nie będzie przez 3 tygodnie i boje się zostawić na 3 tygodnie go. Potem walne fotkę i sam nie wiem co tu robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok a tu fotki. Sam nie wiem... niby ziarno ok ( miejscami klosy takie inne białe i tam to ziarno zielone, sporadycznie gdzie lezy) no i słoma taka jak tu na fotce miejscami od ziemi 

20200801_151953.jpg

20200801_152819.jpg

20200801_153029.jpg

20200801_152132.jpg

Edytowano przez Samsung123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, 255Ferdek255 napisał:

@Samsung123321 To zmienia postać rzeczy. U mnie słoma żółta.

U mnie tez. To co wysłałem jest w lekkim dołku a ogólnie jest żółta. Próbuję dzisiaj to zrobić. Jak będę widział że się nie da to zjazd i tyle. Spróbować mozna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

skoszony bingo plon 👍 z 1.1 ha cała przyczepa na ktorej 2 lata temu było 6 t owsa


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja skosiłem to wczoraj. Było suche :) niestety leżał i połowę go zostało w ziemi, spadł... nigdy więcej siania owsa bez regulatora... tak wygląda

20200802_112417.jpg

Edytowano przez Samsung123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj