mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19702
59 minut temu, KubaiJakub napisał:

A co zrobić z odbijającym owsem Dodam że leży a słoma pójdzie na pasze 

Kosić-"dojdzie" po skoszeniu

 

Mój "grudniowy"prawdopodobnie jutro pod kosę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję w przyszłym roku zasiać kwalifikat owsa i chciałbym się dowiedzieć o odpowiednim nawożeniu tej rośliny, ponieważ wcześniej stosowany był tylko obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

sieje odmianę bingo, pod korzeń 250kg polifoski 6 i 100kg mocznika potem opryski na chwasty, potem odżywka i coś na skrzypionke i na tym koniec do żniw, plon ok 4t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus1986    6

ja w tym roku na chwasty stosowałem Mustang Forte i jestem bardzo zadowolony jak na tak mokry rok. I posiałem 1,5 ha kwalifikatu Harnasia i wygląda całkiem nieźle, ale zobaczymy jaki efekt będzie w postaci plonu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
255Ferdek255 napisał:

@dzikiWschód Dzięki za odpowiedź. Co stosujesz na chwasty ? I z jakiej firmy masz odżywki ?

 

w zeszłym roku stosowalem gold 1l/ha i było czysciutko do zniw koszt ok 65zl w tym roku powtórzyłem goldem w tej samej dawce i przepuscil mi miotle sporadycznie. W przyszłym roku opryskam mustangiem. Odrzywki to raczej pozostałości po pszenicy czyli dr green ale zawsze idzieplonvit, acha do tego dodaje mocznik i siarczan magnezu po 12kg na 250l wody/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dzikiWschód Dzięki za odpowiedź...wiesz po prostu chciałem się dowiedzieć bo u mnie w rodzinie to od wieki wieków oprysk chwastoxem i 100 kg saletrzaku i na tyle z nawożenia😒. Ja w tym roku pryskałem chwastoxem trio i też jest miotła w owsie taki rok, że chwasty rosną po opryskach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Bo mokro nie raz miałem miotły w owsie pomaga uprawa przed siewem owsa lub orka na wiosnę  ale też nie wiadomo. Zawsze jak wcześnie sieje owies to nam miotle ale plon leprzy od tych co sieją później a miotły nie mają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Noi super miał kiedy rosnąć ją  siałem 14,18,19 to romulus jest prawie gotowy trochę źdźbło zielone gdzie nie gdzie a nawigator to leży trochę to sporo zielonego. Aby pogoda to będzie ok noi cena normalna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
3 godziny temu, dzikiWschód napisał:

w zeszłym roku stosowalem gold 1l/ha i było czysciutko do zniw koszt ok 65zl w tym roku powtórzyłem goldem w tej samej dawce i przepuscil mi miotle sporadycznie. W przyszłym roku opryskam mustangiem. Odrzywki to raczej pozostałości po pszenicy czyli dr green ale zawsze idzieplonvit, acha do tego dodaje mocznik i siarczan magnezu po 12kg na 250l wody/ha

Mustang w tym roku też u mnie przepuścił miotłę. Śmiem podejrzewać że to urok tego roku. Jak to starszy powiadają miotła to tylko w zimowym :)

Edytowano przez gregory81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Mariu No u mnie nie tak super, bo przyszły mrozy i normalnie zrobił się żółty 😒

Polecasz tego romulusa i nawigatora ? Na której klasie masz posiany owies?

Edytowano przez 255Ferdek255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Romulus pierwszy raz z centrali więc się okaże ale ziarko widzę że ma krótsze niż nawigator zobaczę jaka będzie gęstość. Nawigator leprzy niż bingo gęstość zawsze leprza a za tym i waga. Tylko trzeba trochę podsypać i na kwasocie nie siać. Klasa 4 lekka ziemia a pH od 4.7 do6

Edytowano przez Mariu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Mariu Dzięki, bo zastanawiałem się co kupić w centrali. Rodzina mówi, że bingo najlepszy owies a ja jakoś nie jestem przekonany do niego. Jak zbierzesz napisz plon.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

miałem nawigatora i bingo, po kilku latach zostałem tylko przy bingo i sieje poznaniakiem. Niektórzy narzekają że bingo ma długie ziarno i zapycha się podczas siewu ale nigdy tego nie doświadczyłem, może dla tego że sieje 200kg/ha i otwór jest wystarczająco duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja w tym roku na wiosnę doświadczyłem. Ustawiłem jak zawsze. I był problem. Ziarno było duże. Musiałem potem jeszcze drugie tyle dosiać. Bo już w trakcie nie chciało mi się kombinować z przestawianiem. Pojeździłem potem samym siewnikiem jak za dawnych lat i jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj