mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szron88    29

Posejdon z kwalifiktu. Pod korzeń 100kg NPK,100kg mocznika i 20m³ pofermentu z biogazowni. Przedplon żyto,słoma pocieta. Przed niedziela trineksapak etylu 0.3l ale pewnie nie ustoi. W maju 80l deszczu. W czerwcu juz 10l. 

20200604_084357.jpg

Edytowano przez Szron88
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Będzie leżał.

Ja dziś 700g ccc i 50g trineksapaku. 

Poprawie potem jeszcze 50g ale też będzie gleba.

 

 

20200604_180045.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Posejdon siany okolo 170kg/ha okolo 350sztuk siew 17marca. Pokrzewił sie jak głupi po 5 pędów. Obecnie poczatek 4kolanka wiecha idzie do góry w źdźble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Nie wiem ile sztuk nie chciało mi sie liczyć bo 7ha posialem tylko. 190kg/ha 400kg rsm 32 ale sporo strat bo deszczu nie było. Gdzieś do kolana może sięga. Ogolnie jakby padało wczesniej to bym dal 1100g ccc i wsiooo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Czyli koło 130kg N wow. Chłopaki nie przejmujcie się to bedzie stało, aby nie było gwałtownych burz. U mnie owies ma piękne liście , jest woda to aż chce sie na pole przejechać pocieszyć oko.

P_20200604_192248.jpg

Edytowano przez michal_19
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
34 minuty temu, tommy66692 napisał:

Chyba gluchy

Mój 2 tygodnie temu wypuścił wiechę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
soltys48 napisał:

34 minuty temu, tommy66692 napisał:

Chyba gluchy

Mój 2 tygodnie temu wypuścił wiechę

michal_19 napisał:

Siany wcześnie , na slabszej ziemi i mozliwe ze wyrzucil wieche

No pewnie, ja na słabej sialem 22 lutego I też już widać wiechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

przez nierówne wschody mam owies który różni się ok 5cm wysokością jeden od drugiego, myślicie że w żniwa może się ten większy obsypac wcześniej czy wszystko dojdzie w jednym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak aż tyle , to o dwa tygodnie różnicy będzie . 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
17 minut temu, dzikiWschód napisał:

przez nierówne wschody mam owies który różni się ok 5cm wysokością jeden od drugiego, myślicie że w żniwa może się ten większy obsypac wcześniej czy wszystko dojdzie w jednym czasie?

Jak zasiejesz polowe pola np 20 lutego a 2 polowe 20 marca to zniwa Ci gwarantuje ze masz w tym samym czasie do 2 dni roznicy w zbiorze wiec spokojnie wszystko bedzie do zbioru o jednakowym czasie 

Ta regula sie tyczy i owsa i jeczmienia i pszenicy jarej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus1986    6
2 godziny temu, dzikiWschód napisał:

kości mnie jeszcze wjechać z siarczanem i mocznikiem w ten owies, co myślicie po 12.5kg na 250l?

Zależy w jakiej fazie masz owies. Jeżeli tego potrzebuje to myślę, że ta dawka jest okej. to jest 5% stężenia czyli praktycznie książkowo.  A dużo azotu dostało do tej pory ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolL    0

Mój pryskany na chwasta około miesiąca temu także nie wiem. Pryskałem ostatnio fosforem dolistnie pół zalecanej plus mikro ale tylko litr a zalecane 2 do 3. Może to po stabilanie ? Pryskane było około 10 maja ale tylko 0.7 litra

17 minut temu, pawelus1986 napisał:

A to nie jest przypadkiem przypalone ? zrób zdjęcie liścia z bliska

W nocy nie dam rady. Ale powiem ci że też tak myślałem ale oglądałem pole w kilku miejscach i aż specjalnie na klin poszedłem gdzie oprysk się trochę nakłada i tam tego nie ma mimo że podwójna dawka oprysku poszła

Screenshot_2020-06-05-23-02-09-120_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

Mam to samo, wykluczone przypalenie opryskiem, na jednym kawałku w różnych miejscach, nie na całym polu. Podejrzewam pH lub karłowatość jęczmienia (oby nie) 

IMG_20200605_234016.jpg

IMG_20200605_234001.jpg

IMG_20200605_233943.jpg

IMG_20200605_234125.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolL    0
1 minutę temu, marcin999 napisał:

Mam to samo, wykluczone przypalenie opryskiem, na jednym kawałku w różnych miejscach, nie na całym polu. Podejrzewam pH lub karłowatość jęczmienia (oby nie) 

IMG_20200605_234016.jpg

IMG_20200605_234001.jpg

IMG_20200605_233943.jpg

IMG_20200605_234125.jpg

No bardzo podobnie ale u mnie obstawiam na brak potasu poprostu się skończył a roślina potrzebuje aby wydać plon i wycofuje. Siałem Przedsiewnie 280 kg Korn kali na hektar ale to jest zaledwie 110 kg k a w ziemi na poziomie bardzo niskim. A głównie żółte place na 5 klasie obserwuje u sb. U cb nawet bardziej wygląda to na brak potasu w glebie nie wiem jakie masz gleby. Ale u mnie zdjęcie robione na V klasie tydzień temu jeszcze myślałem że będzie super bo w tych miejscach był lekko żółty w kwietniu w suszę potem dostał deszczu i ładnie urusł a teraz go siekło jak zaczął wiechować. Zastanawiam się nad opryskiem potasem dolistnie ale nie wiem czy nie za późno i czy ładować się w koszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

U mnie też V klasa, może być z tym potasem bo to jest dzień po dolistnym i mam wrażenie że troszkę się poprawił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj