mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

friz    3

W sumie u mnie w oziminach samosiewy owsa całkiem dobrze przezimowały 😀 ale ciekaw jestem jak sobie poradzi z mrozem w fazie szpilkowania i pierwszego liścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
59 minut temu, friz napisał:

W czwartek zasiałem owies a pod koniec przyszłego tygodnia zapowiadają mrozy w nocy do -7 w moim rejonie, myślicie, że coś mu się może stać jeśli do tego czasu pojawią się kiełki?

Nic mu nie będzie

Bez spiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też uważam że w ziemi nic mu nie będzie, były już takie sytuacje że ziemię skuło i nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ja będę siał pierwszy raz owies. Bingo. W środę albo czwartek. Zobaczymy co to wyjdzie. Na początek morgę. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3194

Liczy się aby w czystym siewie,bo sprzedać łatwo,mieszanek nie kupują skupy,tylko na swój użytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Siejecie w lubelskim? Pod koniec weekendu 3 doby po minus 5 i chyba przekam te mrozy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Zastanawiam się czy jak zkielkuje to go nie ruszy, ale zdaje się że Ty chyba co roku wcześnie siejesz i Ci jeszczze nigdy nie wymarzl? Mam ochotę wsiac dziś go 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

@Mareg Dwa tygodnie temu posiany, dopiero ledwo coś wyłazi z ziarniaka. Lubelskie

Nic mu te przymrozki nie zrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Mój tydzień leży w ziemi, jak bym był w domu pewnie leżał by dłużej. Nie wiem po kiego czekacie z siewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Jakbym mial siać owies to juz w lutym byłby posiany więc ja też nie wiem na co jeszcze niektórzy czekają. Rozumiem jak u kogoś bagno na polu i czeka aż obeschnie ale w innym przypadku nie ma co się zastanawiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Czy to jest temat o kukurydzy? Jare? konkretnie owies? U mnie siewy pełną gębą 30 ha za mną do końca tyg planuje kolejne 30 może 50 trzasnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Ja posialem owies bingo równo tydzień temu, 2 razy padał deszcz i były przymrozki po -7 wczoraj patrzyłem na ziarno to nawet nie napecznialo jeszcze więc spokojnie wytrzyma weekendowe przymrozki które nas czekaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Ja posialem dzisiaj fleminsgolda i bingo, lubelskie, szedł obornik 30t i orka na początku marca, zawłokowane, pod korzeń wczoraj 250 kg salmagu i agregat, dzisiaj siew... U nas nikt na razie nie myśli aby siać, niektórzy dopiero obornik rozworzą, nawet 1 dawkę mało kto sial, a oziminy głodne jak cholera A w żniwa jak co roku płacz i lamęt bo słaby rok ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekk12    0

Witam zaczynam przygodę z owsem jestem początkującym rolnikiem  chciałbym dowiedzieć się jakie nawozy i odżywki stosujecie po siewie i w jakim okresie prosiłbym o dokładne nazwy ponieważ słabo się na tym znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

2-3 strony wcześniej była o tym informacja. Pod agregat 250kg piligoski 6 i 100kg mocznika jeśli gole pole, jesli jest obornik to Max 200kg polifoski ale jaka masz zawartość składników to już sam sobie odpowiedz. Jeśli chodzi o odżywki to jadę 2 razy- pierwszy raz jak rośliny zaslonia pole to daje siarczan magnezu, mocznik i jakiś plonvit 1l albo yara zboża opcja drozsza a drugi raz jak wychodzi liść podflagowy, wtedy daje plonvit 1l coś na mszyce jakiś CYPERKILL bo zawsze wtedy widać podjedzone liście i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
1 godzinę temu, Bartekk12 napisał:

Witam zaczynam przygodę z owsem jestem początkującym rolnikiem  chciałbym dowiedzieć się jakie nawozy i odżywki stosujecie po siewie i w jakim okresie prosiłbym o dokładne nazwy ponieważ słabo się na tym znam

ja przedsiewnie obornik 30t/ha, azotowe to jedynie pod korzeń 250-300 kg saletrzaku zależnie od kawałka, w rakcie sezonu 2 razy odżywka po 0,5l tytanitu, 10 kg siarczanu magnezu, 2 kg elvity, 1,5 l dolistnego insolu zboże i z 20 kg mocznika. To wszytsko na 1 ha, w tamtym roku, mimo dużej suszy i dość późneg siewu ( przez awarię głównego konia w gospodarstwie, plon powyżej 4t/ha ( gruby i dosć cieżki był,przykładowo z 0,7 ha 1 rozrzutnik z nadstawkami cały czubaty i na drugim bez nadstawek poł zbiornika z claasa mercatora) robię tak od lat i sie sprawdza, zapomniałem jeszcze o chwastoxie na chwasty, nie opłaca się też dawać fungicydów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15

Panowie potrzebuje porady mianowicie, posiałem owies i jest tam mała zasobność magnezu na tym polu, chciał bym teraz przed deszczem(ewentualnie po) rzucić siarczan magnezu od siarkopolu ok 100kg/ha, myślicie że da radę? Rozpuści się? Z dośwadczenia wiem że od nich nawozy ciężko się rozpuszczają lecz ten może ma się jakoś inaczej. Kizerytu nie dostanę chwilowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Siarczan magnezu mogłeś podać przed siewem, czyli pomysleć wcześniej. A może lepiej się teraz ratować dwoma lub trzema opryskami z siarczanem magnezu i podać to dolistnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj