mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
paawlik227    14

Amofoska poszła pod Żyto na jesieni i zboże ładne ciemne z zimy było więc nie jest z nią tak źle a poza npk jest 9% tlenku wapnia, 2.5% magnezu i 15% siarki i przy 200kg/ha trochę tych składników się uzbiera a cena 1000zl/t można siać 😉tym bardziej że wcześniej nie dawałem nawozów npk pod zboża tylko obornik więc na oko pewnie braki są fosforu potasu siarki itp. Widzę po życie... Wapnowane było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

kiedy siana? ja wczoraj posialem i w nocy spadlo 5l deszczu więc mega fajnie trafilem, pod korzeń obornik polifoska 6 200kg i 100kg mocznika, niech rośnie lepiej już nie będzie miała hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
54 minuty temu, paawlik227 napisał:

Amofoska poszła pod Żyto na jesieni i zboże ładne ciemne z zimy było więc nie jest z nią tak źle a poza npk jest 9% tlenku wapnia, 2.5% magnezu i 15% siarki i przy 200kg/ha trochę tych składników się uzbiera a cena 1000zl/t można siać 😉tym bardziej że wcześniej nie dawałem nawozów npk pod zboża tylko obornik więc na oko pewnie braki są fosforu potasu siarki itp. Widzę po życie... Wapnowane było.

Sprawdź rozpuszczalnosc w wodzie składników. Siarki napewno tyle nie ma tylko SO3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Zamiast dać 150 kg amofoski dajesz 100 kg polifoski, składników tyle samo, kasa podobna a mniej się odźwigasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Tomek90 polifoska 6 też ma SO3 tylko że 7%... Nie dzwigam ja tylko 1224 + InterTech bo w big bagu biorę... Amofoska już kupiona na podwórku za rok jak będzie mnie stać sypne polifoske dla porównania😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Polifoska też nie jest taka super bo ultra ma lepsza rozpuszczalnosc fosforu jeśli chodzi o wieloskladniki.

Co do ciagania to zawsze mniej jest lepiej i miejsca mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Amofoska 9%pieciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynian amonu i wodzie, 6% pieciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie, 3% pieciotlenek fosforu rozpuszczalny tylko w kwasach mineralnych. Czyli 3 postacie fosforu. Nie popada deszcz ze 2miesiace i te nasze nawozy i mądrości kto lepiej zrobił posiał wiecie gdzie będzie można włożyć.... W tamtym roku jak na Żyto był urodzaj to w naszych stronach jak kto nie posiał to bylo😁 Więc urodzaju wszystkim 🍾🥂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja od 3 lat stosuje tylko ultre. Lepsze parametry i cena niższa w stosunku do poli6.

Edytowano przez Taurus83
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Wczoraj 10ha zasiane dzisiaj miała być reszta ale padało i dokończyć się po niedzieli. W moim rejonie dopiero co zaczyna pszenżyto  dygać. Dojechał dzisiaj nawigator z cn ale to chyba poślad bo moje dwuletnie bingo ma większe mtz bo ma 34g i 96% kielkowanie. Nie wiem skąd to biorą bo mój nawigator bez czyszczenia ponad 50 miał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

9.03.2020 zasiane 9 ha bingo zachodniopomorskie gmina biały bór reszta po niedzieli bo się pogoda popsuła. Styczeń 96l/m2, luty 101l/m2, marzec do 10 już 36l/m2. Tylko co z tego jak głębokie piaski i wszystko jak przez durszlak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

To na Lubelszczyźnie nawet połowa tego co u Cb nie spadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

No słyszałem że w niektórych rejonach straszna lipa z wodą. Współczuję ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

zasiany w końcu bingo 450 szt/m2 a teraz pada lubelskie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
Dnia 5.03.2020 o 20:41, Roki212 napisał:

@rolnik34 zabrali Ci piaskownicę czy zabawki ? a może mózg wielkości fistaszka na więcej nie pozwala... :D

spadaj 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, wrony padają mi zasiany owies i wydziobują ziarka o a łuskę która jest zaprawiona zostawiają, strachy pomogą czy coś bardziej sprawdzonego polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie pomogą . Na drugi raz siej tak aby przykryty owies był . Wszystkiego nie zjedzą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie piepszone sprytne że gdzie płycej ziarko to rozgrzebują


akurat najwięcej kręcą się napolu koło domu to jak widzę to odrazu ich zganiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Mi kuku ptaki wbierały z 6cm i dały sobie radę. oczywiście zaprawa nic im nie przeszkadza.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

W czwartek zasiałem owies a pod koniec przyszłego tygodnia zapowiadają mrozy w nocy do -7 w moim rejonie, myślicie, że coś mu się może stać jeśli do tego czasu pojawią się kiełki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może ..... Ale nie musi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj