mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
HANK    15

przesiewałem łąkę torfową i dałem owies osłonowo to rósł lepiej niż na gruntach ornych, konieczne było by u mnie skracanie, gdyby nie ryzyko z wjazdem kombajnu to bym go zostawił na ziarno, a tak poszedł na paszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon09875 napisał:

Dziki tam nie zagladaja? Torfowe łąki często odwiedzają a owies im smakuje

Po sąsiedzku rosła kukurydza i zbytnio nie mieli problemów z dzikami.

A co można spróbować zasiać zamiast owsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

a jak planujecie z nawozeniem azotem ,jeśli znowu bedzie susza to chyba warto dać te 200kg przedsiewnie mocznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, HANK napisał:

przesiewałem łąkę torfową i dałem owies osłonowo to rósł lepiej niż na gruntach ornych, konieczne było by u mnie skracanie, gdyby nie ryzyko z wjazdem kombajnu to bym go zostawił na ziarno, a tak poszedł na paszę

To jest to ryzyko, ale odkąd pamiętam to pole to jeszcze tam wody nie widziałem

1 minutę temu, drobny napisał:

a jak planujecie z nawozeniem azotem ,jeśli znowu bedzie susza to chyba warto dać te 200kg przedsiewnie mocznika?

Plan na tą działkę miałem taki. Jak załatwię sprawy papierkowe to odrazu orka. W lutym, nawet na mrozie 300-400 kg wapna granulowanego, pożniej z 250 saletrzaku i przed siewem ze 100 kg polifoski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

trawa słabo rosła przez suszę i koła zapadały się w suchym torfie bo darni dobrej nie było, mokro żle sucho też

 

ja pod owies już od dawna przedsiewnie daję po 200 mocznika i polifoski 6 lub 8, póżniej najwyżej dolistnie mocznik+siarczan magnezu+mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, HANK napisał:

trawa słabo rosła przez suszę i koła zapadały się w suchym torfie bo darni dobrej nie było, mokro żle sucho też

 

ja pod owies już od dawna przedsiewnie daję po 200 mocznika i polifoski 6 lub 8, póżniej najwyżej dolistnie mocznik+siarczan magnezu+mikro

to co uprawiasz na takich gruntach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

łąki mam cały czas, działki poniżej 1ha, niby rowy są, ale jak dużo pada to kombajnem nie ma opcji wjeżdżać, a jak za sucho to słaby plon i tak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

u mnie cały czas pozwalają

a tak serio to w tym roku powtarzam eksperyment z owsem ale tym razem na polu gdzie dziki nie zaglądają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Czyli kiedy planujesz?Ja najwcześniej siałem 7 marca to sasiedzi się pukali w czoła był snieg i mrozu -8 wszystko wytrzymał i miałem najładniejszy w okolicy dodam że mieszkam na wschodnim mazowszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

w ubiegłym roku siałem 5 grudnia i dziki wjebały, poprawka była 19 lutego i było ok

w tym roku też w grudniu kawałek posieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
22 minuty temu, soltys48 napisał:

a kiedy planujecie siewy owsa??:D

W poniedziałek popołudniu 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

mam doswiadczenia z siewem pszenżyta i pszenicy w przewódce ale owies 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
7 minut temu, soltys48 napisał:

w germanii sieją winterhafer wiec i ja próbuje

No ale oni sieją owies ozimy, a nie jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Ten sam owies jest siany,różni go tylko termin wysirwu

No chyba u Ciebie, na zachodzie sieją formę ozimą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, drobny napisał:

Czyli kiedy planujesz?Ja najwcześniej siałem 7 marca to sasiedzi się pukali w czoła był snieg i mrozu -8 wszystko wytrzymał i miałem najładniejszy w okolicy dodam że mieszkam na wschodnim mazowszu

Jak da się wjechać. Może się by udało na poczatku marca. W tym roku zasiałem owies 4 marca i tylko dzięki temu wczesnemu siewowi wytrzymał jakoś tę suszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj