mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Belaruss820    1555

U mnie owies idzie w pasze dla bydła więc dla mnie nie ma znaczenia czy sypie dużo czy mało(no ale nie aż tak mało). Dodatkowo w ekologii to ciężko coś dobrego uzyskać ale te 2,5t/ha można śmiało. W tym roku lepiej sypał niż w tamtym a deszczu nie było od kwietnia,popadywal czasami ale co to za deszcz...na dodatek jeszcze zostało trochę z tamtego roku więc "zapas paszy"na te 20 sztuk jest. Co roku jak widać że jest jeszcze trochę to się sprzeda z 2 tony na rynku 😀 kiedyś czyli jakieś 3 albo 4 lata temu to jak jeden kawałek kosiłem to nie zdążyłem raz dookoła przejechać bo ze zbiornika kipiało owsem,w tym roku dwa razy i full zbiornik. Kiedyś kurła było...😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2412

Owies zważony - wynik 4,9t/ha. Chyba całkiem nieźle. Mieszanka owsa Bingo z pszenicą jarą Quintus trochę lepiej - 5t z hakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie OWIES  z jęczmieniem ok 3,5 t na ha. Siew z centrali.  Ogólnie bardzo mała gęstość. W przyszłym roku tylko połowa będzie  wsiana owsa, lepsze oziminy. Łatwiej wyczyścić i lepiej sypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Wiem ze to nie ten temat ale jakie wapno granulowane polecacie pod zboza jare i w jakiej dawce ?? Teraz wykonalem uprawe pozniwna wapno mam zamiar kupic na jesien i teraz wysiac je na uprawione pole i wykonac orke zimowa czy zrobic orke zimowa na nia wysiac wapno i zostawic do wiosny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Wiek ze lepsze wapnowanie wapnem sypkim ale raz ze nie chce teraz zamawiac juz nawet jak nie mam badan gleby i teraz dligi czas oczekiwania i nie mam pisata a pozyczyc tez nie ma zbytnio jak 

A chyba lepsze to wapno niz nie zrobic nic wiele osob to stosuje a mi chodzi co jest warte polecenia 

Kolego jaka dawka tego kornickiego na hektar podnosi to pH chociaz troche ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243

Przecież to kreda z kopalni mielnik czy to koszykówka to jaki wynalazek? Kiedyś jak było poniżej 200zł/t i nie było rcw brałem zestawy i to stosowałem. Dawkę to już sam dobierasz pod swoje gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi się wydaje ze granulowane sieje się po orce lub po głownie to znaczy ze jak coś już rośnie ale na ściernisko to raczej luzem, wapno granulowane, kreda ma za zadanie równe rozmieszczenie na polu,bo kreda jest hydrogeniczna, chłonie wodę jak ci ort z powietrza, raz kupiłem w lutym na zapas jak było taniej i się sporo zmarnowało i było w bagach z folią w środku.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Tez mi sie wydaje zeby dac polownie przed siewem zboza ale czy wysiac wszystko razem wapno polifoske mocznik wszystko razem mozna tak nie pogryzie sie to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiadomo ze nie pogryzie , tylko polifoskę i kredę wysiał bym wcześniej bo dłużej się rozkłada.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Kreda na zaorane i zostaw na zimę . Po głownie tak jak pisał Wiesi0 jak zboże już rośnie( np.na pszenicę w październiku, listopadzie) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pod owies krede dawałem tydzień przed siewem, ładnie wymieszałem, odczekałem tydzień potem polifoska 6 i siew. Nic się nie działo. Owies dał ponad 4 tony mimo totalnej suszy ( no i powodzi w maju) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, damianos95 napisał:

Ile dawales tego wapna ile polifoski i jaki azot pod owies ?

Dałem 900 kg kredy ( PH tam było 3,8) no i Polifoski 6 dałem 200kg/ha. Raz tylko rzuciłem Azot pod koniec kwietnia w ilości 200kg na hektar no i pryskałem na chwasty. To tyle...  Ogólnie tak jak pisałem PH mam 3,8 tam a składniki na bardzo wysokim albo wysokim poziomie. Susza była totalna ale powódź w maju uratowała sytuacje i ten owies w oczach rósł... 

 

Tak wyglądał 

 

Edytowano przez Samsung123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Według przedstawiciela z Nordkalku przy dawce 3t/3,88 ha Atrigranu ph ruszymy o 0,4. Więc nie wiem czy warto się tym bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26

Robicie ścieżki technologiczne w owsie? Bo ja się zastanawiam czy jest sens przy plonie 3-4 t/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj