mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
silny84    14

Posejdon skoszony 2x przyczepa 5tonowa i jedna ósemka. Waga podejrzewam, że z 5 wyjdzie 3,5 tony...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Dałem owies do zbadania przy okazji sprzedaży żyta i gęstość podobno 42

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Bingo 1.26 sypnął 6 ton czyli 4.7t/ha chociaż objętościowo wyglądało na dużo więcej, mimo wszystko takiego owsa już dawno nie miałem, 18 belek 120 słomy 

IMG_20190725_132108.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Owies breton średnia 4,53t/ha. Objętościowo bardzo dużo ale waga co innego pokazała, jak na taki suchy rok to super wynik Pomyłka 4,73t/ha miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@GRZES1545 4,5 tony z 2 hektarów? 

To u mnie BINGO szacuje że gdzieś w granicach 10 ton z 1,80 ha. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

To ładnie dał, mnie też wydawał się że dobrze na polu wygląda, przyczepa była usypana na maxa, no ale waga zweryfikowała sytuację😬

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15386

To tak jak umnie, rozrzutnik z nadstawkami z czubem a resor nie dygnął, gdzie przenżyto w tamtym roku tak nasypane prostowało resory.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Ja szacowałem 3t, nie śmiało myślałem, że 3,5 będzie, po wadze wyszło 2,3t/ha.

Więc szacunki w owsie nic nie są warte. Gęstość 350 kg/m3

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Szacunki nic nie warte, ale większość podaje plon na oko i potem gadanie ile to nie sypało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

U mnie owies ważony, plon zależny od pola, między 2 a 4 t/ha. Gęstość 390/m3, odmiana nawigator 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Owies Harnaś ważony 4,2t/ha klasa ziemi 4b ładnie jak na taki rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

U mnie owies zaskoczył - Ok 4 t/ha. Ważone i sprzedane prosto z pola. Kl.4 średnia agrotechnika ale majowe deszcze chyba zrobiły swoje. Navogator i bingo. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Bingo na działce 4-5kl średnio 4t. Na wyoranej łące 2lata temu dobre 5t. Nawigator na 5kl 3.5t ale siany tylko 150kg na ha. Wszytkie te samo nawożenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Wczoraj zaskoczenie totalne. Załadowałem przyczepę  8t owsem. Zawiozłem na skup a tam 5,100 kg owsa. Gęstość 42,5 wilgotność 12,5. Cena 540 brutto. Tragedia. 

Edytowano przez silny84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Dlatego właśnie nie sieję już owsa, jak sypie ładnie to tylko dla oka, dużo towaru do przewalenia a przy sprzedaży okazuje się, że jest cały ch. :P

Edytowano przez KlimekPL
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

dziś sprzedałem jeden zbiornik z dominatora 98  tylko i wyłącznie z ciekawości ile weszło do niego owsa aby obliczyć ogólny plon. I h.uj wielki. 3,5 t z ha, gestość 42,3.  A wydawał się taki za***isty. Jeszcze ta cena 500 zł tona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra :) tam wcześniej z 2 tygodnie temu urządziłem sobie małe Prima Aprilis :) Owies nie dał 6 ton A dokładnie 4.3 tony. Taki żarcik. W każdym razie dobry wynik jak na mega susze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

I bańka pękła, wielu z 4 ton  zrobi 8+ i to raczej nie z niewiedzy tylko chyba dla pogłaskania własnego ego. Dotyczy wszzystkich plonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj