mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

patrykb2736    87

Da sie zwalczyc stoklose żytnia w mieszance jarej?Hybryda nie wyszla wjechalem agregatem takerzowym i wsialem bezorkowo, chwastox nie ruszyl nawet.Czytalem właśnie to tylko jeden środek Apyros ale strasznie drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Kilka dni temu zastosowałem herbicyd w owsie. Teraz chciałbym polecieć ze skracaniem- CCC oraz odzywki: plonvit+siarczan+mocznik. 

Co w 1-szej kolejności skracanie czy odżywka?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Chociaż tak myślę, że chyba już za późno na CCC.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

z herbicydem to najlepiej nic nie mieszać bo różne kwiatki potem z tych mieszanin wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Bede pryskal owies Granstar Ultra Sx tylko ze na etykiecie pisze owies do początku strzelania w źdźblo a u mnie owies zaraz bedzie po kolno. Mysle troche zmniejszyc dawke. Nie przypali? 

20190522_095346.jpg

20190522_095329.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

u mnie już tydzień temu pryskałem pewną dawką i był tej samej wysokości co Twój i nic się nie stało owsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja bede dawał mocznika 5% siarczan magnezu jednowodny 4% i 1.5l plonvitu zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Mocznika 15kg na hektar i 8kg siarczanu na 300l wody i to na hektar mozesz dozucic odzywke zaleznia jaka 1-2l na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92

Panowie mam pytanie czy taki mix jak plonvit 1.5l tytanit 0.4l i 5 kg mocznika i 5kg siarczanu magnezu to dobry plan na owies odmiana bingo na VIklasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Jak rośliny duze wyrośniete to daj 5% czyli 5kg na kazde 100l wody. Nie przypalisz napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Czy mustangiem forte mogę zrobić poprawkę na chwasty, jeżeli jest już po fazie 2.kolanka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Robił ktoś mieszaninę mustang forte, ccc i siarczan magnezu w owsie ?  Faza pierwsze kolanko. Według etykiety w pszenicy ozimej taką mieszaninę można robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

wg etykiety mustang forte można łączyć z CCC, osobiście nie stosowałem wolałem zrobić osobno odchwaszczanie i CCC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
Napisano (edytowany)

Chciałem jutro pojechać herbicydem. W sobotę można by było prysnąć CCC z mocznikiem, siarczanem i odzywkami, czy przy takim odstępie czasowym dać samo CCC? Po weekendzie pokazują u mnie cały czas deszcz. Owies ma w większości jedno kolanko, w niektórych pokazało się drugie.

Jaka dać dawkę - mam tak jakby dwa kawałki - na jednym za gęsty siew, na drugim ok. Przed siewem poszło na jesieni obornik/gnojówka, a na wiosnę przedsiewnie 130kg mocznika i chciałem jeszcze sypnąć 100-150kg saletry. 1.5L/200L będzie ok, czy tam gdzie jest za gęsty zwiększyć dawkę/zmniejszyć planowana dawkę azotu?

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92

Mam pytanie opryskałem owies odżywką, mocznikiem i siarczanem. Po ok dwóch godzinach od zabiegu spadł deszczyk czy to w jakiś sposób obniży działanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423
50 minut temu, piotr19973 napisał:

Mam pytanie opryskałem owies odżywką, mocznikiem i siarczanem. Po ok dwóch godzinach od zabiegu spadł deszczyk czy to w jakiś sposób obniży działanie?

Nie powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr95    0

witam panowie powiedzcie mi czym by można drugi raz skrócić owies był już skracany stabilanem w dawce 2l na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

A po co drugi raz skracać? Nie widzę sensu. I tak dałeś dawkę konkretną ccc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr95    0

no niby tak tylko ze w moim terenie opady sa już 1 miesiąc i owies rośnie jak szalony i boje się ze wylegnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj