mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

mf362    1115
18 godzin temu, masio513 napisał:

Ja mam miałem Romulusa. MTZ i gęstość podobna do nawigatora. Wagowo bardzo ładnie wypada 50kg wiążesz w worku i jeszcze dobra kita zostaje, nie to co bingo. 

IMG_20190216_193333.jpg

Muszą byc duze wory bo inaczej juz nie ma jak zawiazac  

Chyba ze 40kg pakowac :)

 

Dzis 1-mArca owies zasiany na próbę na 0.5 ha zobaczymy co z tego będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, GRZES1545 napisał:

A co z 50% odpadem? 😀

Krowy zjedzą. A jak ktoś niema to radzę siać inną odmianę.

A po za tym owies w wbrew pozorom jest ciężki do uprawy, wiem jedno pola nie oszukasz ale z owsem jest tak ze jak dasz za dużo to leży i jaki anty wylegacz dajecie.Ja bym się skupił raczej na tym bo tu idzie cienka linia, bo jak dasz i będzie wilgotno.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Medax Max do 0.7 kg w roku można dać i nic się nie dzieje. Do 100 kg czystego azotu powinien ustać. Jeżeli przyjdzie wichura itp to nie ma mocnych na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja dzisiaj planowałem posiać Harnasia ale mróz w nocy delikatnie ścisnął ziemie i po robocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    18

Ja siałem wczoraj 01.03 ale tylko kawałek a dziś nie było czasu. Odmiana Harnaś C1, siew 200kg/ha z jednoczesna aplikacja nawozu poli 6 i saletrzak w dawkach 150kg/ha , siew bezorkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaLolek    2

Witam mam pytanie. 

Daje lubofoskę pod owies . 

Mogę ją posiać potem z agregatować i zostawić na dwa tygodnie ?!!? Cz coś jej się stanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Nic jej nie będzie. Książkowo mówią że do 11 dni NPK ale ja w tamtym roku posiałem 3 tygodnie przed i wszystko było w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile dać NPK na owies przedsiewnie jeżeli zawartość fosofru niska a potasu średnia , poli 8 bdzie ok jeśli tak to w jakiej dawce ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Nie

To jest zorro siany równo 2 tygodnie temu 

Zimowy został zniszczony 

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

A powiedzcie zachować jakiś odstęp na działce, na której na jesieni poszedł obornik i gnojowka, a teraz ma iść wapno, potem przedsiewnie mocznik, potem siew owsa? Wapno tylko z nawozem naturalnym się gryzie a z nawozem azotowym mineralnym  chyba nie ma problemów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Odpuść te wapno teraz i siej owies. Wspnowanie przeprowadz po zniwach 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

O to chodzi, że to działka najbliżej domu i zawsze na jesieni tu trafia obornik i gnojowka, no i ozime będzie siane. Także nie bardzo mi pasuje na jesieni tu siac wapno, bo żniwa u nas, jak pogoda pozwoli, to do połowy sierpnia, potem parę dni żeby rozwiezc i uprawic + te ~6tyg(?) i już mamy październik,  przy założeniu, że nie będzie żadnej obsuwy czasowej. Za rok jak będzie szło jare to wtedy tak, bo na jesieni będzie więcej czasu. 

Ewentualnie mogę nie dać przedsiewnie mocznika, tylko powschodowo dam saletry, a mocznik przerzuce na pszenżyto. Parę tygodni przerwy uzyskam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Biały?

Wg nóż na siać wapno na orke lekka uprawa i mocznik potem siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224
4 minuty temu, soltys48 napisał:

Biały?

Może Was myli. Ja mam parę osób takich na forum, które mają np podobne avatary,   tzn na telefonie wyglądają podobnie i mi się mylą ciągle te osoby. Nie mówię, że macie podobny, ale to tylko przykład. 

4 minuty temu, soltys48 napisał:

Wg nóż na siać

Pole zoralem na jesieni. Chciałem rozsiac wapno, kultywator z bronami, odczekać z tydzień, mocznik, kultywator z bronami i siew. 

Ale i tak wszystko zależy jak pogoda pozwoli, bo narazie to zapowiadają ciepło i opady, potem parę dni w nocy z mrozem i znów ciepło. 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    69

Soltys zasiał, w maju zbierze, uprawi i zasieje jeszcze raz a w sierpniu zbierze drugi raz hehe i żniwa dwa razy do roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199
2 godziny temu, daron64 napisał:

O to chodzi, że to działka najbliżej domu i zawsze na jesieni tu trafia obornik i gnojowka, no i ozime będzie siane. Także nie bardzo mi pasuje na jesieni tu siac wapno, bo żniwa u nas, jak pogoda pozwoli, to do połowy sierpnia, potem parę dni żeby rozwiezc i uprawic + te ~6tyg(?) i już mamy październik,  przy założeniu, że nie będzie żadnej obsuwy czasowej. Za rok jak będzie szło jare to wtedy tak, bo na jesieni będzie więcej czasu. 

Ewentualnie mogę nie dać przedsiewnie mocznika, tylko powschodowo dam saletry, a mocznik przerzuce na pszenżyto. Parę tygodni przerwy uzyskam 

Wapno po zniwach na sciernisko, zerwanie scierniska. Tak zostawiasz do terminowej orki, npk po orce. Siew terminowo.

Tak powinno to wyglądać, nie ma żadnego czekania 6tyg? Nie wiem ocb z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Na jesieni idzie tu obornik, a już między obornikiem a ważne odstęp chyba potrzebny. Dlatego chciałem teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Wysiej wapno na ściernisko i podorywka, przed orką siewną daj obornik


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

A teraz co jest tak w ogóle przeciwwskazaniem żeby wiosna rozsiac przed siewem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

No właśnie co?

Jeśli są możliwości na siew wapna to bym siał 

 

2 godziny temu, MalyRolnik18 napisał:

Soltys zasiał, w maju zbierze, uprawi i zasieje jeszcze raz a w sierpniu zbierze drugi raz hehe i żniwa dwa razy do roku :D

Spokojnie,martw się o swoje zasiewy w razie suszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj