mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maxler    315

Elekt20 jaki stosujesz siarczan magnezu? W jakiej kolejności go mieszasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
22 minuty temu, AgroSzymi99 napisał:

Co to za szkodnik pozostawia po sobie takie ślady ?

20180506_193005.jpg

Są to ślady po skrzypionku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

W owsie kolanko już 1,5 cm nad węzłem krzewienia, ale nie pryskam na skracanie bo sucho już się robi a deszczu nie widać póki co w prognozie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25
Czy pryskał ktoś z Was owies mustangiem. Zostało mi go trochę i zastanawiam czy nic się nie stanie bo na etykiecie jest napisane żeby nie stosować na owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Napisano (edytowany)

który mustang? Forte?

nie wiem ale chyba nie ma przeciwskazan na owies, może nic nie pisze o owsie ale spokojnie mozna stosowac i raczej nie jest napisane ze nie wolno w owsie

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25
Ok, dzięki kolego. Sprzedawca w sklepie wprowadził mnie w błąd, bo chyba chodziło mu o ten Mustang 306, a ja mam Mustang forte i teraz znalazłem w internecie etykiete i rzeczywiście jest owies wyszczególniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja ptyskalem w tym roku mustangiem. Etykietę masz też na opakowaniu  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Zostało mi trochę Galapera 200 EC oraz Tribenu  Super 50 SG 

Mogę zastosować w owsie w dawce 0,5l + 20gr oraz w jęczmieniu? 

Jest to fluroksypyr + tribenuron metylu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
6 minut temu, machtomi napisał:

Zostało mi trochę Galapera 200 EC oraz Tribenu  Super 50 SG 

Mogę zastosować w owsie w dawce 0,5l + 20gr oraz w jęczmieniu? 

Jest to fluroksypyr + tribenuron metylu

 

ja tak pryskałem  w ubiegłym roku i w tym też tyle że galapera  to chyba 0,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowa1lps    0
Napisano (edytowany)

U mnie w zeszłą sobotę poszedł chwastox. Teraz zaczyna już strzelać w źdźbło (siany 26.03) i zastanawiam się ile jeszcze dać mu azotu i czy lepiej mocznik czy saletra? Podpowiedzcie czy stosujecie jakieś fungicydy, bo takich informacji jak na lekarstwo. I jaką macie strategię skracania - czy 0,3 moddusa będzie ok? Czy dawać jeszcze ccc?

Edytowano przez krowa1lps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
Napisano (edytowany)

Mam dość nie równe pole miejscami już jest kolanko prawie 1cm na węzłem a miejscami jeszcze brakuje.Dzisiaj spadło trochę deszczu czekać aż się wyrówna czy już lecieć CCC?

Edytowano przez AgroSzymi99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Ja może dopiero w przyszłym tygodniu polecę z herbicydem.  Pole dość czyste po pszenzycie i czekam,  czy jakieś zielono więcej wyskoczy. 

Miałem sypać mocznik na n2, ale zero deszczu od jakiegoś czasu.  Mam jeszcze dolistnie mu pojechać,  bo wyskoczyly żółte place - pewnie wapno, ale teraz to jakimiś odżywkami tylko przelece + ccc (w tamtym roku samym ccc pryskalem i wystarczyło,  na necie czytałem,  że niby polecieć że skracaniem troszkę za szybko jak za pozno) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

tak ale przy braku opadu ccc bym odpuscił


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

A to zależy jak pogoda będzie.  Dostał przedsiewnie 150 ultra 8, ~120 mocznika,  po deszczu chciałem ~100kg mocznika,  plus to co w oprysku. Ccc bardziej daje że względu na to,  że czasem długo ten owies musi stać,  to wolę troszkę go wspomóc żeby lepiej mu się stało :) ale jak będzie tak sucho,  to chyba odpuszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowa1lps    0
Dnia 7.05.2018 o 22:25, TheMariko12 napisał:

Jaka dawka saletry na 2 dawkę ??

Zależy jakie pokrycie innych składników (P, K, Mg itd.) Ja dziś wysypałem 150 kg i plan nawozenia azotem uważam za wykonany na poziomie 110 kg. Teraz tylko wody potrzeba... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Przedsiewnie poszedł obornik, oraz mocznik 100kg/ha i polifoska 6 200kg/ha


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowa1lps    0
10 godzin temu, TheMariko12 napisał:

Przedsiewnie poszedł obornik, oraz mocznik 100kg/ha i polifoska 6 200kg/ha

Jesli liczyć ok. 40 kg N z obornika i 58 kg z nawozów przed siewem, to już mamy 98 kg N. Przy prognozowanym plonie 6 t z ha potrzebujemy jakieś 120 kg N, więc brakuje 22 kg N. Teoretycznie wystarczyć powinno 70 kg saletry. Ale przy tej ilości azotu zastanów się nad skracaniem. (Chyba, że zakladasz plon na poziomie np. 8 t, to wtedy saletry ok. 200 kg.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Mój owies Nawigator dostał 96N i jest po oborniku więc będę skracał 1,5 l CCC. W tamtym roku dostał podobną dawkę azotu ale bez obornika i ledwo ustał, kilka małych kępek leżało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eagle19 napisał:

Mój owies Nawigator dostał 96N i jest po oborniku więc będę skracał 1,5 l CCC. W tamtym roku dostał podobną dawkę azotu ale bez obornika i ledwo ustał, kilka małych kępek leżało.

jak ci plonowal Nawigator w tamtym roku bo ja mam go pierwszy raz i planuje dac ok 100N?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
2 godziny temu, Szczerbatek902 napisał:

 

jak ci plonowal Nawigator w tamtym roku bo ja mam go pierwszy raz i planuje dac ok 100N?

4,5 t/ha na glebie IVb/V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj