mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Ogon988    20

W sumie dałem 150kg polifoski 200kg saletrzaku więc może się położyć a ten antywylegacz jeszcze nie jest taki drogi bo już od 15zł/litr  ale z kolei ten za 15zl się nadaje czy to jakieś tylko podróbki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

<p>Normalna cena za CCC, dwa litry na pierwsze kolanko powinny starczyc przy takim nawozeniu</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
Napisano (edytowany)

Witam na owsie pojawiły się żółte końcówki ok 0,5 cm czy siarczan magnezu 7 kg i 15 kg mocznika + dolistnie zalatwi problem czy to coś innego? Owoes ma dwa listki. Owies breton i na drugim polu Navigator (lepszy)

post-168707-0-25512900-1493715135_thumb.jpg

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

a może to efekt zimna? u nas po ostatnich opadach śniegu wszystkie zboża poprzypalane mają końcówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

U mnie taki sam efekt. Nie jestem pewien czy to efekt zimna, bo takie przebarwienia są widoczne tylko na VI klasie, na lepszym kawałku rośliny zdrowe.

 

[galleryimg=688624]

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Od zimna, mam killka działek gdzie jest zdecydowanie zawsze zimniej i mam to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

A czy zauważyliście u was też że bardziej żółkną pola wcześniej siane a siane w kwietniu jeszcze się trzymają ,dopiero lekko bledną ,te wcześniej siane pobrały już składniki z ziarniaków a z gleby za zimno aby pobierały nawóz ,a te kwietniowe jeszcze karmią się z ziarniaków ,taka teoria by sią zgadzała co mówią spece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Mieszanki siane 28 marca dopiero teraz zaczynają robić się żółte (byłem na polu) a owies siany 18 marca robi się już coraz bardziej żółty nawozu było nasiane ale cóż z tego jak w nocy jest 2-5 stopni... od piątku mówią poprawę pogody zobaczymy czy coś ruszy jak nie to pojadę siarczanem. Dodam że owies ma lepiej rozwinięte dwa liście. Aż szkoda patrzeć na taki owies. Praktycznie wszystkie jare 10 ha są żółte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ja chyba siewy zbóż jarych zakończyłem coś koło 10marca i nic żółte się nie robi po za końcówką najstarszego liścia na glebach zimnych, tak że nie obwiniałbym tu termin siewu a szukał problemu w innej przyczynie-nie zwalajcie Panowie wszystkiego na pogodę,bo podejrzewam że w większości przypadków nie o nią tu chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Też tak podejrzewam, że to nie wina pogody, tak jak mówiłem w zależności od kawałka rośliny mają inny kolor. Obstawiam, że to sprawka kwaśnego pH, który uniemożliwia pobieranie papu albo po prostu niedobór jakiegoś mikroskładnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Chciałem kupić dzisiaj siarczan i plonvit na te żółknące  owse i zrobiłem sobie rundkę przez kilka wiosek od piachów po glinę taka ziemia i nigdzie nie widziałem ładnych zielonych jarych ,na jednym czy kilku polach mogło by się zdarzyć że nie zasiany nawóz wapno i brak składników ale praktycznie wszystkie zasiewy jak na 2 maja kiepskie ,w normalnym roku już byłem po opryskach na chwasty i główna przyczyna to zimno nawet w dzień ,wczoraj słonce świeciło ale wszyscy przy grilu w kurtkach a nocki ok +2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja zawsze dawałem herbicyd na 3 liście a w tym roku jestem w lesie z tym zabiegiem. Owies i jęczmień w pełni krzewienia a tu chwasty nadal rosną. Ale pogoda się klaruje i w piątek planuję z kopyta ruszyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ja się ledwo z owsem wyrobiłem na koniec marca. Teraz owies ma jeden liść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo2662    70

witam mam problem z owsem mianowicie ma trochę przebarwień od braku magnezu i jest troszkę za mała obsada i tak pomyślałem żeby go dokrzewić, chciałem go opryskać siarczanem magnezu z mocznikiem poczekać kilka dni potem opryskać go CCC z mocznikiem. jak myślicie wydało by takie rozwiązanie.
dodam że owies ma teraz trzy listki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Na zdjęciu wygląda ok, w tej chwili raczej nic bym mu nie podawał, chyba że nie dawałeś azotu jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

U mnie siany pierwszego to tylko łeb wychylil z ziemi i nic nie idzie w gore. Drugi, siany 10, ani myśli wychodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ogólnie owies bingo tez kwalifikat. I poszło na niego ok 70 kg N i jeszcze trochę saletry pójdzie. Co do tego siarczanu magnezu czekać na trzy liście i jechać z chwastoksem czy jak najszybciej podać siarczan magnezu z dolistnym? Bo nadal nie usłyszałem jakieś podpowiedzi co do tego siarczanu magnezu

post-168707-0-92258300-1493793682_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ja zawsze dawałem herbicyd na 3 liście a w tym roku jestem w lesie z tym zabiegiem. Owies i jęczmień w pełni krzewienia a tu chwasty nadal rosną. Ale pogoda się klaruje i w piątek planuję z kopyta ruszyć.

U mnie podobnie pełnia krzewienia ale co ciekawe chwasty też nie rosną tak że myślę że nie wcześniej jak za dwa tygodnie herbicyd teraz pewnie druga dawka N ale też nie na szybko...dziwna wiosna w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Bardzo dziwna. Gdybym nie miał rozpylaczy antyznoszeniowych to bym był ogólnie z zabiegami w ciemnej d. Bo tak naprawdę to nie było jakiejś takiej fajnej pogody na opryski jak nie wieje to jest zimno i na zmianę. Ale nie ma co narzekać chociaż wilgoci na razie jest dosyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

U mnie Harnaś siany 1 kwietnia ma dwa liście, a miejscami widać rozwijający się trzeci liść. Po niedzieli jak już będzie odpowiednio ciepło opryskam go Chwastoxem Trio.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686

Moje nawigator i breton opryskane w ubiegły czwartek/piątek i już widać efekty na chwastach, poszło 20g helm star i 0,5l helm flurox

witam mam problem z owsem mianowicie ma trochę przebarwień od braku magnezu i jest troszkę za mała obsada i tak pomyślałem żeby go dokrzewić, chciałem go opryskać siarczanem magnezu z mocznikiem poczekać kilka dni potem opryskać go CCC z mocznikiem. jak myślicie wydało by takie rozwiązanie.
dodam że owies ma teraz trzy listki

daj siarczan,mocznik jakieś mikro-masz przecież, i za 3-4dni to samo +ccc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20
Napisano (edytowany)

U mnie też coś tam żółknie ale u mnie nie było jako tako przymrozków , w nocy tak z 5*C jest a teraz już podobno ma być pogoda. 

Ten na zdjęciu niżej był siany 1 kwietnia, a ten z 16 marca już chyba ma 6-7 liści i czekam aż ten podrośnie to wtedy opryskam za jednym przejazdem,Szczerze to ten po rzutowym wygląda lepiej, kiedyś tam wrzuce zdjęcie. Myślicie , że 1l/ha Chwastox extra i 50g/ha Lintur to dobre połączenie? I czy obsada na zdjęciu jest ok bo po rzutowym jest gęściej i chyba tylko tam bede skracał ale jeszcze zobacze

I kiedy najlepiej dożywić plonvitem , w jakiej fazie bo planuje tylko jednorazowo odżywić

Z góry dzięki za odp

 

post-55090-0-58154300-1493817323_thumb.jpg

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo2662    70

daj siarczan,mocznik jakieś mikro-masz przecież, i za 3-4dni to samo +ccc No właśnie tak myślałem zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj