mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

20CBR12    209

Zalezy w jakiej fazie owies im starszy tym mniej wytrzyma a minus 3 to naprwno wytrzyma. Ponizej 7 to bym sie obawial.

A w jakiej fazie może być w tej chwili owies? Max 3liście- czyli problemy zaczną się przy -8 a jeśli właśnie wschodzi to może -5 ale kolega pisał że jest jeszcze śnieg a on napewno zlagodz skutki niskich teperatur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meska1992    0

Witam wszystkich. Zasialem mieszanke na raty 29 marca Razem z sasiadem i u niego sa już ladne wschody a u mnie mizernie to wyglada. Stanowsiko po kukurydzy, uprawione dwukrotnie agregatem. O co moze chodzic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Czy jest jakieś zboże, które sensownie można zasiać na przełomie kwietnia i maja? Znajomi planowali na jednym kawałku zasiać w tym roku owies ale u nich wciąż i nadal nie ma możliwości wjazdu w pole, oziminy nawet nie zasilone bo kalosz wpada po kolano. To pierwszy taki rok, zazwyczaj pod koniec marca już dało radę u nich wjechać a teraz....

 

Jest to ziemia klasy IVb/V (potwierdzam, nie da się wjechać) więc co sensownego można zasiać zamiast owsa? Kukurydza odpada niestety.

Może gryka? Na tej klasie powinna się udać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idusia    0

Witam. Posiałam owies z łubinem po rzepaku i wyszły poplony właśnie RZEPAKU 1f609.png;)czym to zwalczyć żeby łubin "przeżył " ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi został owies kwalifikat i teraz nw co z tym zrobić 240kg nawigator a na polu w dalszym ciągu woda , może zaryzykować i spróbować zasiać jeszcze ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Czy jest jakieś zboże, które sensownie można zasiać na przełomie kwietnia i maja? Znajomi planowali na jednym kawałku zasiać w tym roku owies ale u nich wciąż i nadal nie ma możliwości wjazdu w pole, oziminy nawet nie zasilone bo kalosz wpada po kolano. To pierwszy taki rok, zazwyczaj pod koniec marca już dało radę u nich wjechać a teraz....

 

Jest to ziemia klasy IVb/V (potwierdzam, nie da się wjechać) więc co sensownego można zasiać zamiast owsa? Kukurydza odpada niestety.

Moim zdaniem jęczmień jary. W zeszłym roku zaorałem pszenżyto ozime bo wymarzło (z wiosny wyglądało dobrze, ale im później tym było gorsze nawet po drugiej dawce N, pewnie korzenie ucierpiały i jak zboże potrzebowało więcej jeść to nie dostawało tyle co trzeba), no i dałem pod korzeń, uprawiłem i zasiałem jęczmień jary. Dodam że siałem 20 czy 21 maja. Na kl 4b/5 zebrałem trochę ponad 4t/ha. Miałem w sumie farta bo po zasianiu przez tydzień padało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

ile mrozu wytrzyma owies? u mnie jest z 5-8 cm sniegu i  -3

ze śniegiem do -8-10 wytrzyma,bez max 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

A mi został owies kwalifikat i teraz nw co z tym zrobić 240kg nawigator a na polu w dalszym ciągu woda , może zaryzykować i spróbować zasiać jeszcze ,

Zasiej wzejdzie i będzie na koniec żniw.2014 siało się po 1 maja i urósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa jasne - urośnie ... , ale chyba na zielonkę , bo ziarna z tego nie namłóci . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

No to może spróbuję namówić ich na ten jęczmień, bo coś mi się zdaje, że będą się chcieli uprzeć na owsie. U mnie w okolicy w zeszłym tygodniu cała wieś siała owies a z mojego trzeci liść już wychodzi. Jak były te przymrozki to trochę się obawiałem, że mogłem sobie strzelić w kolano ze wczesnym siewem ale może nie będzie źle...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja siałem w atmtym roku ostatnie kawałki 20 i 22 kwietnia. lipa wyszła. zostaw lepiej na przyszły rok bo szkoda ziarna. łubin zeus siałem ok 10 maja i dał 2 tony. gryka ci zostaje ewntualnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

zasiane wczoraj 7 ha i zostało 0,2ha  bo mi już ziarna zbrakło a ze ciemno jak w d*pie to skończę dzisiaj i najdzie mnie spokojniejszy sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

u mnie siany 16 marca stanowczo za rzadko ale jakoś sobie radzi

powoli 3 liść się pojawia, ale i chcwastów też dużo

spróbuję z opryskiem na chwasty dorzucić manganu i poprawić saletrą

Edytowano przez pszycha1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja siałem w atmtym roku ostatnie kawałki 20 i 22 kwietnia. lipa wyszła. zostaw lepiej na przyszły rok bo szkoda ziarna. łubin zeus siałem ok 10 maja i dał 2 tony. gryka ci zostaje ewntualnie

Chyba się zdecyduję na ten łubin tango mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

U mnie ten siany rzutowo wygląda dobrze , siany 16.03 , dawany tylko sam azot i chyba na tym polu wyjdzie najwięcej ziarna niż na polu gdzie było dawane na jesien wapno i przed siewem npk, ale zobaczy się jeszcze , ten siany 1 kwietnia przez te zimno i śnieg ledwo co wychodzi , jakąś sensowną pogodę zapowiadają za jakieś 2 tygodnie.

post-55090-0-73883600-1492727148_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

u mnie siany 16 marca stanowczo za rzadko ale jakoś sobie radzi

powoli 3 liść się pojawia, ale i chcwastów też dużo

spróbuję z opryskiem na chwasty dorzucić manganu i poprawić saletrą

 

czym na chwasty planujesz pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

WLKP , u nas przez dwa dni był przymrozek wtorek środa ok -3 max ,wczoraj jechałem to elegancko wyglądał ,jednak dzisiaj już widać efekty przymrozku bledszy żółty jest ,zwłaszcza pole mieszanki gdzie był jęczmień,siałem 23 marca ,sąsiad spokojnie przetrzymał i siał 1 kwietnia rządki mniejsze ale mróz nic mu nie zaszkodził ,jak u was gdzie przymrozek był większy dwa razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

chłopie nie pier**l wierszy bo dziś nie pierwszy...........

owies Ci blednie bo pewnie brakuje mu składników......... takiego mrozu owies nawet nie odczuwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj