mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

pszycha1    8

lepiej chwastox

to że glean przeterminowany to nic zamknij szczelnie i zostaw w suchym miejscu nic się nie stanie

Edytowano przez pszycha1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Substancja  czynna  którą  ma  glean[750g/kg] jest  tez  w środku  chisel  nowy [47g /kg] , który jest  dopuszczany w  owsie, Więc  stosowac  możesz  , ile  to trudno okreslić , przelicz  sobie...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

Jak była tylko c360 i nie było melioracji to na początku maja się siało i było dobrze. 2012r. 24 kwietnia siałem ostatni kawałek i też plon nie zgorszy był dwa lata temu jeden kawałek w połowie marca kwalifikatem a drugi na koniec i ten co później był siany plon dużo lepszy i materiał siewny jeszcze ojcowy.

Wiesz akurat w 2012 to i ja siałęm na dwie raty pierwsza 03.03 i przyszły śniegi na ponad 4 tygodnie myślałem ,ze wygnije ale wyszedł i plon pod 6t/ha, drugi siany coś po 20 kwietnia jak wróciła wiosna w takiej samej obsadzie i tym samym materiałem koszone tego samego dnia co siany w marcu a plon grubo ponad 6t/ha. I to był jedyny raz kiedy późno siany owies dał mi plon a dlaczego??Odp prosta 2012 był tak specyficznym rokiem,ze wszystko szło na opak....

Panowie czy fluroksypyr można zastosować w oswie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Nawożenie ok 100N w postaci RSM. Zastosować w całości na szpilkę? W jęczmieniu raczej tak zrobię bo przyda się przy krzewieniu, ale jak przy owsie? Jest sens dzielić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Nawożenie ok 100N w postaci RSM. Zastosować w całości na szpilkę? W jęczmieniu raczej tak zrobię bo przyda się przy krzewieniu, ale jak przy owsie? Jest sens dzielić?

To I czy II dawka N? Ja drugą daje na raz ale zdecydowanie mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ogólnie cała, przed siewiem tylko npk 200kg profoski.

A to co innego myślałem że dałeś coś N więcej przedsiewnie- w twoim przypadku nie widzę sensu dzielić dawki- wszystko na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Przedsiewnie nie widzę sensu dawać, pogłównie same zalety, przynajmniej przy RSM. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Przedsiewnie nie widzę sensu dawać, pogłównie same zalety, przynajmniej przy RSM.

Bez powodu nie zaleca się dawać ½ dawki N przedsiewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Do 3 liścia roślina ciągnie z ziarniaka. 

Po wschodach widząc ścieżki równomiernie zaaplikuje azot. 

Ile ogólnie azotu dajesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

120-130kg N po 50% przedsiewnie i II dawka w fazie krzewienia, sieje tylko na V-VI klasa- stanowiska zawsze po QQ na ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

starane ma rejestracje w owsie??

sprawdzałem starane nie ma rejestracji ale gold już tak...

Z jesieni zostało mi sporo Helm Flurox'u i chciałem to wykorzystać, i chyba dam to w mieszaninie z chwastox'em

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Tak, ale Starane 333. Ale to chyba tylko taka ciekawostka, bo jakoś nigdzie nie mogę znaleźć tego specyfiku do kupienia ale rejestrację w Polsce ma. Dziwne, zawiera tą samą s. cz. co Starane 250 ale jeden ma rejestrację w owsie, a drugi nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

czyli zastosowanie 0,7-0,8l z 250EC to powinno być ok no i do tego do 1,5l chwastox'u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Fluroksypyr można w owsie, niedawno przyszły herbicydy i na owies jest 0.5 fluroksypr i 0.015 tribenuron metylowy. 

 

Ja daje chyba 100N, ostatnio było 120N i wyszystko leżało, ale co prawda odmiana jakaś stara i usztywniany tylko moddusem. W tym roku wale 1l ccc  i potem moddus chyba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

czyli zastosowanie 0,7-0,8l z 250EC to powinno być ok no i do tego do 1,5l chwastox'u

W innym temacie ktoś pisał o 0,4 starane + 20g tribenuronu podobno w okolicach 40 zł wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jeżeli jest taka konieczność to chlorosulfuron (glean albo chisel nowy).

Pszenica i miotła to też ta sama rodzina a jednak można miotłę w pszenicy zwalczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

nieprawda. Chisel nowy powalczy z miotłą. Glean też stosują w mieszaninach, to ta sama substancja co w chisel. była o tym mowa niedawno.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

Siałem owies 1 kwietnia i dopiero miejscami wychodzą kiełki z ziemi ale mam większy problem bo na jednym polu powoli wschodzi jak mówiłem ale chwasty a dokładnie perz dość mocno się puścił i nie wiem czy można teraz to opryskać czy dopiero w fazie 3 liscia? Mam lintur na półce i nawet dziś bym mógł opryskać ale nie wiem czy mi tych wschodów nie popali, jak myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

siać czy nie siać? bo raczej do swiąt nie uda się i chyba już tylko kuku pozostanie opcja albo pszenżyto. ehh ta pogoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

dzisiaj skończyłem siać owies ,tamtego roku kończyłem ok.25 kwietnia i na 5 klasie miałem ok.4 ton z ha przy nawożeniu 150kg polifoski pod korzeń i 150 kg mocznika  na ha + oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj