mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Taurus83    889

współczuje...ja dzisaj skńczyłem siać ARDEN. jak wracałem to pod samym domem spotkałem biegnące stado jeleni. w tej okolicy nie było ich nigdy. w sensie w okolicy mojego domu. były nadrugim końcu wioski u podnóża gór...o sarnaacvh nawet nie wspominam. stada po kilkadziesiąt sztuk, dziki tak samo.  jak spotkałem prezesa koła łowiweckiego i spytałem co to za farsa z tym liczeniem dzików( 0,6 szt na km kw) to powiedział dzików nie ma :) saren też mało. wyśmiałem go. tyle mojego.

 

arden dostał ok 100 litrów rsm 26, 200 kg npk, 500 kg krdey. zobaczymy co z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

a u mnie po 2 tygodniach pole wygląda tak...

znam ten ból w ubiegłym roku żurawie dwa razy wybrały mi owies..............

przesiewaj czym prędzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Panowie czy w przyszłym tygodniu mogę jeszcze zasiać owies południe polski, wpadła mi nowa dzierżawa i od razu pomyślałem o owsie bo nie znam tej ziemi pewnie PH niskie a na wyniki też trzeba czekać a już trochę późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak wszyscy w Twojej okolicy jeszcze nie posiali to znaczy że jeszcze można . B) . Śmiało , nie za późno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Śmiało siej, ja w tamtym roku sialem coś ok 20 kwietnia bo miał być na pasze dla bydła ale co nie zdążyli zjeść to wykosilem i wcale nie oddał gorszego plonu od tego sianego w marcu.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Tylko że w mojej okolicy jest tylko jeden rolnik na którym można się opierać i radzić zresztą tak robię ponieważ dopiero się uczę ale nie zawsze się z nim widzę wiec pytam też tu na forum bardziej doświadczonych kolegów, reszta to sypnie 100kg saletry na ha i zbierają 2-3 tony o fungicydach, regurlatorach nie słyszeli a ja staram sie poprawić wyniki które osiągał mój tata :D


Śmiało siej, ja w tamtym roku sialem coś ok 20 kwietnia bo miał być na pasze dla bydła ale co nie zdążyli zjeść to wykosilem i wcale nie oddał gorszego plonu od tego sianego w marcu.

 

dzięki za poradę w poniedziałek rano będzie orka, niestety muszę ją wykonać bo poprzednik zostawił pole już po żniwach i nic nie było robione, i przez przypadek mi się to trafiło jest 80a w ładnym kawałku wiec szkoda zostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie tez podobno dzików nie ma, a kawałek 1,5 ha paradoksalnie znajdujacy sie najbliżej domu został przeorany w trzy noce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

U mnie po jednej stronie wioski nigdy dzika nie widziano, az do czasu jak sasiad chcial miec kukurydze. Okazalo sie, ze jednak sa dziki. A z drugiej strony jakos ze 2-3 lata mam pastwisko poryte troche, zboze oszczedzone.

Pierwszy owies posiany. Reszta chyba dopiero kolo 10tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

Ja wczoraj posiałem resztę, a ten z 14 marca już powschodził i wygląda super, wieczorkiem wrzuce foto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Mój z 18 marca zaczyna wychodzić ale jeszcze się nie wyrzędował. Pewnie za tydzień już będzie zielono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

U mnie tak samo z 17 . Za to z 14 marca już rządki pięknie widać, mam na 4 ha podzielone jedna połowa swoim ziarnem druga z centrali i z centrali w późniejszym terminie wyskoczył a siane w ten sam dzień.

 

Tak wygląda z 14 marca

post-44692-0-08262900-1491147583_thumb.jpg

 

A jak u was z owsami powschodziły?

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

nawigator ładniutko,a breton tak jakby wolniej wschodził

Żurawie nic sobie nie robią nawet z zaprawianego ziarna?

nic a nic wpierdalają wszystko, a najlepsze to że grosza odszkodowania dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Mnie udało zasiać 23 marca miejscami w błoto ,sąsiad siał wczoraj w kurz praktycznie ,zobaczymy czy był sens mordować się w błocie czyjak sąsiad w kurz  żniwa pokarzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

Ja się zastanawiam bo po wysianiu nawozów nie jechałem kultywatorem tylko bronami ciężkimi gdzie była cięższa ziemia to nawóz i nasiona są na glebokosci 1-3cm bo głębiej to już nie dało rady bo twardo i nie wiem czy nie zawaliłem roboty tym

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

Wschody po rzutowym (siew 14.03), napiszcie czy tak powinno to wyglądać

post-55090-0-47922500-1491318091_thumb.jpg

post-55090-0-89407600-1491318130_thumb.jpg

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

A ja wczoraj obornik dziś orka agregat i siew owsa. Nigdy wcześniej tak nie robiłem tylko odczekałem przynajmniej tydzień sianie po orce ale już późno i czasu mam mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Wschody po rzutowym (siew 14.03), napiszcie czy tak powinno to wyglądać

Wschody jak wschody :) Tyle, że rzędów nie ma a tak to wygląda znośnie. Czym "rzucałeś"? Bo jak znajomy siał pszenżyto ozime lejkiem i bronował to na połowie pola nie ma w ogóle obsady.

 

A ja wczoraj obornik dziś orka agregat i siew owsa. Nigdy wcześniej tak nie robiłem tylko odczekałem przynajmniej tydzień sianie po orce ale już późno i czasu mam mało.

Myślę, że dobrze robiłeś. Owies akurat nie jest wrażliwy na siew w nieodleżałą glebę i nawet lepiej zasiać go od razu po orce zwłaszcza w suchym okresie, żeby maksymalnie wykorzystać wilgoć z gleby do wschodów. Inną sprawą jest to, że pod owies jednak powinno się orać na jesień, jeżeli jest taka możliwość. W tym roku wiosną wziąłem ugór w dzierżawę i też zasiałem jakieś trzy dni po orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

KlimekPL ,  na początku planowane było tylko 40 arów więc to pole co na zdjęciach było siane rękoma a jednak zostało posiane jeszcze 70 arów więc poskładałem siewnik żeby zasiać te 70 arów  w końcu jak człowiek, 

Co do sąsiada to też koło tego pola na zdjęciu u mne  siał też rzutowo pszenice ozimą ręcznie i powschodziła chyba super aczkolwiek widać mijaki gdzie niedosiał , Twojemu sąsiadowi niepowschodziło może dlatego , że nasiona jakieś kijowe albo nie wiem,nie zaprawił ,  chyba że miał jakieś mieszadło w tym lejku i mu to zmieliło albo po prostu za mało wysiał , przy rzutowym trzeba tak z 5-10kg więcej wysiać niż normalnie siewnikiem bo jednak jakiś tam % zostaje na wierzchu.

Ja jeszcze czekam na deszcz , przydał by się bo z tych upałów zrobiła się skorupa i miejscami gdzie jest jakaś bruzda to nie może się wybić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

witam. nie padalem azotu przedsiewnie pod owies bo poprostu braklo mi. owies posiany 3tyg temu. ladnie powschodzil. powoli widac 2 listek. kiedy teraz moge saletre posiac wg was bo zazwyczaj pod agregat wszystko szlo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

Witam. Trafiło się kawałek pola, 5,5ha 1ha V reszta IVa i IVb po połowie, niestety ziemia 10 lat ugorowana ale co roku koszona mulczerem, sporo chwastów na wiosne ruszyło, zaorałem dosyć głęboko jak na wiosenną orkę bo 23-24cm ale płycej efekt był kiepski, mocznik 200kg i PK 200kg. Od rana orka nawóz i siew wieczorem 210kg na ha Bingo. Od razu pomyślałem o owsie bo PH pewnie kiepskie więc jęczmień i mógł by nie wytrzymać. Czy dobrze zrobiłem? Już późno na owies, wiem, wilgoci na razie sporo, dziś jeszcze troszkę popadało, najbardziej boję się perzu bo z dwuliściennymi sobie poradzę, jak myślicie będzie +??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj