mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Ogon988    20

Dziś przejechałem broną , a owies chyba jeszcze nie skiełkował bo na coniektórych dopiero taki biały kiełek jakby się pojawiał, aczkolwiek teraz może 15 ziarenek na m2 jest na wierzchu więc jest i tak lepiej niż było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funrolnik    4

Witam, potrzebuję Waszej porady. Niespodziewanie muszę posiac mieszanke zbozowa na polu, ktore czekało na kukurydze. Nic tam jeszcze nie robilem, na jesieni potraktowalem pole tylko agregatem. Mogę zrobic tak, ze teraz posieje tylko nawoz przedaiewnie i od razu zasieje zboże bez orki ?


Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie, budowlanka- najlepsze połączenie życia na wsi!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Witam, potrzebuję Waszej porady. Niespodziewanie muszę posiac mieszanke zbozowa na polu, ktore czekało na kukurydze. Nic tam jeszcze nie robilem, na jesieni potraktowalem pole tylko agregatem. Mogę zrobic tak, ze teraz posieje tylko nawoz przedaiewnie i od razu zasieje zboże bez orki ?

 

owies raczej nie urośnie bez uprawy na minimum 10-15 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Ale po co orac w takim razie? Agregat i heja, chyba ze duzo resztek i nie ma siewnika talerzowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam882    11

koledzy stosowal ktos kiedys rsm 32 pod korzen? chcialem zastosowac. najpierw rozlac rsm, pozniej rozsiac nawoz i wszystko wymieszac. co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Sąsiad przez miedzę zeszłego roku rozlewał RSM  na glebę pod mieszankę tylko nie wiem czy całą dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

U mnie po 10 dniach od siewu zaczyna juz kiełkować, ciekawe co to będzie bo po tym rzutowym gdzieniegdzie jest jeszcze na wierzchu więc to już jest spisane na straty ale powinno byc ok jak poszło 100kg na 40 arów

 

 

post-55090-0-14535400-1490384921_thumb.jpg

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Witam, co polecacie pod korzeń w owsie lub co wy sypiecie?? Pozdrawiam

cokolwiek ci się wymarzy i na co kieszen pozwala aby na koniec ekononia była na plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Więc chyba będzie 150 kg saletry lub saletrzaku :)

 

Dałbym saletrzak wymieszany z glebą  dłużej działa ,tylko jeszcze drugie tyle co najmniej z PK ,lubofoska ,amofoska ,lub co masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Dałem już za wygraną, tak z ciekawości pytam- co nowego ktoś wymyśli...

Trochę humoru w temacie zawsze się przyda :-P a kolega wyżej- cóż radzę dużo więcej najpierw przyswoić podstawowej wiedzy teoretycznej(nie od sąsiadów a z literatury fachowej) i dopiero wtedy udzielać rad innym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Widać, jak ważny jest bardzo szybki siew owsa, na wierzchu pola co prawda nie widać ale pod ziemią już jest solidny korzeń.

Ja posiałem tydzień temu i uważam, że zrobiłem już to trochę za późno bo warunki pozwalały na wejście już 4 marca ale po prostu czasu nie starczało aby zrobić wszystko naraz.

 

Ja wczoraj próbowałem dyskutować znajomym na tematy agrotechniki, ale moje argumenty chyba są jeszcze zbyt słabe w dyskusji z kimś, kto kupuje WapMag, wysiewa maksymalnie 100kg amofoski i saletry bo przecież co roku daje obornik a zboża wysiewa lejkiem bo tak szybciej. Plony na poziomie 2t żyta, a jak sypnie 2,5 to "dobry rok był". Nie wiem jakim cudem takie gospodarstwa się jeszcze utrzymują, skoro ja przy dość skrupulatnej agrotechnice i wysokich nakładach ale również dobrych plonach ledwie udaje mi się pokryć koszty bo utrzymuję się z pracy na etat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Widać, jak ważny jest bardzo szybki siew owsa, na wierzchu pola co prawda nie widać ale pod ziemią już jest solidny korzeń.

Ja posiałem tydzień temu i uważam, że zrobiłem już to trochę za późno bo warunki pozwalały na wejście już 4 marca ale po prostu czasu nie starczało aby zrobić wszystko naraz.

 

Ja wczoraj próbowałem dyskutować znajomym na tematy agrotechniki, ale moje argumenty chyba są jeszcze zbyt słabe w dyskusji z kimś, kto kupuje WapMag, wysiewa maksymalnie 100kg amofoski i saletry bo przecież co roku daje obornik a zboża wysiewa lejkiem bo tak szybciej. Plony na poziomie 2t żyta, a jak sypnie 2,5 to "dobry rok był". Nie wiem jakim cudem takie gospodarstwa się jeszcze utrzymują, skoro ja przy dość skrupulatnej agrotechnice i wysokich nakładach ale również dobrych plonach ledwie udaje mi się pokryć koszty bo utrzymuję się z pracy na etat?

Cuda cuda panie! Rozumiem że gr tego typu bardzo dobrze stoją finansowo i jeszcze potrafią się rozwijać i inwestować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Nie, nie inwestują ale po prostu funkcjonują. Krowy dają jakieś 10-15 litrów dziennie, no u niektórych są jeszcze dopłaty ale to naprawdę idzie przeżyć przy takich wynikach? Nie dopytywałem się jak to robią bo wiadomo nie wypada :)

 

No ale nie róbmy offtopu, temat mamy o owsie. Który właśnie ci gospodarze planują zasiać w połowie kwietnia, bo musi być ciepło aby nie wymarzł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

ta rozwijają się bardzo prężnie, a inwestują głównie w siebie

Siany pierwsze dni marca i jest taki

mój z 4 marca ma skromniejszy korzeń

[galleryimg=683428]

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Do jakiej temp wytrzyma owies ? W tamtym roku mialem zasiane mieszanki jeczmien z owsem w maju bylo 7 stopni na minusie owies zostal na kazdym poku oprócz nowego bardzo zaniedbanego bo i pszezyto wymarzlo w tym roku ze 40 lat nie widzialo obornika


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj