mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

daron64    4247

U mnie od wczoraj pada. Mam sporo niezoranego jeszcze i wożę gnojówkę, to po ściernisku koleiny się robią. Jak tu orac, albo oziminy posypać nawozem? A ma być jeszcze deszcz, śnieg i może dopiero przymrozki, także w tym roku za wcześnie to nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam też kupionego nawigatora ,ale po dzisiejszych opadach to jak będzie dalej bez deszczu to może za 2 tygodnie uda się za orac i zasiać ,a jak dalej będzie tak padało to nie wiem kiedy tam wjade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W moim  regionie  nie mają  już  w ogóle  kwalifikatu  i nie  zamierzaja  sprowadzać .

Chciałem  kupić  w necie , są  oferty  na  Bingo  od  168 zł , ale koszt  wysyłki do 240 kg 110 zł ,  do jednej  tony  120 zł . Tony to i nie  trzeba  , tylko ze  200 kg.

Może ktoś  chętny się  dołączyć żeby  wyszła  tona ? okolice  Chełm - Włodawa 

No i  cholera  wie  co  się kupi ...

 

kupował ktos u nich ? 

 

https://www.olx.pl/oferta/owies-bingo-zuch-c1-kwalifikowany-zaprawiony-mat-siewny-CID757-IDkqxIa.html

 

https://www.olx.pl/oferta/owies-bingo-zboze-siewne-nasiona-CID757-IDkGHYo.html


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

w łódzkiem też problem z kwalifikatem, udało się wyrwać 4 worki bingo po 178 zł -100 kg

doradźcie co rzucić pod korzeń, klasa ziemi 4b, przedplon rzepak chociaż słabo wyrośnięty przez suszę- planowałem po 150kg polifoski 6 i saletrzaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Łódzkim w sobotę jeszcze w Strzelcach Małych był nawigator po 175

Edytowano przez DawidWachnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Panowie jaka  jest  alternatywa dla Bingo? pewnie już było o tym nie  raz , ale  nie znalazłem . Bingo niby najmniejszy udział łuski , największe mtz .

Ale ziarno nie jest ciężkie . Jakie  odmiany mają  lepsza  gęstośc  w stanie  zsypnym ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Panowie jaka  jest  alternatywa dla Bingo? pewnie już było o tym nie  raz , ale  nie znalazłem . Bingo niby najmniejszy udział łuski , największe mtz .

Ale ziarno nie jest ciężkie . Jakie  odmiany mają  lepsza  gęstośc  w stanie  zsypnym ? 

 

mtz nie jest tożsamy z gęstością? 

 

tutaj sobie porównaj 

 

http://www.coboru.pl/DR/charaktodmiany.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

no raczej nie jest. Zależy jaką objętość ma te tysiąc ziaren. Dobrą gęstość ma niby Nawigator, ale to nowa odmiana i mało jest przeprowadzonych badań


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Ja sieję już chyba 4 rok krezusa i jetem zadowolony-rok temu ładowałem po tirze i krezusa było coś ok 2 ton na składzie więcej niż binga  więc zważyłem z żoną na normalnej wadze i krezusa weszło  na 50 kg prawie o wiadro 10 l mniej,a na oko wyglądał słabo,ziarko drobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

spróbuję nawigatora, w tym roku jest mocne zainteresowanie owsem, ciekawe jak po żniwach będzie z ceną w skupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Poszło 325kg saletrzaku i 270kg poli 6 jutro siew Skorpiona oby nie padało mocno.

Sieje swoje, tylko trochę na przyszły rok z chemirolu po 185 czy coś...   

 

 

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja potrzebuję 5 dni słońca z temperaturą min 15 stopni żeby zrobić cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj zasiałem bingo w polu warunki miarę znośne nie kleiło się za bardzo, pod korzeń dostał po 100kg saletrzaku i soli  myślę że wystarczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

u mnie już wszystko posiane , no po za łubinem....

co do ceny to na ta chwilę u mnie PZL kwalifikat owsa jest w jednym punkcie po 1800,-netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

ja kupiłe  nawigatora po 180

ale najbardziej rośmieszyła mnie pewna firma internetowa działająca od kilkunastu lat

chcieli mi sprzedać nawigatora za 230zł/q po negocjacjach staneło na 190 z dostawą na miejsce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

No to taki owies wychodziłby w siewie drożej od żyta hybrydowego... :P

 

Ja w sobtę robię orkę i nawóz a w poniedziałek mam nadzieję posiać, chociaż materiału jeszcze nie kupiłem.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

U mnie tragedia może za tydzień owies posieje. Pechowo mam w tym mokrym roku owies na najbardziej podmokłych działkach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj