mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

simson2812    423

przyczyny: sprzyjające warunki atmosferyczne, przedplon, odmiana podatna na choroby itp.

Na początku było wilgotno deszcze czesto przechodziły. Predplon to mieszanka zbożowa. A odmiany nie znam

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Pany szybka akcja potrzebne dwa auta owsa o gęstości powyżej 50-naprawdę atrakcyjna cena

loco PZL

Naprawdę szybko potrzeba jak ktoś ma pisać priv

Kasa od ręki!!!!

 

Skąd mam wiedzieć jaką mam gęstość owsa? ;| I co to jest to 50 i wyżej? Za rok szykuje się ok 50-60ton owsa więc chciałbym wiedzieć na przyszłość :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja sieję owies ba mam kupców na ok 5 ha rocznie i cena jest stała od kilku lat  600 tona ,koniki trzymają cenę ,ja zadowolony kupiec zadowolony że ma stałe dostawy dobrego towaru ,owies rośnie tanim kosztem i 5 ton z ha leci i koniec tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Pany szybka akcja potrzebne dwa auta owsa o gęstości powyżej 50-naprawdę atrakcyjna cena

loco PZL

Naprawdę szybko potrzeba jak ktoś ma pisać priv

Kasa od ręki!!!!

na płatki? jaki owies łapie taką gęstośc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4237

U mnie owies 450netto/tona. Późno zbierany, już bardzo ciemny= -10zl/tona, odbiór spod domu (35km)= -10zl/tona(albo w cenie, jutro się okaże). Wilgotność 10, gęstość 52. Wygląda na to, ze owies po raz kolejny uratuje troche dupe po nędznym pszenżycie, które w dodatku, ze względu na późny zbior, zaczęlo kielkiwac. Masa owsa zostala w polu, wiec ciężko wydajność policzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Witam ma ktoś  z kolegów AF jakiś konkrety materiał siewny typu owies ,z oryginału   Bigo lup szakal na sprz.... z okolic Łowicza i Strykowa zmieniły się plany ,susza pisać na PW ilość ok 1tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Jakie najlepiej stosować nawozy na owies? I czy wszystko dać przedsiewnie?

 

Ja przedsiewnie pod Bingo dałem 100kg mocznika oraz 100kg amofoski 5-10-22. Później saletrzak 200kg oraz jedno odżywianie micro. Nieskracany i po deszczach wyłożyło. W tym roku daje bez amofoski i dodam antywylegacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

To już lepiej bez saletrzaku, Ja daję 200-250 npk 7-20-30 + 150kg mocznik nic nie wykłada plon około 5t  zależy od działki. Oprysk tylko na ziele lintur na 3 liść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam 3-4 tony owsa do sprzedania i nie wiem gdzie na Podkarpaciu moge go sprzedać jaka jest cena za owies teraz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Jedni dają wszystko przedsiewnie ale ja od lat daję przedsiewnie coś z PK np amofoski z 200 kg i 50 kg saletry i koniec kwietnia  ok 100 -150 saletry i taka dawka na granicy ustania i ok 5 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2236

Owsa raczej z reguły się chyba nie zaprawia (zresztą w Twoim poście jedno wyklucza drugie hmm? Jedynie zaprawiłbym nawozem donasiennym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Zaprawiać mozna  i trzeba 

Owies chroniony

Owies wciąż jest uważany w naszym kraju za zboże ekstensywne, w którego uprawie nie stosuje się żadnych środków ochrony roślin. Tymczasem materiał siewny zawsze trzeba zaprawiać przeciwko głowni pylącej i zwartej, których nie można zwalczać podczas wegetacji.

 


Przedstawiamy wykaz preparatów do ochrony owsa na podstawie zaleceń Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu. W nawiasach – dawki preparatów w kilogramach lub litrach na hektar. 

ZAPRAWIANIE 

Głownia pyląca i zwarta: Baytan Universal 094 FS i 19,5 WS, Dithane M-45 80 WP, NeoTec 75 WG i 455 SC, Karbosar 440 FS i K 400 FS (nie zwalczają głowni zwartej owsa), Maxim Star 025 FS, Manconex 80 WP, Oxafun T 500 FS, Penncozeb 80 WP i 455 SC, Prelude Special 51 WS, Premis 025 DS i FS, Premis Universal 275 FS, Raxil 02 DS i WS, Raxil 060 FS, Raxil Gel 206 (nie zwalcza głowni zwartej owsa), Sarfun T 65 DS i 450 FS, Sarox T 500 FS, Sibutol 398 FS (nie zwalcza głowni zwartej owsa), Tribenoks 330 FS, Vitavax 200 FS i WS, Vitavax 2000 FS, Vondozeb 75 WG, Zaprawa Funaben T, Zaprawa Oxafun T 75 DS i WS, Zaprawa zbożowa Orius 02 WS. 

Zgorzel siewek: Baytan Universal 094 FS, Dithane M-45 80 WP, NeoTec 75 WG i 455 SC, Karbosar 440 FS i K 400 FS, Maxim Star 025 FS, Raxil 02 DS, Raxil 060 FS, Raxil Gel 206, Sarox T 500 FS, Tribenoks 330 FS, Vitavax 200 FS, Vitavax 2000 FS, Zaprawa Oxafun T 75 DS i WS, Zaprawa zbożowa Orius 060 FS. 

 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiL54rJp8PPAhWDVSwKHSAvCj8QFggrMAI&url=http%3A%2F%2Fwww.agrofoto.pl%2Fprodukcja-roslinna%2Fochrona-roslin%2Fowies-chroniony%2C1212.html&usg=AFQjCNHNUJQ_cHvVEnW7eVOJefuO9vwRnA&sig2=RHtguRFyKVyY67rPzruLsQ

 

 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj