mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marian2011    113

Masakra sens taki że leżący przy ziemi owies nie dość że dużo ziarna zostanie na polu ,kombajn dłużej będzie kosił polegnięte ,jedynie byłem w owsie cały pochylony jest ale nie leży ,gorzej było w mieszance bo już kładła się kilkanaście dni temu jeszcze tam nie byłem ,byłem w mieście dzisiaj to po drodze i owies i rzepaki pokręcone na polach są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Mój po 86 kg/N 1l ccc + 0,4 modsa i na flagę 0,5 medax nie wytrzymał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Masakra sens taki że leżący przy ziemi owies nie dość że dużo ziarna zostanie na polu ,kombajn dłużej będzie kosił polegnięte ,jedynie byłem w owsie cały pochylony jest ale nie leży ,gorzej było w mieszance bo już kładła się kilkanaście dni temu jeszcze tam nie byłem ,byłem w mieście dzisiaj to po drodze i owies i rzepaki pokręcone na polach są

No nic na to nie poradzimy, w środę pójdzie 3 litry randapu na hektar i już. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Niech już przychodzą te żniwa... non stop pada, z każdym dniem wylegają kolejne ary, krew człowieka zalewa jak chodzi na pole....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Owies wykoszony plon koło 4.5t/ha w 1/3 pola niestety się położył ale plon zadowalający naprawdę sasiad mówił że lipny mam owies a tutaj proszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja mam przyczepy że pszenżyta wchodzi 6 ton jak z czubkiem to 250 kg plus ,kiedyś ważyłem owies na tych przyczepach to miałem lekko poniżej 4,5 tony i takie obliczenia w żniwa sobie robię co do wydajności ,jednak w tym roku ważyłem sąsiadowi kilka worków owsa i widzę ze worki muszą być wyższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

u mnie całość owsa wykoszona i zwarzona. posejdon średnia - 4,5t/ha, scorpion - 4t/ha, średnia owsa z ha wyszła 4,3t. część posejdona i scorpion rosły na polach które uprawiałem pierwszy raz i stąd taka średnia. posejdon rosnący na "normalnym" polu dał 5t/ha. słaba gęstość w tym roku - wyniosła 47.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Strzeliłem dziś owies plon raczej powyżej 5t (jutro będę wiedział dokładnie bo idzie na skup odrazu) odmiana sąsiadowa, nie zaprawiany. 

Nakład lekko ponad 1tys to mi się podoba, tylko 90% leżało plackiem  :mellow:

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Ja miałem pełną pronarke 6t plus d47 też z czubkiem i mniej niż pół d55 z 2ha ważyć nie ważyłem owies drugi raz siany zaprawiany raz skracany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian_00    0

A macie sprawdzone sposoby do nawożenia? W dalszym ciągu nikt mi nie pomógł i nie podpowiedział jakie nawozy są dobre i skuteczne.. Tak jak pisałem w innym wątku znalazłem takie nawozy: http://www.ziarnpol.pl/pl/oferta/agro/nawozy/nawozy-dolistne.html , ale nigdy nie miałem doczynienia z tą firmą. Czy ktoś mógłby powiedzieć coś więcej na ich temat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Jednak trochę się przeliczyłem wydajnośc wyszła 4.8t/ha, ale za to gęstość 52. 

 

jaka cena w skupie? jakie nawozy stosowałeś?

 

480 netto spadło trochę.

200kg polifoska 6, 150kg mocznik, 100kg saletra 34N, plonvit zboża 1l, siarczan magnezu 7kg. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Owies skoszony, wyszło z 0,9ha 4,5 zbiornika bizona. Jak to się przekłada mniej więcej wagowo? Owies dostał 200kg amofoski i 100kg mocznika pod korzeń, potem 200kg saletrzaku i jeden oprysk micro. Owies Bingo z centrali. Plon dobry/średni/słaby? Pytam bo nigdy wcześniej nie miałem owsa i nie wiem jak powinien plonować ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja siałem owies Bingo pod korzeń 150 kg/ha polifoski 6 i 100kg/ha mocznika i pogłównie 100 kg/ha mocznika i w fazie 1 kolanka antywylęgacz+siarczan magnezu 15 kg/ha i plon ok 5t/ha...na chwasty gold w dawce 1,1l/ha i owies piękny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

super, gratuluje plonów :) z takich powierzchni co by "d*pą zasiadł"

tak, czy siak kończę w tym roku przygodę z owsem - strata czasu i pieniędzy - będzie łubin siany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Mój siany w drugiej połowie kwietnia/mokro/ też na normalnych kawałkach dał 4 t ale gdzie siałem w błoto to tylko po koleinach kombajn podskakiwał i było tylko ziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Zebrałem owies. Szkoda gadać. Na pniu wyglądał rewelacyjnie, a co pokazał na wadze to kpina. Uprawiany na powierzchni 4,42ha wydał plon 12 200kg (2,7t/ha) przy wilgotności 16,3 (gdzie pszenicy w mojej okolicy miały w chwili młócenia 13-14). Aktualnie go suszę. Gęstości nawet nie sprawdzałem, ale wydaję mi się że będzie cieżko wyciągnąć te 400 kg/m3. Ziemia klasy IIIb/IVa. Stanowisko po pszenicy. Poziom nawożenia 85kg N/ha. Skracany antywylegaczem 2l/ha. Dożywiony Basfoliarem w dawce 5l/ha+siarczan Mg ok 5%. Odchwaszczany Linturem. Może nakłady nie były za wysokie, ale jakość i wysokość plonu pozostawia wiele do życzenia. Jeśli uda mi się to sprzedać to osiągne zerowy wynik finansowy, o ile znajdę chętnych którzy zapłacą mi min te 400 zł/t. To była moja pierwsza przygoda z owsem i zarazem pewnie ostatnia... Pozdrawiam plantatorów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Panowie mam zasiany poplon i czym może być spowodowany taki nalot jak na foto? Dodam że jest strasznie such

post-45699-0-30531000-1473402953_thumb.jpg

Edytowano przez simson2812

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A od czego sie tak mógł rzucić w poplonie?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

A od czego sie tak mógł rzucić w poplonie?

 

przyczyny: sprzyjające warunki atmosferyczne, przedplon, odmiana podatna na choroby itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Pany szybka akcja potrzebne dwa auta owsa o gęstości powyżej 50-naprawdę atrakcyjna cena

loco PZL

Naprawdę szybko potrzeba jak ktoś ma pisać priv

Kasa od ręki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj