mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Tak skracałem już raz ale jest bardzo wybujały i na wilgoć nie można narzekać wiec boje się ze może nie ustać do żniw. Może się coś stać jak go opryskałem teraz modddusem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Nic mu nie będzie po 0,2 , najwyżej wiecha bokiem wyjdzie  i będzie poniżej liścia flagowego , w jęczmieniu raz miałem podobny okaz .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

panowie mój owies ma już 3 kolanka pa pasowało mi zastosować Stabilan bo widze ze go kładzie miejscami

moge zastosować stabilan + dożywki czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

A mój owies rośnie coś nierównomiernie, gleba klasy V i piach i na 80% pola jest niższy i już w połowie wyrzucił wiechę a w miejscach gdzie są blisko drzewa i dużo cienia to owies sięga po pas i jest dopiero w fazie liścia flagowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Panowie pomocy, mam na jednym kawalku owies Bingo 2 klasa ziemi , dalem po 150 kg/ha 2 p9lifoski 6 i saletrzaku , pryskany mustangiem, później odzywka z mocznikiem. Owies nie ma nawet 30 cm zaczął wiechowac . Da jeszcze rade go jakos podratowac czy nic juz nie robic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

Panowie pomocy, mam na jednym kawalku owies Bingo 2 klasa ziemi , dalem po 150 kg/ha 2 p9lifoski 6 i saletrzaku , pryskany mustangiem, później odzywka z mocznikiem. Owies nie ma nawet 30 cm zaczął wiechowac . Da jeszcze rade go jakos podratowac czy nic juz nie robic ?

 

moim zdaniem  już nic nie pomoże

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

moim zdaniem już nic nie pomoże

 

Wiesz może dlaczego nie wyrósł? Bo mi pierwszy raz się taka sytuacja zdarzyła :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

mi dosc podobna sytuacja sie trafila na piachu 6 kl

Żeby to było na piachu albo w kilku miejscach to bym się nie dziwil ale to 2/3 klasa a owies na całym polu taki niski . Wysiew 190kg/ha ziarno z centrali nie mam pojęcia o co chodzi

Pryskal ktoś z was owies Mustangiem Forte? Nie zauważyliście zahamowania wzrostu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

A mój owies rośnie coś nierównomiernie, gleba klasy V i piach i na 80% pola jest niższy i już w połowie wyrzucił wiechę a w miejscach gdzie są blisko drzewa i dużo cienia to owies sięga po pas i jest dopiero w fazie liścia flagowego...

Bo nie ma wilgoci tam gdzie nie ma cienia to jest niski, a tam gdzie jest cień i troszkę więcej wilgoci czyli pod lasem to jest wyższy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Przypadkiem nie zakupiłeś nisko piennego

Z tego co wiem Bingo nie jest niskopienny :-D a na drugim kawalku po pas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Dokładnie, bingo jest odmianą tradycyjną. I gdzie w kraju masz odmiany karłowe owsa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Żeby to było na piachu albo w kilku miejscach to bym się nie dziwil ale to 2/3 klasa a owies na całym polu taki niski . Wysiew 190kg/ha ziarno z centrali nie mam pojęcia o co chodzi

Pryskal ktoś z was owies Mustangiem Forte? Nie zauważyliście zahamowania wzrostu ?

mustang nie powinien mieć wpływu na wzrost owsa

czy dostał azot na start bo na ciężkiej ziemi z wiosny było zimno, a potem nagle sucho i to mogło go przyhamować, ale nie tyle aby był bardzo niski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Co do binga to się zgodzę z wami a karlowate tez sa poczytaj wiecej lektór

Sam poczytaj bo od lutego za wiele chyba nie przerobiłeś. Są karłowe rody ale odmian jako takich na polskim rynku  nie ma. Jeśli uważasz inaczej to poproszę o nazwę odmiany.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

mustang nie powinien mieć wpływu na wzrost owsa

czy dostał azot na start bo na ciężkiej ziemi z wiosny było zimno, a potem nagle sucho i to mogło go przyhamować, ale nie tyle aby był bardzo niski

 

150kg/ ha saletrzaku przedsiewnie, zawsze tak daję , na innych kawałkach te same dawki ale jest po pas , z początku był ciemny ładny a później możliwe , że przez susze go zahamowało ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

W moim rejonie tez jest problem z owsem i to u kazdego niski pierwszy raz cos takiego zauwazylem a nawozenie wieksze niz zwykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

ja myślę , że to przez pogode , najpierw podczas wschodów ciepło i mokro a później cały czas zimno przymrozki i susza i efekt jest taki jaki widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

U mnie jest taki niski na kawałku co mam bardzo ciężką ziemię... Na innych działkach owies ciemny i wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

A można opryskac owies od grzyba i od np skrzypionki jak wypuszcza wiechę? Sam środek plonowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj