mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

marian2011    113

Kolego na szybko licząc dałeś prawie 400 kg saletry nie wiem jakie tam macie gleby i plony ale u mnie nawet na metrze pola by nie ustał ,bez skracania to max 250 kg saletry licząc na suchy rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Nawożenie: 100kg mocznika i 250 kg polifoski 6 przedsiewnie i wtedy pogłównie 150 saletry i parę kilo N z oprysków mocznikiem skracanie 0,2 moddus+ 0,8 CCC ale nie trafiłem z pogodą bo po oprysku przez parę dni było pochmurno i padał deszcz, odmiana to flamingsgold czyli troszku wysoka i lubi się położyć. Aktualnie owies jest po kolana i flaga jest w połowie na wierzchu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

marian ale kolega skracał już raz owies


Nawożenie: 100kg mocznika i 250 kg polifoski 6 przedsiewnie i wtedy pogłównie 150 saletry i parę kilo N z oprysków mocznikiem skracanie 0,2 moddus+ 0,8 CCC ale nie trafiłem z pogodą bo po oprysku przez parę dni było pochmurno i padał deszcz, odmiana to flamingsgold czyli troszku wysoka i lubi się położyć. Aktualnie owies jest po kolana i flaga jest w połowie na wierzchu 

 

identyczne nawożenie jak u mnie, moje owsy również po kolana siane około 180kg/ha, skracane pierwsze kolanko 0,4l/ha cudro i nie zamierzam drugi raz skracać - zapowiada się susza więc nie ma sensu ponosić dodatkowych kosztów. odmiany: scorpion, poseidon.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

 Rozmawiałem dzis ze znajomym i wczoraj ok 16 28*C słońce a on pojechał mocznikiem dolistnie, 25kg na 500l na ok 2 ha, ludzie to maja pomysły hehe przejeżdżam koło tego pola codziennie to bede widzął efekty za kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Panowie co to jest, choroba niedobór jakiegoś składnika. Wystąpiło to u mnie w owsie tylko na ugorze kilkunastoletnim ??

post-58370-0-43024900-1464546365_thumb.jpg

post-58370-0-69883300-1464546491_thumb.jpg

post-58370-0-29901600-1464547215_thumb.jpg

post-58370-0-71116200-1464547597_thumb.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Witam, co mógłbym zasiac w tym czasie na kiszonke w bele? Mam pole odalone od domu z 5km które ma 30a na jesień zasialem tam GPS. Zebrałem i myślałem żeby do zimy znowu coś tam zebrać jest to działka która graniczy z lasem. Także dziki grasują.;-). Przez kilka lat był to nie użytek a podatek i tak płacić trzeba, jakiś owies mógłby się jako tako wykształcić czy raczej nie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

Witam pojawiła się skrzypionka w owsie polecono mi oprysk hunter 400 ec ale na etykiecie pisze tylko do przenicy i jęczmienia czy można opryskać tym owies ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Nie ma przeciw wskazań by na kłoszący owies dać coś na skrzypionkę, ewentualnie cos systemicznego bo widzę jakieś objawy żerowania jakiejś gąsienicy na plewach ?

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Nie ma przeciw wskazań by na kłoszący owies dać coś na skrzypionkę, ewentualnie cos systemicznego bo widzę jakieś objawy żerowania jakiejś gąsienicy na plewach ?

 

 

z tego co wiem to na robala mozna pryskać do "do samego końca". kurde mój jest  dopiero w fazie 3 liści i wczoraj dopiero pryskałem na chwasty mustangiem forte, z ostatnim opryskiwaczem wyjechałem o 21 i była minimalna rosa a o 4 w nocy była ulewa. jak myslice zadziała oprysk środek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Czy w tej fazie wiechowania owsa jest sens dać dolistnie Epso Top i N (mocznik) na wypełnienie ziarna??

Teraz się rozpadało tzn maj  (głównie końcówka)... a azotu nie waliłem...

Tą miksturą w max dawkach jechałem już dwa razy.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

z tego co wiem to na robala mozna pryskać do "do samego końca". kurde mój jest dopiero w fazie 3 liści i wczoraj dopiero pryskałem na chwasty mustangiem forte, z ostatnim opryskiwaczem wyjechałem o 21 i była minimalna rosa a o 4 w nocy była ulewa. jak myslice zadziała oprysk środek?

 

3 liści? Dla słomy posiałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Moj owies Bingo zaczyna wiechowac. Jakie zabiegi nalistne mozna zastosowac w tej fazie i czy mozna jeszcze skracac? Myslalem glownie nad zabiegiem mocznik, siarczan magnezu plus cynk i miedź ale chcialem tez dodac fungi do tego, bo troche mi zostalo soligoru po pryskaniu ozimin i myslalem wykorzystac na owsie. Nie wiem tylko czy skracac jeszcze mozna bo troche ten moment przespalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Tez mam pytanie odnosnie skracania, owies bingo ponad kolano. Juz wychodzi flaga. Kupilem juz dawno CCC 720 i po prostu przespalem... w jakiej dawce mozna skrócić? 2l/ha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mój owwies jest po pas ma dobre 80-90 cm dzisiaj opryskałem go mieszanką 0,2 moddusa i 0,8 soligoru wiecha na wierzch wyjdzie za jakies 3-4 dni moga być jakieś skutki uboczne tego zabiegu w tej fazie owsa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Panowie mój owwies jest po pas ma dobre 80-90 cm dzisiaj opryskałem go mieszanką 0,2 moddusa i 0,8 soligoru wiecha na wierzch wyjdzie za jakies 3-4 dni moga być jakieś skutki uboczne tego zabiegu w tej fazie owsa ??

NIe za późno na na skracanie??Skracałeś wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

regulatory wzrostu  skracają najbardziej  ta  część rosliny  , która  najintensywniej  rośnie .

Skracanie  w  fazie kłoszenia  - to  bezsens  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj