mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
donweter1989    2932

@macio9554 ja dawałem środek Sherpa 100 EC w ilości 0,25l na ha.

@ogar118 myślisz, że aż tak źle będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

ja po pyretroidzie nigdy nie poprawiałem tylko temperatura żeby była niska i z 2 dni bez deszczu i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Pyretroid tylko jak jest chłodno (poniżej 20 na ten moment może być) i w miarę bez słońca to może z 7-10 dni potrzyma. Dla mnie pewniejsze są fosfoorganiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

czy można skracać mieszankę zbożową (owies jęczmień pszenica) preparatem medax top jeśli tak to w jakiej dawce i fazie rozwojowej roślin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Można, gdzieś 0,8-1 litra na hektar od fazy strzelania w źdźbło 


Panowie chcę tanio skrócić owies ;)

1,5l/ha stabilan 725 wystarczy ? :)

A skąd my mamy wiedzieć czy 1,5l starczy ?? Przecież  nie widzimy twojego owsa, nie wiemy jakie nawożenie, nie wiem tez jak u Cb z opadami. Może być tak że dasz te 1,5 l stabilanu przyjdzie susza i będzie lipa. Sam musisz ocenić jak to wygląda  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo24    70

Jaki ma związek susza z opryskiem CCC? bo przewija się ten temat a nie wiem w jaki sposób stabilan może zaszkodzić podczas suchego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10
Napisano (edytowany)

Ile podać CCC 750 SL na skrócenie owsa? Owies siany po wymarzniętym rzepaku, dostał przedsiewnie 200l RSM 32% i od tamtej pory jeszcze żadnych oprysków. Dopiero teraz będę pryskał na chwasty. 

Edytowano przez MasseyXXXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cococo12    8
Napisano (edytowany)

Jakie dawki mocznika i siarczanu magnezu stosujecie dolistnie jednorazowo w owsie na ha ? zastanawiam się czy 10 kg mocznika i 10 kg siarczanu na 300 litrów wody to dobra dawka, żeby nie przypalić?       

Edytowano przez cococo12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

w tej fazie mozesz dac nawet 25kg mocznika bedzie wygodnie akurat woreczek siarczanu wystarczy od lat daje mocznik razem z siarcznem tak 25-30kg i nie widze zadnych przeciwskazan oczywiscie jak faza rozwojowa wyzsza to dawke nalezy zmniejszyc

krzewienie-15%

strzelanie-!0%

lisc flagowy kloszenie-6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam opryskałem owies lintur 150g+chwastox extra 1.5 l na hektar jest to dobrze czy błąd z dodaniem chwastoxu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

To może być problem bo w etykiecie linturu pisze żę można mieszać w takich proporcjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie na jednym polu w owsie mam problem z poziewnikiem szorstkim jaki środek będzie najskuteczniejszy na to dziadostwo ??

Aa jeszcze mam taki problem że na innym polu też w owsie robią się żółte końcówki liści, na wzdłuż liscia przebiegaja żółte paski a potem robią sie całe żółte takie coś występuje placowo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Panowie jak tam wyglądają wasze plantacje owsa?? Czy to możliwe że w owsie wychodziła by już flagówka ? Bo dziś wyrwałem roślinkę i "rozgrzebałem" do środka i wychodzi na to że to już ostatni liść  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

panowie czy chwastox trio sobie poradzi z poziewnikiem??

Zapomnij, cud by się stał gdyby dał radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

W miniony czwartek robiłem 2 skracanie w owsie bo była faza liścia flagowego. Obecnie grubienie pochwy liściowej. Ale chyba będę musiał taniec deszczu opanować bo dramat jest z opadami.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31
Napisano (edytowany)

Witam opryskałem owies lintur 150g+chwastox extra 1.5 l na hektar jest to dobrze czy błąd z dodaniem chwastoxu

Dobrze zrobiłeś dodanie Extra, 1L by starczył, wspomaga Lintura w zwalczaniu komosy czyli popularnej lebiody.

Jest ciepło więc w tym roku sam Lintur by sobie poradził, ale mi kiedyś po nim lebioda odbiła przed żniwami.

Edytowano przez jarecki82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

W miniony czwartek robiłem 2 skracanie w owsie bo była faza liścia flagowego. Obecnie grubienie pochwy liściowej. Ale chyba będę musiał taniec deszczu opanować bo dramat jest z opadami.  

Czyli wychodzi na to że to już flagówka, a wiesz może ile centymetrów wysokości miał twój owies jak skracałeś go drugi raz ? i co dawałeś na skrócenie na flagę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj