mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ogar118    65

Bielenie wiech owsa ma wiele przyczyn, może to być brak opadów, brak składników lub za gęsty łan. Oczywiście późno wykonany zabieg również może uszkodzić rośliny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Sołtys85 najszybciej zmień sprzedawcę,  ja prawie zawsze jadę chwastoxami teraz turbo bo mam troszkę chabra ,myślę po 17 pryskać dzisiaj bo gorączka ostra teraz ,siałem 10 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

hhe chyba tak zrobie, ja zaczołem pryskać wczoraj wieczorem, Kret prawił ze w nocy nie bedzie przymrozków ale mu sie nie sprawdziło...kij mu w oko. Pryskałem razem z mocznikiem i odżywka, różnie o tym mówią ja osobiście nie zauważyłem jakis ujemnych skutków a zielsko usycha i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Panowie a ja właśnie dzisiaj miałem pryskać owies mustangiem 306 ale na etykiecie jest wyraźnie napisane że mozna pryskac wszystko ale z wyłączeniem owsa.. więc jak to rozumieć ?? Mam dużo rzepaku w tym owsie mocarz sobie z nim poradzi czy właśnie lepiej mustang ??

Kilka  lat temu miał  rejestracje  , to kwestia  formalna  raczej , ale żeby było  zgodnie  z etykieta  to kup np.  Mustang  Forte lub  Lintur 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    212

Ja pryskałem dzisiaj chwastoxem trio drogo ale skutecznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

U mnie wczoraj poszedł Lintur 120g+Chwastox Extra1,5l/ha , zawsze tak daję i wychodzi czysto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19550

hhe chyba tak zrobie, ja zaczołem pryskać wczoraj wieczorem, Kret prawił ze w nocy nie bedzie przymrozków ale mu sie nie sprawdziło...kij mu w oko. Pryskałem razem z mocznikiem i odżywka, różnie o tym mówią ja osobiście nie zauważyłem jakis ujemnych skutków a zielsko usycha i tak.

masz racje zielsko schnie....ale i tak mocznik i odzywka idzie po części w duupę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Jeśli mam w swoim owsie też takie miejsca gdzie są żółciejące place i porobiły się suche końcówki liści to mogę taki owies pryskać herbicydem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

czy to prawda że owies bardzo dobrze reaguje na dolistne odżywianie mocznikiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Sołtys redlice w siewniku to ci się nie schodzą do kupy przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy owies można skracać jakimś innym srodkiem niż samo ccc np. Medaxem + ccc, robił ktoś takie miksy ??
Moddus odpada ze względu na cene..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

A myślisz że medax wyjdzie dużo taniej?

0,3 modus +1l ccc = 85 zl

a medax 0,6 + 1l ccc = 73 zl

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A kolego w ile ton celujesz że skracasz, ,ja po roku jak mi się położył i ciężko było wykosić jednak wtedy była moja wina nowy rozsiewacz za dużo poszło nawozu ,kilka pasów poległo skracałem ,ale nie potrzebnie bo była susza do żniw i nawet zaszkodziłem tym skracaniem ,teraz mam opanowane ,plon mam między 5-6 ton i skracanie nie potrzebne ,chyba że przyszła by nawałnica przed żniwami ale trzeba być optymistą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230
Napisano (edytowany)

A myślisz że medax wyjdzie dużo taniej?

0,3 modus +1l ccc = 85 zl

a medax 0,6 + 1l ccc = 73 zl

To wychodzi 8zł to aż 4piwa z tesco Edytowano przez LuckyLuke12345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo24    70

@marian2011 podziel się swoim doświadczeniem w uprawie owsa ;) każdy były chciał taki plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mój owies wygląda tak http://zmniejszacz.pl/galeria/573098b969ea8/bez-nazwy

 

W jaki plon celuje to trudno powiedzieć, ale jak największy  :)

 

ogar118 co do różnicy cen między moddusem a medaxem to nigdy nie liczyłem jak to wychodzi. :wacko:  Druga sprawa jest taka że moddusa według mnie jest przereklamowany wole polecieć zamiennikiem (efekt=cenie).. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

To wychodzi 8zł to aż 4piwa z tesco

85-73=12 Radzę mniej piwa z tesco pić... 

 

Marian nie chcę abyś to odebrał jako jakiś atak ale ciężko mi uwierzyć w stojący owies 5-6 tonowy bez skracania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

A kolego w ile ton celujesz że skracasz, ,ja po roku jak mi się położył i ciężko było wykosić jednak wtedy była moja wina nowy rozsiewacz za dużo poszło nawozu ,kilka pasów poległo skracałem ,ale nie potrzebnie bo była susza do żniw i nawet zaszkodziłem tym skracaniem ,teraz mam opanowane ,plon mam między 5-6 ton i skracanie nie potrzebne ,chyba że przyszła by nawałnica przed żniwami ale trzeba być optymistą

 

podaj agrotechnikę na 5-6t/ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

aro1975 na 5 ton to o agrotechnice nie ma co pisać po prostu siejesz i zbierasz odpadają koszty grzyba ,połowę azotu potrzeba co na pszenżyto ,a tak to owies kupuję z centrali sieję dwa razy i nowy ,u mnie cienko z obornikiem daję 200-250 kg lubofoski i 100 kg saletry przedsiewnie i ok 20 kwietnia resztę saletry 150 kg ,potem patrzę jaki kolor w maju ewentualnie oprysk siarczanem i jakoś kłopotu z owsem nie mam ,gleba to 4 ,niekiedy jak pszenica kiepsko przezimuje ,grzyb wezmie plon mniejszy jak owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Marian2011 ma racje 5 ton to bez jakis rewelacji sam w zeszłym roku miałem koło 5t z ha dawane było 40ton obornika końskiego do tego jakies 250kg lubofoski plus 150kg saletry pod korzeń oprysk na chwasty i grzyba i plon 5t w tym roku na innym polu dałem 40ton obornika plus 350kg tarnogranu 5-10-25 do tego 150kg saletrzaku dzisiaj poszedł lintur na chwasty za tydzien odżywka z mocznikiem zobaczymy jaki bedzie plon w tym roku w zeszłym tylko jeden huragan przeszedł ale szczęście nie położyło go. Zastanawiam sie czy nie skracać kiedy będę odżywka jechał z mocznikiem jak sadzicie ?? owies siany koniec lutego początek marca jutro fote wrzuce jak wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19550

Sołtys redlice w siewniku to ci się nie schodzą do kupy przypadkiem?

 

masz racje dwie się schodzą ale nie bardzo umiem rozwiązac ten problem -mierzyłem jest ok, luzu niema a w polu wychodzi

aro1975 na 5 ton to o agrotechnice nie ma co pisać po prostu siejesz i zbierasz odpadają koszty grzyba ,połowę azotu potrzeba co na pszenżyto ,a tak to owies kupuję z centrali sieję dwa razy i nowy ,u mnie cienko z obornikiem daję 200-250 kg lubofoski i 100 kg saletry przedsiewnie i ok 20 kwietnia resztę saletry 150 kg ,potem patrzę jaki kolor w maju ewentualnie oprysk siarczanem i jakoś kłopotu z owsem nie mam ,gleba to 4 ,niekiedy jak pszenica kiepsko przezimuje ,grzyb wezmie plon mniejszy jak owies

coś mi tu brzydko pachnie.... 

a ile opadów przy takim nawożeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Co może być przyczyną że liście owsa "schną" w połowie swojej długości i łamią się w tym miejscu?? Miał ktoś coś podobnego? Jutro postaram się dodać fotki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

masz racje dwie się schodzą ale nie bardzo umiem rozwiązac ten problem -mierzyłem jest ok, luzu niema a w polu wychodzi

coś mi tu brzydko pachnie.... 

a ile opadów przy takim nawożeniu

 

kolego owies siany wtedy był w połowie lutego wody na początku miał dużo poźniej troche słabiej czerwiec lipiec było parę deszczy a ziemia 3klasa źle napisałem i owies był z centrali odmiana Bingo pole co roku ładnie nawożone obornikiem wiec nie ma co pachnąć brzydko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj