mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

ogar118    65

Chyba jeszcze trochę za wcześnie na chwasty prosowate...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

koledzy w sobote pryskałem owies mocarzem, temperatura dzisiaj rano była 3 stopnie,

czy ten oprysk skutecznie podziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo0209    3

2 pola dalej owies wczoraj był zielony a dzisiaj jak byłem to zaczyna miejscami zolknac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

mój  tez się zrobił miejscami zółty ale ja myslę ze to przez mróz który był ostatnio tak myslałem moze by go opryskać magnezem i kristanol ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

u mnie też żółknie miejscami, są takie place gdzie nie gdzie i nie wiadomo od czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

koledzy w sobote pryskałem owies mocarzem, temperatura dzisiaj rano była 3 stopnie,

czy ten oprysk skutecznie podziała?

 

zadziała praktykowałem poniżej 5* w kukurydzy i było ok

Mogę już opryskać owies siarczanem magnezu i mocznikiem?

a co temu ma przeszkadzać??

Odchwaściłeś plantacje??Jeśli tak to jedź śmiało jeśli nie to dopiero po zabiegu bo po co dokarmiać chwaściory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Już ? :o mógłbyś wrzucić fote ? mój dopiero zaczął się krzewić. 

 

 

Stan na dziś.

[galleryimg=642118]

[galleryimg=642117]

[galleryimg=642116]

[galleryimg=642115]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

To feste masz ten owies :D a dopiero jutro jadę pryskać na chwasty i jak zdążę to wysypie jeszcze trochę azotu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
Napisano (edytowany)

a po ch*j siałeś w lutym?

 

 

Stan na dziś.

[galleryimg=642118]

[galleryimg=642117]

[galleryimg=642116]

[galleryimg=642115]

@HANK już zrozumiałeś po ki ch*j owies sieje się tak szybko jak jest to tylko możliwe!!!

@ogar118 owies piękny w mojej okolicy takiego nie uświadczysz, a jak z opadami u Ciebie??

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Tragedii na razie nie ma, ale przydało by się parę litrów w tym tygodniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

a u mnie wręcz odwrotnie jak nie popada w najbliższym czasie to kiepskawo to widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

u mnie na wtorek pokazują jakieś burze mam nadzieję na jakiś opad bo zaczyna się 1 faza krytyczna dal owsa i woda by się przydała. Tym bardziej, że owies mam w tym roku w większości na najsłabszych polach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Chce zasilić owies (trochę żółty) dolistnie magnezem. Czy oprócz tego dobrym pomysłem będzie dodanie do tego jakiejś siarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Zostało mi z tamtego roku trochę YaraVita Zboże. Chciałbym go wykorzystać dokupując jakąś siarkę. Jest w nim 250 g/l tlenku magnezu. Pytanie tylko czy mogę tak zrobić czy lepiej kupić siarczan magnezu siedmiowodny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Kup lepiej siarczan, sam stosuję Yaravita zboże i zawsze do tego daje siarczan 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekR    0

Witam, czy można odchwaszczać owies Mustangiem 306 SE, niby ma licencje ale nie spotkałem się nigdy żeby ktoś stosował taki środek w owsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

można bez problemu,sam nim kiedyś pryskałem a w tym roku postawiłem na 195 ze względu na bardzo dużą ilość bylicy-część pola po ugorze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie a ja właśnie dzisiaj miałem pryskać owies mustangiem 306 ale na etykiecie jest wyraźnie napisane że mozna pryskac wszystko ale z wyłączeniem owsa.. więc jak to rozumieć ?? Mam dużo rzepaku w tym owsie mocarz sobie z nim poradzi czy właśnie lepiej mustang ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Chwastox extra szkodzi na owies?? Sprzedawca tak mi zasugierował a pierwsze słysze żeby tak było....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej wątpię żeby szkodził . Używam co prawda Turbo , ale to chyba prawie to samo i nigdy nie zauważyłem żeby szkodził :blink: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Chwastox extra szkodzi na owies?? Sprzedawca tak mi zasugierował a pierwsze słysze żeby tak było....

Jesli opryskasz przed koncem fazy krzewienia to napewno nie zaszkodzi, ale jesli opryskasz pozniej to moze odbic sie to na plonie. Widoczne "biale, puste plewki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj