mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

macio9554    19

Panowie jak myślicie skracać swoje plantacje owsa?? Bo ja planuje dać 1,2 l CCC+0,2 l Moddusa przy nawożeniu około 100 N a u was jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

kiedy opryskac owies od chwastów ? A kiedy rzucić saletre jeśli dostał przedsiewnie ok 160kg/ha saletrzaku i chciałbym dać teraz że 150-200kg /ha saletry dać to lepiej w dwóch dawkach czy w jednej. Wystarczy to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jak dobrze skróci, jak będzie w miarę pogoda, racja. Tylko zakładam, że wysiał nie mniej niż 180 kg/ha. Czyli będzie leżeć. Chyba że to VI klasa i z końcem maja samo się skróci. Tylko w takim wypadku należy się zastanowić nad zasadności tak wysokiego nawożenia azotowego.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

W zeszłym roku owies siany ok 25 marca już był pryskany od chwasta ,w tym roku siany 10 marca  pryskany będzie w maju jeszcze dobry tydzień musi dochodzić ot pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

u mnie tak samo owies czeka na odchwaszczanie ale pogoda nie pozwala wykonać żadnych zabiegów bo tylko deszcz i deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

mój odchwaszczony ale za ciekawie to nie wygląda susza plus przymrozki na słabej ziemi robią swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Po to żeby mądry wiedział a głupi miał zagadkę!!!!

 A tak na serio aby lepiej się ukorzenił a tym samym lepiej wykorzystywał wodę...............

u mnie dziś 9 noc z mrozem i to mu szkodzi a nie siew w lutym!!!Zapraszam do mnie zobaczysz jak wyglądają owsy siane w połowie marca w tym moje przesiewane po żurawiach-zapewniam Cię,że dużo gorzej niż mój z lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Jutro bezapelacyjnie jadę opryskać chwasty w owsie. Z ciekawszych rzeczy: byłem ostatnio u kumpla zobaczyć jego owies a on do mnie że wysypał już 140 N i się zastanawia czy nie dosypać jeszcze chociaż po 100 saletry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

U mnie  po  dołkach woda  stoi i nie  ma  mowy  o pryskaniu ...

Wydaje mi  sie -  po dzisiejszym obchodzie  , że  dołkami  pokazuje się  chwastnica ,  da sie  to cholerstwo jakoś  zlikwidować  w owsie ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

chwastnicy nie wytępisz w owsie dopiero przed zbiorem glifosat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo0209    3

Co może być przyczyną żółknięcia mieszanki.Przedsiewnie było dawane na ha  90 kg soli,250kg saletrzaku,225kg polifoski i 20 ton obornika..29.04 rozsiana saletra 120kg na ha.25.04 było odchwaszczanie chwastoxem turbo

post-112716-0-50407400-1462092543.jpg

post-112716-0-31111700-1462092560.jpg

post-112716-0-14260900-1462092571.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca16    3

Mateo moj owies wyglada podobnie miejscami wszystko ok ladny zielony a ten z zoltymi koncowkami taki maly i jakby stal w miejscu tez nie wiem co mu jest ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj