mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

marian2011    113

Jak pogoda jutro dopisze sieję myślę siać lekko ponad 200 kg ,jak dzisiaj uprawiałem przyleciało stado ptaszków było ich na oko kilkaset dziobały ciekawe co a jak będzie ziarno więc dam ponad 200 aby coś wykiełkowało jeszcze, ktoś pisał że sieje 150 kg bałbym się tyle siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Panowie tak gęsty siew ma więcej wad niż zalet (w zasadzie zalet nie ma chyba wcale). 

Fotki owsa z 2014 160 kg/ha. Moim zdaniem i tak zasiany zbyt gęsto. Obsada 300 roślin na m2. 

[galleryimg=631635]

[galleryimg=631634]

Edytowano przez ogar118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

gęstego łanu i w dodatku dość dobrze nawożonego niema opcji utrzymać w pionie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

 

Usuń wiadomości ze skrzynki.

Edytowano przez ogar118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

A kiedy można zacząć siać mieszanki zbożowo - strączkowe? Myślałem nad zasiania łubinu żółtego z owsem w tym tygodniu? Dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

No ja też miałem siać tylko owsa nie moge dokończyć. ;[  Wczoraj byłem dołki ruszyć to ledwo wyjechałem 110km

Co do łubinu to termin jego siewu jest też wczesny. Podobno w moim regionie po niedzieli będzie pogoda to spróbuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Panowie pod owies idzie 350kg tarnogranu 5-10-25 oraz 100kg saletrzaku przedsiewnie na jesien poszło koło 25t obornika końskiego siew jak sie uda przyszły tydzień jak zacznie wschodzic i sie krzewic jeszcze 100kg saletry przedplonem był jęczmień czy takie nawożenie wystarczy plon chciałbym około 5t da rade ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Z tego końskiego wychodzi gdzieś 150 kg N nie wiem jak z działaniem takiego nawozu (jak wygląda dostępność składników w pierwszym roku ale przyjmę 40%)

No to może się okazać że będzie trzeba dobrze go skrócić. Wiele jeszcze zależy od warunków atmosferycznych w tym roku i oczywiście od gęstości wysiewu.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

teoretycznie około 100kg moze 110kg N w czystym składniku nie dodając zasobności gleby teoretycznie owies pobiera około 25kg N na tonę ziarna oczywiście antywylegacz trzeba dać zastanawiam się jeszcze czy zrezygnować z tej saletry powschodowo ale to jeszcze się zobaczy jak będzie wyglądał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

azot z obornika w pierwszym roku wyciągnie ok 50%, 

mino tego i tak nawożenie mocne, z takim bardzo ważne nie przesadzaj z gęstością siewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

nawożenie bym zostawił ale dał mniejszą obsadę o skracaniu poczytaj sobie pisaliśmy o tym kilka stron wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Ja na V klasie już podsypałem przedsiewnie 250kg polifoski 6 i 100kg saletrosanu a jesienią jeszcze dawałem obornik pod orkę zimową. Planowałem siew 180kg/ha odmiana Bingo,będzie dobrze czy za gęsto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

 A jaka masa 1000 ziaren  i jaka zdolność kiełkowania? Bo 180 kg może być za mało i może być za dużo . U mnie bingo miało zdolność kiełkowania 60 procent więc musiałbym wysiać ok 250 kilo. Więc zrezygnowałem i kupiłem z centrali z zk-99 procent i masą tys. ziaren 40g i wysiałem 150 kilo na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Witam wymarzło zborze przeżyto na słabszych polach,jesieniom pryskałem na chwasty opryskiem Lentipur

,można zasiać owies po zaoraniu pola ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po co orać? Wystarczy uprawić jakimś agregatem , czy kultywatorem i siać . No chyba że nie chcesz żeby w owsie było pszenżyto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

agregat i siej - w 2012 tak przesiewałem pszenżyto owsem, ale ja nie pryskałem lentipurem

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

jak stosowales lentipur to pszenica, jeczmien badz pszenzyto jare, kukurydze...

 

lentipur to chlorotoluron, wrzucam link do tematu :

 

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/czym-przesiac-zboza-ozime-nastepstwo-roslin,62805,1.html

Edytowano przez hobbysta21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No faktycznie , może lepiej orać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrilo93    0

a jęczmień po lentipurze? Również bez orki nie da rady? Czy jest jakaś różnica między owsem a jęczmieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj