mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

KlimekPL    791

A ja chyba jeszcze daruję sobie ten wczesny siew, u mnie powróciły przymrozki, godzinę temu przechodziłem po zaoranym polu to ziemia jest jeszcze skuta lodem i twarda jak skała, nie wiem czy w takich warunkach wschody będą wyrównane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19672

Ja planuje jutro posiac jeden kawałek owsa. PS czy to prawda że dziki tak lubią owies jak kukurydze?

 

ziarna lubią jak wszystko ale bardziej bał bym się żurawi za dzika dostaniesz przynajmniej odszkodowanie a za żurawia nic

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

pole poza obwodem łowieckim wiec raczej i odszkodowania nie bedzie, a jesli chodzi o zurawie to u nas nigdy z tym problemu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

dziczyzna z obwodu, ale pole leży w miescie i jest poza obwodem łowieckim i kazdy sie wypina, taka chora sytuacja. teraz próbuje walczyc z urzedem marszałkowskim bo dowiedziałem sie ze jak jest poza obwodem to własnie urzad marszałkowski za to odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19672

właśnie o tym gdzieś czytałem,że jeśli nie koło to do województwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Ja planuje jutro posiac jeden kawałek owsa. PS czy to prawda że dziki tak lubią owies jak kukurydze?

bardzo lubią jezeli dałes pod owies kurzy obornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak po rzepaku teraz musze przesiac kawalek rzepaku 5 klasa jest i rzepak nawozy dostal to pod owies nic nie trzeba dac nawozu ? i czy pozniej trzeba owies posypywac saletra czy czyms czy bez niczego urosnie dodam ze ziemia wynawozona . i jak teraz ostatnio owies plonuje z ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

P i K nie trzeba sypać, wypadało by podać jakieś N przedsiewnie i ewentualnie pogłównie (chyba że miałeś nadzieję na pozostawienie tego rzepaku i podałeś już N1).  Plon owsa zależy od opadów. Ciężko powiedzieć ile możesz zebrać. U mnie plony wahają się od 3 do 6 ton.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

teraz nie. ewntualnie jak zacznie strzelać w zdzbło. zresztą bedziesz widziec po kolorze owsa. zamiast saletry lepiej coś tańszego

 

 

i jak tam wasze plany zasiewów owsa? ja się łudziłem na połowę marca ale po ostatnich prognozach słabo to widzę. nie wiem czy uda się przed świętami posiać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

Czy ktos ze wschodniej czesci juz posial owies czy jeszcze wszyscy czekaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    185

Ja mam zamiar jutro jak przestanie padać . Zobacze jak wjade agregatem czy jest nie za mokro. znowu sąsiedzi pomyślą ale wariat już sieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

rzepak dostal po ponad 150 kg soli i fosforanu polidapu i pod owies a nawet jarke nie bedzie jzu nic sypane pod korzen tam to jest tak ze jest 4 5 klasa piatki to przepaly sa ale ziemia wynawozona jest i pytanie czy jak np tam byly zboza siane tzn pszenzyto bylo pozniej pszenica pozniej jeczmien i teraz owies bedzie  t oowies przerwie te zboza troche ze bedzie mozna zasiac pszenice czy pszenzyto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Myślę, że tak. Ewentualnie jakiś strączek możesz posiać jak będziesz miał co z nim zrobić...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistal44    0

Ja tez z lubelskiego i mysle ze polowa marca zaczne cos siac

Edytowano przez mistal44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

ja takze jestem z lubelskiego i tez strzelam ze okolo 10-15 marca sie moze ruszy poniewaz dzisiaj caly dzien pana deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek998    0

Pogoda jak na razie nas nie rozpieszcza J owies już przygotowany (odwiany i zaprawiony) tylko siać. Czekam jeszcze na wapno i można sypać potas i fosfor pod kultywator. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a tak szczerze jakei plony macie owsa jarego ? i jaka odmiane wziasc na mazowieckie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj