mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

soltys48    19687

założe sie że BINGO siejesz w zabite, podam Ci przyklad z mojego doświadczenia połowa działki zasiana kwalifikatem BINGO połowa swoim już może C3 Krezusem, rok 2014, tak chwalili bingo fakt narósł owies gęsty ładny dałbym ręke że pod 7t przyszło do zbierania i bingo z 1,5ha 7t nazbierałem za to za kombajnem 4cm pustych lusek plew, obijal sie jakbym nagi kosil, znowu postawilem bardziej sita zmniejszylem wiatr to juz u znajomego to 25kg w worku, co do Krezusa zawsze sieje mieszanki zbozowe i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł 4,5 t to jest minimum,

Posejdon z saaten union miałem też tęgi owies tylko ziarne nieso drobniejsze ale ciężki i pełny.

Ja zawsze na jesien oborniki, na wiosne wapno weglanowe 500kg ha i 250 kg saletrzaku przedsiewnie, faza krzewienie 70-80kg saletry magnezowej, i potem na flagowy dolistnie raz.

Pierwszy raz się spotkałem z twierdzeniem,że bingo słabo plonuje....miałem wcześniej deresza i wspomnianego krezusa...waga worka najwyższa kolejno bingo, deresz, krezus plonowanie podobnie jedyny minus jaki zauważyłem po kilku latach uprawy binga to to,że jest dość wysoki w stosunku do np. deresza

Kolego wytłumacz mi co Ci daje obornik pod owies???I tym bardziej wapno???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Do zbóż też jest zaliczana kukurydza, a ona bije wszystkie zboża pod względem wykorzystania składników z nawozów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

W przypadku  owsa  najważniejszy jest   maksymalnie  wczesny siew ,  od kilku lat  siejemy  owies  w pierwszych dniach marca  i   systematycznie  uzyskujemy  plony  powyżej  5 ton z  ha .   W poprzednim  roku  na  ziemi   4 - 5 klasa  bingo plonował nam  od  5,5 do  7,5 tony z  ha.  Poniżej macie  linki  z   siewu oraz koszenia  owsa. Jeśli  bardzo będzie ktoś  zainteresowany  to poproszę Tatę o  wrzucenie  agrotechniki uprawy owsa.

 

Na owies  stosowaliśmy  stabilan  z pozytywnymi efektami 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Baarth

New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Wzrośnie konkurencja i spadnie cena owsa. :) Chętnie dowiem się jak to robią najlepsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMadry    4

Odmiana ZUCH przebija np BINGO pod względem gęstości. Dla przykładu ten sam worek - ZUCH - 55 kg, BINGO - ledwo 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Wzrośnie konkurencja i spadnie cena owsa. :) Chętnie dowiem się jak to robią najlepsi.

 

Spadnie cena? Z czego ma spadać? W okolicznym skupie 420 netto to jest dobra cena?

Wracając do tematu na najlepszym kawałku bingo w ubiegłym roku dał trochę ponad 5 pełnych zbiorników (bizon) sypanych bez zatrzymywania. Wiem że to żaden rekord ale była susza, siany 3 rok po centrali, bez skracania i żadnej ochrony. Także potencjał jest. Kolego aro1975 Gdzie kupujesz materiał siewny?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

PZZ Stoisław przyzwoicie płaci za owies, tylko transport wiele będzie kosztował. W mojej okolicy ceny spadały do 350 zł/t.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

W przypadku  owsa  najważniejszy jest   maksymalnie  wczesny siew ,  od kilku lat  siejemy  owies  w pierwszych dniach marca  i   systematycznie  uzyskujemy  plony  powyżej  5 ton z  ha .   W poprzednim  roku  na  ziemi   4 - 5 klasa  bingo plonował nam  od  5,5 do  7,5 tony z  ha.  Poniżej macie  linki  z   siewu oraz koszenia  owsa. Jeśli  bardzo będzie ktoś  zainteresowany  to poproszę Tatę o  wrzucenie  agrotechniki uprawy owsa.

 

Na owies  stosowaliśmy  stabilan  z pozytywnymi efektami 

 

 

 

 

Podaj agrotechnikę jestem ciekaw kosztów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Spadnie cena? Z czego ma spadać? W okolicznym skupie 420 netto to jest dobra cena?

Wracając do tematu na najlepszym kawałku bingo w ubiegłym roku dał trochę ponad 5 pełnych zbiorników (bizon) sypanych bez zatrzymywania. Wiem że to żaden rekord ale była susza, siany 3 rok po centrali, bez skracania i żadnej ochrony. Także potencjał jest. Kolego aro1975 Gdzie kupujesz materiał siewny?

 

bingo kupuję bezpośrednio w hodowli strzelce opolskie

 

Podaj agrotechnikę jestem ciekaw kosztów. 

Tomek  to jest pomorskie - nie ma porównania do naszych terenów. tam jest dużo więcej opadów i ciągnie wilgocią od morza :).

Ale też jestem ciekawy agrotechniki i czy plon został zważony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

5.5-7.5 t/ha owsa to bardzo dużo (według mnie), tylko właśnie czy waga była czy tylko objętościowo  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

taki plon na ten rok to wygląda mi na rekordowy....

co do ceny owsa to po 600,- mogę pchać na konie wszystko co mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Co posiać wiosną żeby było dobre stanowisko pod pszenicę, rozważam między owsem a gorczycą, nie chciał bym ładować za bardzo nawozów itp a żeby pokryło kombajn i najlepiej zostało  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Zastanów się na co będziesz miał zbyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Wiadomo że pod pszenicę lepszą będzie gorczyca. A czy coś zostanie to musisz sam dobie na to odpowiedzieć ile na kosisz i po ile sprzedasz.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

nie koniecznie wszystko zależy jaka gleba.....

jeśli zdecydowałby się na gorczycę to sprzeda bez niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

bingo kupuję bezpośrednio w hodowli strzelce opolskie

 

Tomek  to jest pomorskie - nie ma porównania do naszych terenów. tam jest dużo więcej opadów i ciągnie wilgocią od morza :).

Ale też jestem ciekawy agrotechniki i czy plon został zważony?

 

 

 

Do morza mamy  ponad  100 km,  każda przyczepa  zjeżdżająca z pola była przed rozładunkiem  ważona . Owies  miał od  9,6 do 11,5 wilgotności.  Gdzieś  wcześniej  Ojciec podawał  agrotechnikę, jutro ją namierzę  i  wkleję.

 

Pozdrawiam

Bartek

 


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

W przypadku  owsa  najważniejszy jest   maksymalnie  wczesny siew ,  od kilku lat  siejemy  owies  w pierwszych dniach marca  i   systematycznie  uzyskujemy  plony  powyżej  5 ton z  ha .   W poprzednim  roku  na  ziemi   4 - 5 klasa  bingo plonował nam  od  5,5 do  7,5 tony z  ha.  Poniżej macie  linki  z   siewu oraz koszenia  owsa. Jeśli  bardzo będzie ktoś  zainteresowany  to poproszę Tatę o  wrzucenie  agrotechniki uprawy owsa.

 

Na owies  stosowaliśmy  stabilan  z pozytywnymi efektami 

 

 

 

 

Ponawiam pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Co sadzicie o siewie owsa około 8-15 lutego czy nie za wcześnie pogoda sprzyja czekam aż gleba trochę jeszcze obeschnie żeby wjechać w pole i dobrze przygotować stanowisko ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Teraz albo jedz na narty albo odpoczynek inny,  po co ryzykować, maszyny wyprowadzisz a i tak zima jeszcze powróci ,jak zasiejesz do połowy marca będzie super jak trochę póżniej też nic się nie stanie nawet zasiany w kwietniu początku przy jako takim agro plon 5 ton bez problemu u mnie jest chyba że planujesz 7ton albo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj