mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

karolr2    767

Jestem narazie dobrej myśli że nie będzie takiej potrzeby,jedynie tylko na siew możesz mi zostawić około 1t. A skracałeś już modusem bo bo z mocznikiem chyba też przedsiewnie przesadziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Napisano (edytowany)

tak skracałem, 0,2l/ha załatwi sprawę jak owies będzie miał 30-40 cm.

mój owies już 2 lata po centrali, ale mam kumpla co brał w tym roku ponad 15ton kwalifikatu - będziesz miał po drodze (Konstantynów)

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

No to gdzieś pod koniec maja,zobaczymy co będzie. A samo ccc nie nadaje się zawsze taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ja mogę dodać, że po oprysku dziki nie lezą na pole. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Samym CCC też pryskałem, dawałem 1l/ha jak miał podobną wysokość co ten skracany modusem - niczym się nie różniły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jaki adiuwant?

Dawałem normalny zwilżacz ze swojej firmy wiec nie będę podawał nazwy żeby nie robić reklamy. Cos w stylu superamu tylko gęściejszy i słabiej sie pieni.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

W tym roku stosowałem pierwszy raz chisel nowy na owies w dawce 60 g ha z dodatkiem adiuwantu trend oprysk wykonałem 22 kwietnia (było dość sucho) i widzę że oprysk przepuścił komosę która jest chwastem wrażliwym. Ktoś wie może czemu komosa nie padła? Próbował ktoś kiedyś reklamować działanie środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Kiedy najlepiej prysnąć owies mocznikiem plus siarczanem mg plus jakieś odzywki do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

witam jedzie ktos tilitem owies

Nasuwa się tylko pytanie po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po niedzieli chcę opryskać owies odżywką:mocznik+siarczan+maximus 20 4kg/ha+wapnovit+miedź+cynk+mangan+molibden.Czy przy takiej mieszaninie nic się nie stanie?czy lepiej część odżywek dać przy skracaniu?W owies chcę właśnie wjechać 2 razy, raz z odżywką i skracaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

owies poryskany 10 dni temu helmstarem  20g/ha i pole czyściutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca16    3

Panowie co to jest fitotoksycznosc ? Pryskalem owies linturem i miejscami liscie sa pozwijane i stracil kolor ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Jak będę łączył CCC z mocznikiem to mam zmniejszyć dawkę CCC czy jechać normalną dawką? Klasa ziemi 5 i 6

Kolanko jest jakieś 1,3-1,5 cm nad węzłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

a ile chcesz dać CCC? mocznik wspomaga działanie, daj 1l/ha i będzie stał jak drut :), owies to nie żyto czy pszenica możesz popryskać później.

w tamtym roku pryskałem jak był w kolana i stał do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

planowałem dać 1,5l stabilanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Mam pytanie czy stosował ktoś cerone w owsie? jeśli tak to w jakiej dawce i fazie rośliny i jakie były efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Z powodu długotrwałych deszczów i wiatru nie zdążyłem skrócić owsa i miejscami już go wyłożyło czy zastosowanie antywylegacza coś tu pomoże owies ma chyba ok 3-4 kolanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj