mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Paaatryk    5

dokładnie ... mocznik przedsiewnie i od razu go zmieszać z ziemią, co do obornika to bym się kłócił że zboża od razu z niego korzysta , musi się trochę rozłożyć w ziemi, gdyby był wywieziony jesienią to na start dla zboża jarego byłoby idealnie, ale tak to średnio z niego skorzysta w fazie krzewienia moim zdaniem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Dokładnie mocznik przedsiewnie zanim roślina jara będzie potrzebowała azotu to już mocznik się rozłoży w dodatku przy silnych opadach na wiosnę nie jest tak wypłukiwany i efekt działania jest dłuższy. Przetestowane w porównaniu z polami sąsiadów którzy sieją saletrzak szczególnie w roku o dużej ilości intensywnych opadów widać różnice że azot z mocznika jeszcze jest a saletrzak popłynął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2
Napisano (edytowany)

może i macie racje,

Szymi40,ile w sumie siejesz azotu?ile micznika pod korzen?a ile podczas krzewienia?

Edytowano przez oloolosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Zależy  od  przedplonu-  owies  sieję  przeważnie  na  oborniku  i  mocznik  przedsiewnie to 100-150 kg.  i to wszystko  a jak  nie  dam  mocznika  to saletra pogłównie  tak ok.  200kg.  Kasa  ziemi  5-6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Mam inni też place w owsie mieszance żółto brązowe była susza jednak w poniedziałek mocno popadało może widać lekką poprawę jednak czegoś mu brakuje nadal zimno ranne pola oszronione zwłaszcza wczoraj listki ziemniaka już dzisiaj czarne usychają ale do owsa do oprysku na chwasty jeszcze myślę około piątek sobota czy warto przed prysnąć siarczanem odżywką czy po chwastach dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ryzykował ktoś pryskanie owsa Mustangiem Forte w dawce 1l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jeszcze nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

I jaki plon uzyskujesz przy takim nawożenie azotowych? Dajesz jeszcze odżywki czy nie?

 

Zależy od roku  -ogólnie to  u mnie  zawsze  mało deszczu , tak   4 -do 5 ton.  Z odżywkami  zaczynam  przygodę w tym roku.  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ja też wczoraj pryskałem linturem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a u mnie mimo ze siałem dosc wczesnie to susza zrobiła swoje i musze jeszcze poczekac z opryskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku właśnie pryskałem Mustangiem Forte w dawce 1l/ha nie widziałem żadnych skutków ubocznych.W tym roku też zamierzam nim pryskać owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A właściwie w jakiej fazie pryskacie owies jak ma trzy listki tak pisze na środku ale wtedy widać między rzędami glebę i  na górkach gdzie sucho było jeszcze żółkniejący jest  i ja tak pryskam koniec kwietnia pierwsze dni maja w tym roku dadatkowo były przymrazki i opóżniony i jeszcze kilka dni , ja siałem 24 marca sąsiad pryska gdy już gleby nie widać ok 15 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Mój już ma więcej niż 3 listki i dziś jeszcze chcę wyjechać opryskać bo wiatr dopiero się uspokaja. Trochę go te przymrozki zahamowały ale myślę, że jemu ten zabieg nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek83    3

U mnie jak się grzebnie w ziemi to pełno chwastów jest w fazie szpilkowania więc z opryskami jeszcze zaczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

a co w tym dziwnego, w zeszłym roku było go sporo, co prawda na polu obok ale prysnąć nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Na owies głuchy w owsie to chyba tylko zmianowanie pomoże? Z miotłą może zawalczyć Glean.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

a co w tym dziwnego, w zeszłym roku było go sporo, co prawda na polu obok ale prysnąć nie zaszkodzi

Co  w  tym  dziwnego? nawet  nie  wiesz  o co pytasz , owies  i owsik  to  rośliny z  tej samej grupy , nie  da  się  zniszczyć  tylko jednej  bez  szkody dla  drugiej,  

Roundup  

Powinien  dać  radę  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Zaraz glifosatem po polu.. Jest trochę herbicydów do zwalczania owsa głuchego w innych uprawach niż owies. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj