mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Paaatryk    5

no tak 300 litrów na hektar... siarczan siedmiowodny magnezu. A tak w ogóle to dziekuję za pomoc :) myślę że jak szybko zadziałam to uratuję to zboże, a na przyszły tydzień zapowiadają deszcze, mogę pryskać jak jest niepewna pogoda , czy podobne zalecenia jak to oprysku na chwasty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

pryskaj nie zastanawiaj się - 2 godziny i się wchłonie, dodaj mocznik to leprze będzie przenikanie do wnętrza liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

witam

owies na 5 klasie,przedplon pszenżyto plon ok 4t,przedsiewnie 170 kg soli,dap ok 110 kg,

kizeryt tez był

w sumie azotu 55 kg przedsiwnie,teraz owies bingo ma 3 liscie,jeszcze niepryskany,

byłoby dobrze rzucic teraz 100 kg mocznika,za pare dni po oprysku 100 kg saletry by już działała a nie pobudziła chwastów?

Edytowano przez oloolosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

marian2011 dobrze gada, przy takim nawożeniu lepiej skróć, bo jak Ci go wyłoży to 30% plonu będzie na ziemi jak nie lepiej..... 2l/h ccc to żaden koszt, a powinno utrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Raptus902-Właśnie też się zastanawiam czy opryskać mieszankę groch+owies+jęczmień,może Butoxone(dwuliścienne),do tego pasowałby dołożyć coś na jednoliścienne,tylko co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Gdyby spóźnic się z linturem i opryskac gdy juz zacznie strzelac w zdźbło jakie będą skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

@Raptus902-Właśnie też się zastanawiam czy opryskać mieszankę groch+owies+jęczmień,może Butoxone(dwuliścienne),do tego pasowałby dołożyć coś na jednoliścienne,tylko co?

Mi z kolei gosciu w ODR gadał że on pryskał takie coś Chwastoxem Extra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

marian2011 dobrze gada, przy takim nawożeniu lepiej skróć, bo jak Ci go wyłoży to 30% plonu będzie na ziemi jak nie lepiej..... 2l/h ccc to żaden koszt, a powinno utrzymać

 

nie,nigdy nieskracalismy,ale plony i nawożenie było mniejsze,rok temu bingo siane na oborniku,tylko 150 kg saletry przedsiewnie  plon ok 3,5 t z ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@Raptus902-Właśnie też się zastanawiam czy opryskać mieszankę groch+owies+jęczmień,może Butoxone(dwuliścienne),do tego pasowałby dołożyć coś na jednoliścienne,tylko co?

Jednoliścienne  w  owsie? jest  coś  takiego? moze  od razu roundup .  :P 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

nie,nigdy nieskracalismy,ale plony i nawożenie było mniejsze,rok temu bingo siane na oborniku,tylko 150 kg saletry przedsiewnie  plon ok 3,5 t z ha

 

 

Saletra  przedsiewnie !  :huh:   mocznik   przedsiewnie  saletra  pogłównie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

@Raptus902 Kiedyś też stosowałem chwastox extra w mieszance zbożowo-strączkowej, tyle że na dwa razy (połowa dawki i bodajże za 2 tygodnie druga połowa dawki) pomimo dzielenia dawki i tak trochę przytrzymało groch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

@Raptus902 Kiedyś też stosowałem chwastox extra w mieszance zbożowo-strączkowej, tyle że na dwa razy (połowa dawki i bodajże za 2 tygodnie druga połowa dawki) pomimo dzielenia dawki i tak trochę przytrzymało groch

Groch pozniej odbił ?

Co prawda nie ma go az tak duzo ale szkoda by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Na chwastoxie jest napisane żeby pryskac od początku fazy krzewienia, można to przyspieszyć? Chwasty strasznie pędzą do góry i boję się ze za kilka dni Brda już za stare, szczególnie mięta polna i środek nie da rady ich zwalczyć.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

Saletra  przedsiewnie !  :huh:   mocznik   przedsiewnie  saletra  pogłównie.

 

zle tak?

był gnój na wiosne,to potem ciągnie z gnoju,wiec bez sensu zbytnio druga dawka,

mocznik przedsiewnie-ok,ale on wiosną dużo czasu potrzebuje by zadziałał,bo zimno,a saletra działa szybciej,

tak jak piszesz to oba nawozy działają jednocześnie,wiosna trzeba czekac nawet 6 tygodni na nitryfikacje mocznika

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Właśnie  saletra  działa szybko - a ile  azotu potrzebuje owies na start....tyle to mu  z  ziemi wystarczy  a  później  jak azot  potrzebny  to  ten z saletry wypłókany.Mocznik  działa  wolniej  ale  dobrze  jak przykryty.  I  ja  daję pod  jare  mocznik przedsiewnie lub  saletrę  pogłównie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj