mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Gość   
Gość

Jaki herbicyd bądz mieszanine polecacie na chwasty jedno i dwuliscienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie macie spostrzeżenia co do terminu siewu owsa byli co siali w lutym i byli co siali w kwietniu u nas jeden siał 13 marca ja 22 marca, obok 1 kwietnia siał ja pryskałem herbicydem ten pierwszy jeszcze nie a tak jak popatrzeć na wszystkie pola teraz nie widać różnicy w wysokości zobaczymy w żniwa

siałam 8 marca, sąsiad 23 marca. różnią się tym, ze mój jest lepiej ukorzeniony. we "wzroście" nie ma szczególnej róznicy, ale jest w wybarwieniu, on nie siał azotu pod korzeń, tylko dopiero, gdy owies miał 2-3 listki.


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2
Napisano (edytowany)

Który jest ładniejszy?
Owies siany w styczniu, w doniczkę ma dwa kolanka. Siany 16 marca w polu ma około pięciu liści i pokrzewił się na trzy pędy. W zeszłym roku nie było tak ładnie.

Później siany owies sąsiada ma dwa liście. Owies siany u drugiego sąsiada 8 marca nieco przymarzł.

Plon owsa w tym roku był wyraźnie wyższy niż w zeszłym (było go ok 2 razy więcej). W zeszłym roku siew był możliwy dopiero pod koniec kwietnia (kończyłem siać 3 maja) i opady też nie grzeszyły obfitością.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

tez sie zastanawiam czy moge do granstaru dodac juz ccc na owies bede pryskał po niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

owies najlepiej na którym kolanku skracać ,bo na owsie nigdy sie w to nie bawiłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

witam w jakiej fazie rozwoju jest mój owies między którym kolankiem 2-3 czy 1-2 ma 60 cm wysokości jakie skracanie w takiej fazie będzie najbardzej efektywne moddus i CCC czy może coś innego? Proszę o porade sdc10115.jpg

 

sdc10117.jpg

 

sdc10116.jpg

 

sdc10118.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

czy można skracać owies stabilanem albo antywylegaczem? jak tak to w jakich dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Kolego piszesz że masz owies 60 cm chyba pomyłka bo ja całe szczęście mam pszenżyto pszeniće niższą po skracaniu a dzisiaj sprawdzałem owies mieszanki kiedy skracać i mikro, miary nie miałem ale myślę że 20 -30 cm max siany 22 marzec a skracał już ktoś owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

tydzień temu opryskałem zboża jare herbicydem z dodatkiem siarczanu magnezu 3kg i mocznika 6kg na hektar

w przyszłym tygodniu jak pogoda pozwoli będę stosował moddus i pytanie do was czy mogę dodać jeszcze raz siarczan magnezu i mocznik i jaka będzie bezpieczna dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MPS77    0

tydzień temu opryskałem zboża jare herbicydem z dodatkiem siarczanu magnezu 3kg i mocznika 6kg na hektar

w przyszłym tygodniu jak pogoda pozwoli będę stosował moddus i pytanie do was czy mogę dodać jeszcze raz siarczan magnezu i mocznik i jaka będzie bezpieczna dawka

 

 

maksymalna bezpieczna/zalecana dawka siarczanu magnezu i mocznika to 15 kg siarczanu i 10 kg mocznika przy ilości wody około 300l / 1ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

czy cerone można zastosować w mieszance owsa i jęczmienia, w jakiej dawce i najlepiej w jakiej fazie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

czy siarczan i mocznik mogę bezpiecznie zastosować razem z modusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Byłem dziś zobaczyć owies i raczej zdecyduję się na skracanie nigdy tego nie robiłem - tu moje pytania czym i kiedy ? Owies Bingo tak 30-40 cm. Prosił bym jeszcze o cenę tak + -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja dzisiaj skracałem bingo 5ha cerone 0,5l/ha - nie wiem czy go utrzyma ma ok 40cm i 1ha popryskalem 0,3 moddus+ 1,5l antywylegacz - zobaczymy czy bedzie różnica

cerone ok 40zł/ha; moddus+antywylegacz ok 90zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

witam ja dzisjaj opryskałem mięszanki chwastoxem turbo a po ilu dniach mogę wjechać z mocznikiem dolistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

a czy jak będę pryskał moddusem pszenice jara i jęczmień mogę dodać mocznik(10kg) i siarczan magnezu(5kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4
Napisano (edytowany)

Wszystko zlaezy od fazy rozwojowej zboza. Tu masz przykładowa tabele:

Tabela 1. Optymalne stężenia wodnego roztworu mocznika w dolistnym dokarmianiu zbóż oraz możliwość łączenia go z siarczanem magnezu i nawozami dolistnymi

Faza rozwojowa zboża

Stężenie mocznika, %

 

Siarczan magnezu

 

Nawóz dolistny

 

Początek krzewienia

18–20

 

tak

 

 

Koniec krzewienia

16–18

 

 

tak

 

Początek strzelania w źdźbło

10–12

 

 

tak

 

Koniec strzelania w źdźbło

6–8

 

tak

 

 

Kłoszenie

5–6

 

 

 

Kwitnienie

nie dokarmiać dolistnie

 

Dojrzałość mleczna

4–5

 

 

 

 

(za http://home.kpodr.pl...oenie-dolistne}

 

Z siarczanem to zalezy czy masz jedno czy siedmiowodny. W przypadku tego pierwszego dawka wynosi 2,5 kg przy drugim to 5 kg oczywiscie na 100 l wody. Wiec przy jednowodnym na ha wychodzi 7,5 kg przy 300 l wody

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a czy jak będę pryskał moddusem pszenice jara i jęczmień mogę dodać mocznik(10kg) i siarczan magnezu(5kg)

Możesz. Zboża jare nie powinny być na tyle rozwinięte aby taka dawka mocznika i siarczanu zaszkodziła. Nie pryskaj w czasie dużego nasłonecznienia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

dzięki za szybką odpowiedz jutro wieczorem będę pryskał

a o stężenie to się nie boje bo nie raz się wyższe dawki stosowało. bardziej się obawiałem łączyć moddus z mocznikiem nigdy wcześniej nie łączyłem tych zabiegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SHABEK    0

Witam

W sprawach stosowania antywylegacza jestem zielony ale widzę że mój owies w tym roku trochę za bardzo buja i chcę to ograniczyć. Mam zamiar dać 1,75 l/ha stabilan 750Sl.

Czy to wystarczy? Czy można dodać do tego jakieś odrzywkę czy mocznik żeby dostał składników na ziarno, owies jest w fazie 3-4 kolanek.

Owies siany 210kg/ha nawożenie obornik z kurnika jesienią, a przedsiewnie polifoska 8 150kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pryskałem najpierw na chwasty preparatem foxstrot + chwastoks turbo ale opryskiwacz coś zaczął szwankować i wyszła zaniżona dawka więc raczej nie przypali. Obecnie jęczmień ten najbujniejszy ma po trzy kolanka a gdzie słabszy dwa i czy w takiej fazie można jeszcze skracać bo już zaczyna się kłaść a jak przyjdzie konkretny deszcz to położy prawie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

witam

owies my posiali na 5 klasie na oborniku 20 marca,pod korzen dostał 150 kg saletrry,siac teraz saletree czy odpuscic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

moim zdaniem lepiej zastosować jakąś dobrą odżywkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

A ja zapytam czy ktoś ma doświadczenie w stosowaniu cerone w owsie? Mi zostąło trochę w zbiorniku z oprysku jęczmienia (dawka 0,8l/ha) i popryskalem owies ale teraz nie jestem pewien czy czasem go nie uszkodzi... Zresztą pewnie i tak już z późno na cokolwiek. Ale jestem ciekaw efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj