mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

soltys48    19551

I u mnie też się narobiło pryskałem Granstar Ultra ® SX 50 SG i owies się odbarwił(tam gdzie brakło środka jest ciemnozielony reszta zbladła i trochę niższa)stosawać jakieś "wskrzeszacze" czy sam do siebie dojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Podepne się pod problem Rolniczki z Zawad, więc w piątek o 9 rano( bez rosy) opryskałem pole 2,2 ha dawką 3l chwastox trio, wczoraj poszedłem zobaczyc jak się chwasty mają i rzeczywiście są już mocno poturbowane, niestety owies też... ale tylko połowa, odmiana bingo w tym roku brany z centrali, to samo pole ale odmiana Cwał poczyna sobie normalnie, Bingo nie zjaśniało ale leży po ziemi, dziś przeleciałem to Wuxalem + mocznik, zobaczymy co będzie, a taki był piękny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Pomyłka źle przeczytałem :P

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plomien23    0

Mam opryskane zboże Mustangiem oraz Bumperem an grzyba chodzi mi o pszenzyto jest bardzo duże chciałbym opryskać je jeszcze na skracnie lecz nigdy tego nierobiłem. Czym to opryskać aby było w miare tanio czy muszą to być mieszaniny? Ten Stabilan połączyć z jakimś innym środkiem czy jak Prosze o pomoć lub jakies konfiguracje środków dziękuje/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Czy mogę zastosować antywylegacz 675 SL w owsie? Jeżeli tak to w jakich dawkach i kiedy najlepiej? Owies jest bardzo gęsty, ma już z 10cm wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

chciałem również zastosowac mikro i siarczan magnezu w owsie ale rezygnuję ze względu na owies głuchy spodziewałem się go i jest, trzeba siac owsy na polu gdzie nie występuje lub liczyć się z nim w uprawie, jak mi go nie położy to będzie cud, owies zaniedługo rozpocznie strzelanie w źdźbło (siew 8.03).


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

popryskałem owies linturem, a po godzinie od zakończenia oprysku poszła poteżna ulewa - poprawiać czy zdążył się wchłonąć? sąsiad pryskał w tym samym czasie za miedzą i dziś poprawiał (nie wiem czym pryskał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qatro44    3

Uważam że wchłonął się dostatecznie i ja bym nie poprawiał...ale ten sąsiad Cię zaniepokoił i masz zagwozdke...daj se luz-dobry preparat,godzina minęła-efekt

będzie zadowalający-takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dzięki

i tak zamierzałem poczekać 2 tygodnie na widoczne efekty działania i jakby nic sie nie działo to pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

ja pryskałem dziś owies mocarzem podobne substancje jak lintur ale na ulotce pisało że po 4 godzinach może spaść deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

dokładnie poczekaj, ja tak samo miałem tylko że około godzina dziesięć od zabiegu przyszedł deszcz taki z 4mm więc zbyt duży nie był i pierwsze oznaki skuteczności widać a pryskałem jakoś 23 kwietnia.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

To moja mieszanka owies bingo i jakaś tam pszenica.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ff441ec7b7b58113.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d2a4a3893c9e995f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/677dfe273c4506fe.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/48b1a3bdad057c60.html

Lintur narazie robote z chwastami zrobił widze ładnie się pokręciły. Lecz na tym polu w tamtym roku było dużo Nawłoci Kanadyjskiej. Poleciałem glifasatem po łubinie w lipcu i orka i później zasiałem facelię i też orka w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

I u mnie też się narobiło pryskałem Granstar Ultra ® SX 50 SG i owies się odbarwił(tam gdzie brakło środka jest ciemnozielony reszta zbladła i trochę niższa)stosawać jakieś "wskrzeszacze" czy sam do siebie dojdzie

 

Spokojnie - dojdzie do siebie. W tamtym roku też tak miałem, opryskałem jednym opryskiwaczem a z drugim już nie zdążyłem (minęło około tygodnia a ten opryskany wyglądał jak by azotu wcale nie dostał. Resztę opryskałem chwastoxem turbo. Ten po granstarze pozbierał sie i w żniwa różnicy nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejg120    0

Mam mały problem z owsem.Otóż owies posiany jest po ugorze 10 letnim i miejscami jest żółty. Pod korzeń poszło polifoski m 300kg i saletrzaku 300kg na 1,8ha. czy dawać drugą dawkę azotu i czym to zlikwidować. A może są to objawy braku wapna lub magnezu

post-69757-0-01000200-1399146126_thumb.jpg

post-69757-0-61701500-1399146172_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Kiedy mniej więcej podać drugą dawkę azotu i w jakiej formie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ona ma działanie piorunujące jak saletra, czy opóźnione jak saletrzak? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Saletrzak jest podobnym nawozem do saletry amonowej ZAK połowa azotu amonowego i połowa azotanowego tylko ogólnie zamiast 32% jest 27% N. Wydaje mi się że w obecnych warunkach kiedy co 2 dzień pada zadziała porównywalnie co saletra np z anwilu.... Tak więc jeśli masz gleby zasobne w Ca i Mg to chyba nie ma sensu bawić się w saletrzak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

jakie macie spostrzeżenia co do terminu siewu owsa byli co siali w lutym i byli co siali w kwietniu u nas jeden siał 13 marca ja 22 marca, obok 1 kwietnia siał ja pryskałem herbicydem ten pierwszy jeszcze nie a tak jak popatrzeć na wszystkie pola teraz nie widać różnicy w wysokości zobaczymy w żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj