mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Roki212    1818

Koledzy zauważyłem że mój owies zaczyna robić się taki zgniło-żółty nie wiem czy to od suszy, wcześniejszego przemrożenia czy braku magnezu i nie wiem czy coś już z tym zacząć robić czy obserwować co będzie się działo dalej.

Faza rozwojowa owsa jest mniej więcej jak u kolegi http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/495880-owies-breton/ wiec czy w takiej fazie można go już traktować opryskiem... Jeśli tak to jakim.

Rozmawiałem już na ten temat z jednym kolegą z forum jego zdanie już znam, a wy jak radzicie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja stosowałem mocarza 2 lata temu i w tym roku też nim polece całkiem fajnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

2-4 D nie ryzykowałbym w owsie. Potrafi ładnie przyhamować owies. Owies jako jedyne zboże jest dość wrażliwe na substancje z grupy regulatorów wzrostu, w tym przypadku 2-4 D, dicamba czy MPCA nic negatywnego nie powinno powodować.

 

a producent zaleca stosowanie w owsie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Może przy obecnych odmianach jest lepiej, dawne źródła odradzały stosowanie 2-4 D w owsie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Bynajmniej na opakowaniu Aminopielika D z tego roku nie ma wymienionego owsa tylko z jarych pszenica, a właśnie też substancją czynna jest 2-4 D oraz dikamba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Drodzy forumowicze, czym opryskać chwasty w owsie?

Linturem czy chwastoxem 340 SL?

Czy może można je łączyć?

 

Pytam ponieważ nie wiem czy lintur "bierze" wszystkie chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Lintur teoretycznie bierze większość chwastów ale musisz pilnować temperatury. Przy niskich nie do końca pozwalcza chwasty uciążliwe. U mnie tak było z przetacznikiem. Na owies tak samo możesz zastosować Gold lub wspomniany przez Cb Chwastox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Drodzy forumowicze, czym opryskać chwasty w owsie?

Linturem czy chwastoxem 340 SL?

Czy może można je łączyć?

Pytam ponieważ nie wiem czy lintur "bierze" wszystkie chwasty.

Wszystkie groźne chwasty dwuliścienne lintur zwalcza bez problemu. Chwostox u mnie zawiódł w zeszłym rok i w tym roku będzie lintur. A slaby efekt chwastoxu to pośrednio wina głupiego odchwaszczania, tzn stosowania tego środka przez wiele lat.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek1987    0

czyli co czekac az bedzie w dzien i w nocy powyzej 10 stopni ?? w moim regionie od srody do soboty powyzej 15 stopni wiec co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Widzę że chwalicie lintur mnie zawiódł i nie chcę go widziec na oczy co do chwastox pryskałem chyba wszystkimi i zawsze działał pewnie i szybko widać efekty to jego zaleta bo te drogie nie zawsze pewnie działają i trzeba być cierpliwy bo pierwsze objawy schnięcie od 7 -21 dni tak mają w ulotkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek1987    0

a to sie jeszcze wstrzymam do czwartku zapowiedaja za***ista pogode a nie chce za dlugo czekac bo w zeszlym roku juz mi zglebowalo przed kloszeniem a zasialem na 4 klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Stosował ktoś CCC na dokrzewienie owsa przy zbyt rzadkim siewie? Od którego listka?

Nie ma możliwości dokrzewiania owsa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

w tym tygodniu raczej polece na chwasty owies bo siany był 8.03 chwasty ostro ruszyły.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

karol faza rozwoju to pikuś, ważniejsza jest temperatura - lintur działa powyżej 10 stopni, więc trzeba czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

karol faza rozwoju to pikuś, ważniejsza jest temperatura - lintur działa powyżej 10 stopni, więc trzeba czekać

Wyczytałem że optymalna jest 10 stopni a w przeciwwskazania są żeby nie pryskać poniżej 5 stopni. Ja będę dawał 150g lintur i 0.5l agritoxu na 1ha i zobaczymy jak będzie. A z pryskaniem muszę poczekać do po niedzieli bo czasu brak. Najwięcej chwastów mam rumianowatych w życie też ale prysnełem ze dwa tygodnie temu mustangiem no i efekt pozytywny już widać. A na ulotce też ma żeby temperatura po zabiegu nie spadła poniżej 5 stopni a był przymrozek no i sobie poradził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja popryskam pewnie w sobotę

 

jutro polece z saletrą pod owsik ,myśle o 150kg/ha saletry

ile wyjdzie azotu w czystym składniku (całość nawożenia)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

witam mój owies po deszczach zrobił się bardzo ciemny przedsiewnie dostał 100N/ha (na próbe tylko I dawka nawozu przedsiewnie) jaki polecacie plan skracania bo bez tego na pewno się nie obejdzie jeśli chce żeby ustał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

witam, dzisiaj po oprysku Linturem na godzinę dokłądnie po zabiegu przyszło 3-4mm opadu czy to zaszkodzi skuteczności środka? Na Linturze nie znalałem żadnej wzmianki o opadach po zabiegu. Wg mnie powinno być ok. w ciagu godziny chwasty powinny w 100% zdążyć pobrać substancję. Co o tym sądzicie?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Witam. Mam problem z owsem, otóż na polu część owsa rosnie normalnie, a są miejsca (pasy) gdzie owies jakby przestał rosnąć, jest jasnozielony i ma brązowe końcówki. Wiecie co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj