mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

rafal116    0

kolego ROKI212 u mnie owies wygląda identycznie jak u ciebie ale ja odrzucałem możliwosc przymarznięcia obstawiałem raczej zgorzel siewek teraz to już sam nie wiem co mu się stało. Skąd ta pewnośc że to przymrożenie a nie zgorzel siewek?

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Bo najgorzej mam tam gdzie w pobliżu po sąsiedzku mam pastwisko od miedzy też tak wygląda w głębszych koleinach po kołach ciągnika jest ok, w zacisznym miejscu gdzie zaczyna się las też jest ok a wszystko na jednym kawałku. Temu to obstawiam

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

witam dzis minelo 2 tygodnie jak zasialem owies dwa dni po zaiewach przyszly zlewy ubilo ziemie widzialem kolega gdzies wyżej pisał o tym problemie, bylem przed chwila na polu miejscami delikatnie kiełkuje jak "łysemu na głowe" ciekawe czy nie bedzie problemow mysle ze w tym tygodniu powinien juz zejsc na tyle ze będzie rządki znać mam racje? bo o ile sie orientuje owies do 3tyg schodzi?

Edytowano przez Tomaszeek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

też miałem taki owies 2 lata temu tyle że u mnie przy ziemi go mróz skosił ale jak się ociepliło to ładnie odbił i plon też był dobry...

 

 

A co do tej zgorzeli siewek to nie zaprawiacie ziarna?

Edytowano przez ogar118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nigdy u nas się nie zaprawiało. i sąsiedzi tez nie zaprawiają. nigdy nie było potrzeby pchać się w koszty dodatkowe. gdybyśmy na takich słabych gruntach mieli wszystko robić jak się nalezy, to nigdy bysmy nie wyszli na swoje. jezcze nikt na 5, 6 klasie świata nie zawojował.

Edytowano przez RolniczkazZawad

Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Robisz jak uważasz kiedyś też nie zaprawialiśmy jedynie pszenicę zaprawialiśmy teraz wszystko tak samo teraz choroby zbóż i drogie fungicydy jednak spokojnie pomyśleć koszt zaprawy na 1 ha to wydasz jeden worek zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

Roki 212 ja też chyba u mnie obstawiam przymrożenie. Na dołkach jest ładny bez żadnych zmian przy rzece też jeszcze ładniejszy tylko na górkach go przymroziło. Ale mam nadzieje że po zapowiadanych deszczach się poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Pewnie że mróz go liznoł - deszczyk kilka nocy bez przymrozków i zobaczycie jak będzie syczał w zbiorniku... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ja mam trochę przypalone końcówki tam, gdzie owies wzeszedł nieco wcześniej (wilgotniejsza gleba). Pozostały przetrwał przymrozki pod ziemią.

Mam pytanie - pryskać już pole od chwastów czy poczekać trochę aż wszystkie chwaściory powschodzą?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

RolniczkazZawad nie zgodzę się z tobą koszt np vitavaxu 20 zł na ha, raczej d...y nie urywa a możesz spać spokojnie i nie martwić się o obsade. A co do oglądania się na sąsiadów to ten wątek był już poruszany w tym temacie, również przez Ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

No jasne, że nie ma co zwracać uwagi na głupie gadanie. Dzisiaj jeden sąsiad stwierdził, że będę pszenżyto podpierał, bo akurat jechałem z mocznikiem na pole. :)

Zgorzeli siewek nie zauważyłem w swoich uprawach, a i w moich stronach nikt nie zaprawia owsa. Wszystko jednak do czasu. W tym roku mam trochę posianego owsa zaprawianego i takiego tradycyjnie sianego bez ochrony. Będę miał więc porównanie.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Ale rok- rokowi nie równy i w jednym zaprawianie pomoże w innym nie zaszkodzi.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Zaprawić 2 tony w betoniarce to trochę ciężko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Kupujac dobry material siewny C1 wyjdzie koszt porownywalny co zaprawienie i wyczyszczenie samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

dołączam sie do pytania ,pryskać na chwasta ,jak tak to czym? :)

Na chwasty jeszcze jest czas. U mnie jeszcze pole w pełni się nie zazieleniło. A na chwasty mam kupiony lintur.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

Mustang Forte nie ma rejestracji w owsie, nie można nim pryskac z pkt widzenia prawnego a agrotechnicznego?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Wszystko jest do zrobienia. 2 lata temu kiedy wszystko wymarzło chyba z 5 ton przeszło przez betoniare troche trzeba się narobić ale myślę ze warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Na chwasty jeszcze jest czas. U mnie jeszcze pole w pełni się nie zazieleniło. A na chwasty mam kupiony lintur.

ja również kupiłem lintur - 42zł/ha brutto przy dawce 150g/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Mustang Forte nie ma rejestracji w owsie, nie można nim pryskac z pkt widzenia prawnego a agrotechnicznego?

W tym roku ma być rejestracja w owsie.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mustang Forte nie ma rejestracji w owsie, nie można nim pryskac z pkt widzenia prawnego a agrotechnicznego?

2-4 D nie ryzykowałbym w owsie. Potrafi ładnie przyhamować owies. Owies jako jedyne zboże jest dość wrażliwe na substancje z grupy regulatorów wzrostu, w tym przypadku 2-4 D, dicamba czy MPCA nic negatywnego nie powinno powodować.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj