mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Szymi40    1444

U mnie nawet jeszcze nie zaczeli siać :huh: a ty pytasz czy za póżno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Dziś pojechałem zobaczyć czy zaczyna wschodzić, ale to co zobaczyłem mnie przeraziło. Owies owszem powoli z ziemi zaczyna wystawać. Niestety stołówkę zrobiły sobie w nim dziki. 2ha nadają się tylko do przesiania, wygląda jakby ktoś kultywatorem zjeździł... :( Szkoda w kole zgłoszona, ciekawe tylko co oszacują, bo spore koszty jakby nie patrzeć poniesione zostały. Też macie u siebie podobne problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj robiłam obchód, a raczej objazd pól i owies powychodził już wszędzie. trochę mnie to martwi, bo teraz tvn straszy nocnymi przymrozkami do -7 stopni do 10 kwietnia. minus 7 to jednak dużo.


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

w owsie nie ma się co martwić takim przymrozkiem gorzej w jęczmieniu... Ja tam w swojej pogodzie nie widzę takich temperatur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie juz wszystko zielone. Tylko dałem ciała ze sciezkami w kilku miejscach jest pięć scieżek jedna przy drugiej, masakra ludzie na wsi będą mieli gorący temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

@Janusz - Ludziom powiedz że tam będziesz ,,konopie sadził :ph34r: u nas w okolicy w kuku posadzili. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

wczoraj robiłam obchód, a raczej objazd pól i owies powychodził już wszędzie. trochę mnie to martwi, bo teraz tvn straszy nocnymi przymrozkami do -7 stopni do 10 kwietnia. minus 7 to jednak dużo.

2 lub 3 lata temu takie mrozy były u mnie około połowy maja przez 2 noce i owies nic z nich sobie nie robił ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Można by jeszcze owies posiać czy już raczej za późno.?

 

 

śmiało wysiewaj, tylko teraz to juz naprawde czas na owies, nie ma juz miejsca na ociąganie się :)

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

witam co się dzieje z moim owsem dodam iż przedsiewnie dostał 150kg mocznik 100kg saletrzak i 200kg polifoski 5

 

sdc10090.jpgsdc10089.jpg

sdc10083.jpgsdc10084.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

owies który posiada te zwężenia robi się biały nad zwężeniami a po jakimś czasie usycha. Czy jest szansa na po prawe i od czego te zwężenia? A co do siewu to sieje zwykłym siewnikiem konnym typu GÓRAL (łączony z 2 siewwników 13) więc inaczej nie da rady.

Edytowano przez rafal116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A kolego skracasz owies bo dawki nawozu przedsiewnie dałeś max u mnie po takiej dawce nawet skracanie nie pomogło by

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

owies który posiada te zwężenia robi się biały nad zwężeniami a po jakimś czasie usycha. Czy jest szansa na po prawe i od czego te zwężenia? A co do siewu to sieje zwykłym siewnikiem konnym typu GÓRAL (łączony z 2 siewwników 13) więc inaczej nie da rady.

daje rade siać płycej, owszem nie jest to precyzyjny siewnik, ale nie znaczy to, że koniecznie nim trzeba ziarno "sadzić" tak głęboko, jak ziemniaki:) sama do niedawna takim siałam. i w okolicy tez sporo ludzi takimi sieje, nie zauważyłam zeby ktos tak głęboko siał, ja tu bym upatrywała problem.


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

nie na całym szacuje że na 1/3 pola jaka może być przyczyna bo raczej chyba nie chodzi o głębokość siewu. Ja obstawiam wymarznięcie lub złamanie przez sarny. Co o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

jutro wstawie zdjęcia jak owies wygląda na polu może ktoś będzie znał przyczyne tych zwężeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

głebokośc siewu tez bym wykluczył, zasiany tak głeboko wschodziłby jedynie dłużej ale miałby pokrój normalny, sarny również odpadają. Owies zaprawiany? Może zgorzel siewek?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

owies nie zaprawiany ale bardzo prawdopodobne że to jak kolega wyżej napisał zgorzel siewek powschodowy wszystkie objawy na to wskazują a jedna szczególnie silne przewężęnie. Da się to zwalczyć opryskiem czy tylko zaprawianie pomoże??

Edytowano przez rafal116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

A co było przedplonem i czym było pryskane,może owies jest truty pozostałościami herbicydów.Początkiem lat osiemdziesiątych w ten sposób nie miałem pszenicy po kukurydzy opryskanej azoprimem lub azotopem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to chyba będzie zgorzel siewek jednak. mam podobnie z Krezusem. Bingo jak na razie ok. porażenie nie jest na razie duże.

Edytowano przez RolniczkazZawad

Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

A u mnie owies jednak przyłapało w środę jak byłem na polu to jeszcze było wszystko ok, a jak zajechałem dziś to już widać efekty...

Musiał być spory przymrozek.

815977e3ecf2336em.jpg

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj