mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Brounter    18

Chyba już każdy z upragnieniem czeka na ten sobotni deszcz, aby roślinki trochę trochę wigoru nabrały oraz ziarniaki napęczniały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Dziś posiałem Bingo. Wykręcone na 200kg/ha. Zastanawiam się tylko czy nie będzie za rzadko przy MTZ 55g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

witam strasznie dużo tego owsa siejecie, ja posiałem Arden z Danko w ilości 160 kg na ha i przedstawiciel mówił że trochę dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

właśnie ciekawe jak to jest z tą MTZ tegoroczny owies ma 49,39 a pszenica ozima miała 49,13 trochę dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Dziś posiałem Bingo. Wykręcone na 200kg/ha. Zastanawiam się tylko czy nie będzie za rzadko przy MTZ 55g.

 

Przy sile kiełkowania 95% wysiałeś około 350 ziaren /m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś posiałem Bingo. Wykręcone na 200kg/ha. Zastanawiam się tylko czy nie będzie za rzadko przy MTZ 55g.

U mnie zuch miał 43,75 i wydawało mi się sporo. Wysiałem 175kg/ha co daje niecałe 400 ziaren na metrze. Rok temu siałem 400 i było ok, zobaczymy jak w tym roku.

Teoretycznie owies słabo się krzewi a optymalna obsada to 450-555 wiech na metrze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten siany 8-go dzisiaj oglądałam, ma kiełki malutkie, po tym deszczu to niedługo będzie na górze


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

też siałem ósmego, myśle że w tym tygodniu będzie na wierzchu, wypadało by ;) owies dość długo wschodzi.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

też siałem ósmego, myśle że w tym tygodniu będzie na wierzchu, wypadało by ;) owies dość długo wschodzi.

2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Woj. lubelskie, zimny rejon, gleba IV klasa + kawałek V.

 

Mam pilny dylemat do rozwiązania, zastanawiam się nad 2 opcjami nawożenia:

 

1.Przedsiewnie - 200 kg/h Saletrzak, 200 kg/h NPK 8-19-29,

 

2.Przedsiewnie - 100 kg/h Saletrzak, 200 kg/h NPK 8-19-29, Podgłównie: 100 kg/h Saletrzak

 

 

Jeśli dam wszystko przed siewnie(na raz aż 70kg/N) , czy jest możliwość dużej straty azotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

ja planuje od tego roku wszystko przedsiewnie, później nie wiadomo jak z pogądą bedzie przeważnie jest sucho gdy trzeba pogłównie nawozić a jest to przeważnie zaraz po wschodach, już wdrożyłem to w owsie dałem przedsiewnie NPK i N w saletrzaku właśnie, jeśli masz zamiar rzucić 200KG Saletrzaku to wg mnie daj go przedsiewnie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja również w tym roku daję wszystko przedsiewnie, owsa nie mam ale pod mieszankę 125 kg/ha mocznika a pod jęczmień pójdzie ze 180-200 i spokój święty nie trzeba się potem głowić czy sypać czy czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak na razie owies ma świetne warunki.

 

u mnie był wczoraj jeden taki głupio-mądry rolnik z sąsiedniej wioski, bo chciał kupić owies do siewu (ode mnie, jak ja sama kupuję na paszę i do siewu:)) i mnie wyśmiał, że mam owies już zasiany. stwierdził ze on "owies na pół kwietnia zasieje i też zdąży urosnąć", bo jak wyjdzie z ziemi i złapie go mrozek (podał dla przykładu minus 2 stopnie), to już "po owsie". nawet mi się nie chciało tłumaczyć cepowi, z resztą po co, skoro on wie wszystko lepiej, tylko nie wiedzieć czemu tak mu wszystko kijowo wychodzi:)


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Psa trzeba było puścić za nim... a kijowo wychodzi bo za mokro albo za sucho, za całe zło w rolnictwie odpowiada pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Takimi matołami to nie ma co się przejmować, mądrzy to oni są tylko wiosną a potem im bliżej żniw to się japy zamykają jak widzą różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

mi to się nawet nie chce rozmawiać z takimi filozofami, po co tłumaczyć jak i tak nic nie dociera. chociaż muszę powiedzieć że część sąsiadów posiała dzisiaj owies - to ta część do której coś dociera, reszta czeka na grzmoty i błyskawice, aby się ziemia strząchneła :)

mój bingo siany 10.03 ma kiełki długości ok 1 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

oglądałem owies to ma kiełek długości 2cm po dwuch tygodniach od siewu, także jak dobrze "pójdzie" to za tydzień powschodzi. Dodam że warunki miał świetne w czasie siewu było sporo wilgoci.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sulos    135

Takimi typami się nie przejmuj na takiego to szkoda języka i tak by nic do niego nie dotarło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj