mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

w ubiegłym roku sąsiad posiał na jednym kawałku ok 0.70ha. owies przed sniegami i na drógim ok.80ha. po sniegach ,to jestem świadkiem że ten wcieśniejszy niewiele lecz lepiej sypał. Ja posiałem tydzień temu przed deszczami , a w piątek znajomy ma siać buraki <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

U mnie już powschodzil jęczmień i owies. Siany w tamten czwartek 6.03 tylko że ilości doniczkowe w domu dla sprawdzenia nasion z centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawa, jak to jest naprawdę. w tamtym roku jeden z tych "wyrywnych" z sąsiedniej wioski posiał przed powrotem zimy (chyba 6-go marca to było) i owies miał zieloniutki, wesoły, a my dopiero sieliśmy na pół kwietnia. jak mu sypało, nie wiem. w tym roku jeszcze nie sieje, ale podobno choruje, nie wiem. a może jednak tak dobrze mu nie wyszło, skoro nie sieje... :blink:

Edytowano przez RolniczkazZawad

Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

czyli w tydzien dał rady powschodzić, niezły wyczyn myślałem że będzie wschodził z 1,5 tyg minimum. Tzn że mój siany w sobote może pojutrzu równiez będzie na wierzchu.

 

RolniczkazZawad bądzmy dobrej myśli ;)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez siałam w sobotę część, potem we wtorek, a dzisiaj dosieje końcówkę (1ha). będzie co będzie, może źle nie będzie.


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

ja rozmawiałem z kolegą z roku co wbił się w to wąskie marcowe okienko z siewem owsa i mówi że owies był piękny. a poza tym zimy już nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

witam ja posiałem wczoraj odmiana Arden Danko 160 kg na ha, teraz czekam na ten deszcz co zapowiadacie ;) mam nadzieję że wiosna w tym roku nie będzie zbyt sucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Sam nie wiem czy dobrze robię zobaczę w kwietniu i w żniwa pole zasilone nawozem zagregatowane pogoda super ciepło sucho idealnie by się siało ale czekam co pokaże sobota niedziela i cały tydzień nie ciekawy na pogodnie.pl przewidują -5 nawet,jednak widzę sporadycznie widać siejących większość czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Po co uprawiać pole i czekać z siewem? w obecnych warunkach tylko przesuszysz glebę dodatkowo ponadto w sobotę i niedzielę ma popadać i uprawka da tyle że pole będzie równiejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Tylko fosfor potas wymieszany z glebą mam szybciej się rozpuści pole równiejsze jest a jak ma padać to o suszy nie ma mowy chwilowo po za tym kilka lat temu takie obfite deszcze bezpośredio po siewie były to musiałem przesiewać przecze i doły tak przyklepło glebę ,po za tym mamy dopiero 13 a teraz to od razu sieję zestawem up-siewnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Po co się czaić, ja tam już wczoraj zakończyłem siew wszystkiego Jak się uda to dobrze, a jak nie to wtedy się zastanowię co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

ja chyba jutro zasieje,ale niewiem czy lepiej dzień przed deszczem czy dzien po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

A ja się boje siać w zimie.Nie było zimy nie będzie i wiosny a zboże prędko zejdzie przy takiej pogodzie jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Nie wiem jak jest u was panowie ale ja zasiałem dwa dni temu, troche też w obawie przed utratą wody z gleby. Pogoda słoneczna więc niech sobie powoli zaczyna rosnąć ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

owies cały nie zmarznie, najwyżej mu listki przymrozi. nie będzie chyba źle, u nas powoli zaczynają się ruszać ze siewem


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj też zasiałem owies ,myślałem że będę jedyny w polu ( trochę głupio ) ,ale w pobliżu widać było jeszcze dwa siewniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Owies wsiany - tak 190/ha bingo powinno być dobrze ? teraz deszczyk zamawiam.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

owies posiany 24 i ziarniaki mają centymetrowe kiełki pewnie jeszcze z tydzień w ziemi posiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj