mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

RAMZES9107    22

Byłem dzisiaj zobaczyć jak mój owies i niestety porażka! Dostał pogłównie 100kg/ha saletry wymieszanej z mocznikiem, widać ze podziałało bo zrobił sie ciemny ale nadal jest niski i rzadki a siany dość gęsto. Czy zabieg oprysku dolistnie mocznikiem 15 % + ekolist 5 kg/ha wniósł by coś? Dostałby jakiegos kopa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Pewnie, zawsze pomoże taka odżywka. Ale dodaj jeszcze do roztworu siarczanu magnezu - 10kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

czy owies pryskany chwastoxem turbo miesiąc temu nadawałby się na kiszonke bo mocno leży i raczej sie nie podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Juz raczej tak, po chwastoxie turbo powinno się odczekać minimum 21 dni.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zasiałem mieszankę, opryskałem linturem w srodę i jutro chcę wjechać z odżywką Ekolist Mikro Z. Planuję dać 5 l na hektar Ekolistu. Mam nadzieję, że nie bd za dużo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej914    0

Witam jestem tu nowy i mam do was pytanie w związku z moim owsem.. ;/

otóż w ostatnim tygodniu pojawiły się na koncówkach liści (oprócz flagowego) pomarańczowe zabarwienie przechodzące w brąz a na końcu liśc zaczął zasychac.

post-71388-0-76559100-1371410197_thumb.jpg

post-71388-0-05942100-1371410183_thumb.jpg

Ogólnie łan jest ładnie wyrośnięty ale zdarzaja sie w nim takie właśnie miejsca o których pisze wyżej.. ;(

post-71388-0-59005800-1371410262_thumb.jpg

pierwszy raz się z takim czymś spotykam.. i nie moge tego rozszyfrowac..:/ Troche mi to przypomina reakcje na brak potasu ale może sie myle wysnuwam tylko takie tezy... dodam że mieszkam na kaszubach gleby są lekkie i od około 3 miesięcy nie padało u nas.. Czy może byc to reakcja na susze..? :/ bo zauważyłem że na owsie który zasiałem nieco póżniej na razie nic się takiego nie dzieje.. Proszę o pomoc.. :)

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Od 3 miesięcy nie padało ???? :blink: Musiałeś coś przegapić bo to niemożliwe . ;)

Proponowałbym zasilić dolistnie - siarczan magnezu +np insol , na moje oko jakiś niedobór .....


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej914    0

Przepraszam 3 tygodnie..:) pomyliło mi sie siarczan magnezu dawałem gdy na chwasty pryskałem 5% roztwór ale chyba jeszcze raz bede musial to zrobic.. Dziękuje za rade..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dawałeś dopiero lintur? To tą mieszankę chyba na początku czerwca siałeś bo u mnie owies zaczyna wiechy wyrzucać. Radził bym poczekać tydzień od herbicydu do odzywki.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A jak u was ze skrzypionką w zeszłym roku musiałem mieszanke owies pryskać teraz od kilkunastu dni pokazała się sprawdzam co kilka dni czy jest jej wiecej dzisiaj byłem tez i na dzisiaj szkoda dusić raczej narazie jest mało i większych szkód nie zrobią chociaż inni pryskali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

w poprzednia sobote pryskałem od skrzypionki i mszycy w odmianie Bingo było naprawdę sporo, natomiast na innym polu w odmianie Sławko występuje w niewielkim nasileniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja pryskałem w piątek, sporo skrzypionki było.

Siałem 23 kwietnia, ale nie mogłem wejść.

Zostaw, już za późno na herbicydy w owsie. Wystarczy poczytać etykietę linturu i masz że do końca fazy krzewienia...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety już po fakcie, opryskałem i żadnych zmian w owsie i pszenicy nie widziałem. Dzisiaj musze wejść z odżywką. Jest już bardzo późno ale co zrobić :[.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Nie zwróciłem tak bardzo uwagi ale z tego co pamiętam to było przebarwienie na liściu a nie jakiś robak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Podobne objawy widziałem po zastosowaniu nieodpowiednich herbicydów w owsie, czym odchwaszczałeś?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

U mnie też podobne na liściach owsa wystąpiło. Takie plamki.

Na chwasty był chwastox extra + odżywka+ siarczan magnezu (zawsze lałem odżywke i byłem zadowolony, pierwszy raz zastosowałem siarczan w łacznym oprysku, chwasty moment się zwinęły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Chwastox extra niestety (przepuścił miedzy innymi szczaw polny), a do tego Kristalon zielony.

Brat mi siał saletrę na owies i posiał z "rozłożoną" deską w kosie od brzegów przez co dwa pasy o szerokość 1.5m i długości całego pola położyły się ;/

Edytowano przez SipmaZ224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Ja siałem owies około 20 kwietnia i w tym roku jest bez rewelacji (jak z resztą u innych sąsiadów), natomiast znam 3 przypadki, gdzie był posiany około 20 maja i tam jest piękny owies naprawdę jest na co popatrzec. I jak to się ma do powiedzenia siej w błoto - zbierzesz złoto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

prawda to się okaże po zbiorze. To, że ładnie wygląda ten siany później nie znaczy, że będzie sypał. Póżno siany owies jest zazwyczaj nienarośnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie takie pytanie mam kosic u znajomego 70ha owsa ale jest lipny(plon ksztaltuje się na 1-2 tony) i na moje on nic na tym nie zarobi przy tej cenie a nie chcialbym aby za dużo był w plecy .Co myślicie spryskać wjechać talerzówka i posiac żyto ??Owies był siany rozsiewaczem RCW i przebronowany zero nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Jeśli za ziarno z 1ha weźnie chociaż 500 zł to i tak powinno zostac z kombajnowania. Warto by spróbowac chociaż kawałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj