mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

SipmaZ224    81

To moje początki w uprawie zbóż także proszę o wyrozumiałość ;)

Co jest według Ciebie lemysz nie tak?

Z tym mocznikiem pod korzeń zasugerowałem się od marekfarmer, a on widać wie o czym mówi.

 

Sucho raczej nie ma bo ziemia po ruszeniu reką jest wilgotna, a o mikroelementach nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Azot z mocznika musi przejść do postaci przyswajalnej przez rośliny. Dałeś go sporo, więc z saletrą należy uważać, żeby owies "nie wybujał i nie wyłożył się". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy opłaca się siać owies na ziarno o tej porze?. Bo po ostatnich ulewach woda stała na 2hektarach i zboże wymokło.. Co polecicie mi zasiać na moim miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

W mojej miejscowości dzisiaj jeszcze sieją owies ale już chyba lepiej grykę -chociaż tania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

odmiana bingo z centrali.Co się dzieje z tym owsem i czym go ratować??

post-39942-0-10994300-1368283769_thumb.jpg

post-39942-0-50469900-1368283821_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kurde, myślałem że polecę już z saletrą po moim owsie jakieś 170kg/ha ale przecież dałem pod korzeń 170kg/ha moczniku, a razem to by było jakieś 136kg N/ha!

Owies jest w fazie 2-3 liść i jest słaby moim zdaniem, wgląda tak jakby nie korzystał jeszcze z tego moczniku, a minęło już od siewu 18dni.

Co mi radzicie czynić? Czekać na działanie moczniku czy sypnąć troszkę saletry (85kg/ha)?

działka 0.6ha

18 dni to za mało żeby mocznik zaczął działać, po miesiącu to raczej zacznie działać. Nie syp już azotu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Słuchajcie a czy ktoś miał kiedyś do czynienia z dokrzewianiem owsa ? Stosował ktoś CCC czy coś w tym rodzaju na owies ?

Mam zamiar wykonać oprysk mocznikiem jak zacznie się krzewić, jakieś 20% stężenie, żeby dostał mocnego kopa, do tego SMg 10kg, 1,5 kg Nutrimix-u i 1l Basfoliaru na ha

Bo trochę słabo powschodził z racji tego, że mam trochę lichy siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86
Napisano (edytowany)

odmiana bingo z centrali.Co się dzieje z tym owsem i czym go ratować??

/

Według mnie brakuje mu magnezu. Jak będziesz pryskał od chwastu domieszaj do oprysku siarczanu magnezu.

Edytowano przez miszka16

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Napisano (edytowany)

post-47060-0-57150300-1368301572_thumb.jpg

odmiana bingo z centrali.Co się dzieje z tym owsem i czym go ratować??

 

mam to samo na polu odmiana bingo matriał z centrali. dostał na jesieni 300kg kredy, przed siewnie 200kg polifoski 6, 100kg mocznika, siany 17.04, powschodził bardzo ładnie, a teraz d*pa. dzisiaj dostał 5kg mikrokomplex, 1,5l microplanu, 10kg mocznika - zobaczymy czy pomoże. pierwszy raz uprawiam to pole, kupiłem na jesieni podabno lano tam produkty kanałowe z ubojnie - może to mieć wpływ na owies? w poniedziałek wysyłam próbkę ziemi do badania

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Posypałem w sobotę jednak te 85kg/ha saletry 30N, razem będzie jakieś 100kg/ha N.

Siany był dość rzadko, ziemia tam jest słaba więc myślę że się nie położy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Witam koledzy, owies siany dziś[15.05.13] ma szansę na zbiór?dobrze zasilony obornikiem.i mocznikiem?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ma szanse i to spore mój ojciec raz tak zasiał i plon był całkiem dobry, dodam że na ugorze


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

post-47060-0-57150300-1368301572_thumb.jpg

 

mam to samo na polu odmiana bingo matriał z centrali. dostał na jesieni 300kg kredy, przed siewnie 200kg polifoski 6, 100kg mocznika, siany 17.04, powschodził bardzo ładnie, a teraz d*pa. dzisiaj dostał 5kg mikrokomplex, 1,5l microplanu, 10kg mocznika - zobaczymy czy pomoże. pierwszy raz uprawiam to pole, kupiłem na jesieni podabno lano tam produkty kanałowe z ubojnie - może to mieć wpływ na owies? w poniedziałek wysyłam próbkę ziemi do badania

 

Może ten kto wcześniej prawiał pole prysnoł czymś po czym nie bardzo można owies siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

post-47060-0-57150300-1368301572_thumb.jpg

 

mam to samo na polu odmiana bingo matriał z centrali. dostał na jesieni 300kg kredy, przed siewnie 200kg polifoski 6, 100kg mocznika, siany 17.04, powschodził bardzo ładnie, a teraz d*pa. dzisiaj dostał 5kg mikrokomplex, 1,5l microplanu, 10kg mocznika - zobaczymy czy pomoże. pierwszy raz uprawiam to pole, kupiłem na jesieni podabno lano tam produkty kanałowe z ubojnie - może to mieć wpływ na owies? w poniedziałek wysyłam próbkę ziemi do badania

 

U mnie też na jednym polu to samo powierzchnia 1.10ha. Na jesieni obornik ok 20ton przedsiewnie polifoska6 150kg i chyba saletrzak100kg no i wczoraj 150kg saletra.Tylko na tym polu z jednej strony jest wysiane 100kg mieszanki owies pszenica i jęczmień z centrali i na mieszankę grubiej nawozu poszło. Siane 23.04 najpierw wzieło mieszankę a owies 3 dni później. Też mi się wydaje że to brak magnezu lub potasu, jak można podać roślinie potas żeby z niego skorzystała bo na sól to już za późno raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jak to jest z mieszaniem mocznika i moddusa? Już się pogubiłem. Dziś słyszałem że nie powinno się mieszać moddusa z odżywkami Cu a na stronie intermagu w tabeli jest zaznaczone że można mieszać. A o moczniku jest pusta kratka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Mój owies po podaniu saletry wyraźnie się poprawił, moment podskoczył do góry i wszystko się zazieleniło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Napisano (edytowany)

mój powoli wraca do żywych

post-47060-0-10716700-1368905920_thumb.jpg

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Koledzy ja co roku sieje ten sam owies i nigdy nie miałem problemu z owsem zawsze ładny i żadnych przebarwień . Czyli to wina u was ziemi albo odmiany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

pierwszy raz taka sytuacja - ostatnio ktoś mi powiedział że za głęboko zaorałem na jesieni i wyciagnołem "martwicę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Mój owies siany jakieś 200kg/ha dostał 103kgN/ha, a do tego Kristalon zielony 1.7kg/ha,

Jest teraz dość gęsty, ciemnozielony i w fazie 1-2 kolanka.

Czy jak prysnę teraz Antywylegaczem w dawce 1,7l/ha będzie dobrze? Czy dać coś innego?

Na chwile obecną wilgoci mu nie brakuje

Ziemia to jakieś piachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Chyba bym nie ryzykował pryskać samym ccc. Lepiej zmieszaj ccc+moddus. Termin na zabieg to już teraz. 150kg mocznika +100kg saletry(103N) to dużo jak na owies, chociaż sam planuję takie nawożenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Mam pytanie -na stabilanie (załącznik z poprzednich postów) pisze "stosować do 5 kolanka"

Teraz w moim owsie są już 2 kolanka, tuz przed 3. - czy mogę w tej fazie dać ok 1l CCC i ok 0,3 modusa???

Piszecie że w pszenicy nie powinno się późno pryskać bo skraca kłosa - a jak to się ma do owsa???

W dodatku pewnie jeszcze w tym tyg bym nie opryskał bo leje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

U mnie dwa tygodnie padało nie dało się wjechać z opryskiem na skrócenie, jadę dzisiaj 0,2l moddusa i 0,5l etefonu bo owies strasznie wybujały a dostał ponad 100 kg N/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj