mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

grala13    7

czy jest jeszcz sens siać owies???bo dopiero moge wjechać w pole,wcześniej sie utopiłem,ale zanim zaoram i zasieje nawóż to mina 2 dni,wiec będzie prawie maj,nie wiem co robić??? siejecie jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A jakie masz inne wyjście coś zasiać trzeba jak trafi się ciepły deszczowy maj to tragedi w plonie nie będzie, znajomy zasiał z trzy lata temu w marcu w mokrą glebę potem jeszcze spadł śnieg zimno i ostatni kawałek zasiał 10 maja i ten majowy lepiej plonował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

objętościowo to całkiem możliwe. Znajomy miał pewnie 600 kg/ha z wcześniejszego i 750 kg/ha z później sianego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

matava i po co te złośliwości z tymi 600 kg spokojnie miał te 3 tony plonowanie ja w zeszłym roku miałem ok 4,5 tony z ha owsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Potrzebuje szybkiej porady. Posiałem owies bingo kwalifikat, po zaoranej łace 2 tygodnie temu. Dzisiaj czesc owsa juz powschodziła, ale sporo nasion jest na powierzchni ziemi. Częśc była, ale sporo wiatr ziemi wywiał i odkrył nasiona. Co moge teraz zrobic, aby jeszcze powschodził ten owies? Obecnie ma jeden-2 liscie. Jakeis wałowanie czy bronowanie? Nie chce zniszczyc tego co wzeszedł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Jakie moga byc efekty przedawkowania moddusa? Na zycie dawałem 0,3l ale powinienem miec graniczny przejazd, ale ja go nie robiłem i na szerokosci 6m dawka poszła ok 0,6l. A na pszenzycie na jednym przejeździe wyszło mi 0,4 moddusa i 0,8 ccc.

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Owies z reguły słabo się krzewi, i zabieg dokrzewianie niewiele daje biorąc pod uwagę obecną pogodę. Jak deszcz popada to te nasiona wzejdą ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2
Napisano (edytowany)

Na stronach dla rolników ekologicznych podawane są informacje, że bronowanie pomoże w regulacji zachwaszczenia i dokrzewieniu zbóż. Próbował ktoś bronować owies, który powschodził? Może w ten sposób uda się go nakłonić do krzewienia wbrew długości dnia? Bronowanie na chwasty zalecane jest w fazie 5 liści.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Zdecydowanie broną chwastownikiem. Ale czy to pomoże na dokrzewienie i czy można to zrobić broną lekką? Trudno teraz kupować chwastownik do jednorazowej akcji dokrzewiania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie ma sensu. żadne dokrzewianie nie będzie efektywne jeżeli są tak wysokie temperatury powietrza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

a czy można pryskać owies aminopielikiem bo na etykiecie nie piszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Na moim owsie sianym 22.04. zaczęły żółknąc końcówki liść.

Przedsiewnie dostał 70 kg polifoski 6 i 170kg/ha moczniku, siany w błoto, a ziemia to jakieś piachy.

Co mu może dolegać?

 

Jest teraz w fazie 2-3 liści, sypnąć mu może saletry,

Bo ktoś tu kiedyś pisał że mocznik działa dopiero po 3 tygodniach, a więc mój owies jeszcze z niego nie korzysta.

Chciałem w fazie 4-5 liści polecieć z chwastoxem i np Insolem 6.

Czy coś innego mu pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

susza, siany w błoto na piachu z ktorego zrobiła się pewnie skorupa - chyba nic nie poradzisz - musisz poczekać na deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Mój owies rośnie pięknie tylko mam mały problem z ptactwem kruki i bażanty mocno atakują.Nawet wyrywają listki żeby się do ziarna dostać.Czy przyczyną może być to że nie był zaprawiany?Myślę tak ponieważ jęczmień zasiałem zaprawiany i nie podbierają jęczmienia pomimo że sporo leżało na wierzchu


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a czy można pryskać owies aminopielikiem bo na etykiecie nie piszą?

Nie można, owies nie reaguje dobrze na 2,4-D. Ale wybór środków jest duży w granicach 50zł/ha można się zmieścić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Kurde, myślałem że polecę już z saletrą po moim owsie jakieś 170kg/ha ale przecież dałem pod korzeń 170kg/ha moczniku, a razem to by było jakieś 136kg N/ha!

Owies jest w fazie 2-3 liść i jest słaby moim zdaniem, wgląda tak jakby nie korzystał jeszcze z tego moczniku, a minęło już od siewu 18dni.

Co mi radzicie czynić? Czekać na działanie moczniku czy sypnąć troszkę saletry (85kg/ha)?

działka 0.6ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Gdybym ja miał tak nowozy sypać jak Ty to dawno bym zbankrutował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

A czy ten twój owies niema przypadkiem za sucho? A może brak mikroelementów?Ja swój zasilę saletrzakiem po oprysku na chwasty.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj