mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

aro1975    324

myślę że bingo - opinie są obiecujące - ale co z tego wyjdzie zobaczę w lipcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

na polach na których będe siał owies mam niską zawartość potasu i magnezu .. jak myślicie czy dobry pomysł jakbym przed siewem posypał saletrzakiem solą potasową i siarczanem magnezu a następnie przy talerzował i siew zucha ???planuje tez rozsiac troche kredy bo ph 5,18 i 6,49...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W tym 2 przypadku ta kreda zbędna. W takim wypadku super jest kainit bo to typowy nawóz potasowo-magnezowy. A te co podałeś tez mogą być.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Kainit -11%K2O 5%MgO 20%Na 4%S w sumie bardzo tani nawóz ale czy na prawde w takim przypadku będzie wystarczający ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No by trzeba go bardzo dużo zastosować :P Poza tym ta proporcja nie jest najlepsza, roślina ma znacznie wyższe wymagania wobec potasu, a magnez i tak pewnie będzie trzeba dać dolistnie aby poprawić kondycje roślin.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

sprawa jest :) ile bingo siejecie na 6 i 5 klasę ziemie i czy teraz pod korzeń sypać N czy później a teraz tylko trochę tak ze 30 kg na czystego składnika? a i jak myślicie rozsiałem po życie nawóz 2 marca (ry amonowej 200kg/ ha) i nie wiem czy ten nawóz coś da jeżeli poszedł śnieg za 7 dni po siewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wiele nie powinno uciec, chyba że spadło dużo śniegu to kilkanaście % może zostać wymyte.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

W tym roku miałem z centrali owies Bingo, ale z tego co piszecie to nie wiem czy to BINGO czy nie jakaś pomyłka. Fakt plonował pięknie w porę zebrany wiec ok.

Problem tkwi w tym że on ma takie ości coś jak jęczmień i nie chce się zsypywać w kombajnie z sit otwieram na max i jeżdżę najwolniej jak się da, a czasami muszę przystawać.

W śrutowniku to samo, muszę popychać bo się zawiesza.

Mam spore doświadczenie na kombajnie i przy śrutowniku.

Bardzo proszę o podpowiedz, o co w nim chodzi, a może on tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Próbowałem różnie i tylko na wpełni otwartych idzi i to słabo, jeżdżę dużo na usługach i naprawdę różne owsy robię ale takiego jeszcze nie miałem. w śrutowniku to samo zawiesza się, ojciec na walcach też nie może go robić bo się zawiesza. Dodam że jadąc najwolniej jak się da zbiornik jest w niecałe 20 minut w NEW HOLLAND porównywalny do bizona super a sita mam nawet od bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

W zeszłym roku owies Cwał siany 28 marzec , kombajnowany 24 lipiec..


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

Jaki antywylegacz proponujecie w uprawie owsa, bo jak dla mnie to CCC jest za słabe, owies co roku leży jak cholera. Czy modus lub stabilan faktycznie dobrze trzymają owies w pionie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Ile siejecie owsa na hektar? Chcem siac kwalifikat bingo na IV klasie po świerzo zaoranej łące. Tak ok 170kg/ha chyba wystarczy, nie mam jeszcze tego zboża, wiec nie wiem jaka zdolnosc kiełkowania i MTN. Ile nasion na m2 wysiewacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PETECNC355    3

W tym 2 przypadku ta kreda zbędna. W takim wypadku super jest kainit bo to typowy nawóz potasowo-magnezowy. A te co podałeś tez mogą być.

 

A nie lepsze od kainitu w tym przypadku byłoby sypnięcie Korn Kali albo Patentkali ? Nie wiem jak z dostępnością tego nawozu ale skład wydaje mi się lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No skład maja lepszy. A jak jest z ceną, to nie wiem, dostępu do tego nie mam ale nie zdziwiłbym się gdyby sól potasowa+siarczan magnezu wyszło taniej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PETECNC355    3

Patentkali w granicach 1700- 1800zł a kornkali 1400- 1500 z tym, że korn kali ma 40 K2O 6% MgO a patentkali 30% K2O i 10% MgO i tu jest dylemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Ile siejecie owsa na hektar? Chcem siac kwalifikat bingo na IV klasie po świerzo zaoranej łące. Tak ok 170kg/ha chyba wystarczy, nie mam jeszcze tego zboża, wiec nie wiem jaka zdolnosc kiełkowania i MTN. Ile nasion na m2 wysiewacie?

posiej 200kg/ha i bedzie dobrze u minie siła kiełkowania 94% i mtn 45.1g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Owies sieje pierwszy raz, a z innych zbóz to ostatnio coraz mocniej zchodze z obsady nasion na m2, i nie chce żyby za gesty nie był ten owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Bingo ma duże ziarno a co za tym idzie spore mtz. ja mam ziarno pierwszy rok po kwalifikacie i planuję wysiac około 200kg/ha. W kfalifikacie był siany około 180kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Patentkali w granicach 1700- 1800zł a kornkali 1400- 1500 z tym, że korn kali ma 40 K2O 6% MgO a patentkali 30% K2O i 10% MgO i tu jest dylemat.

Przelicz sobie na czysty składnik co taniej i będziesz miął odpowiedz ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Chciałem sypać ten nawóz, o którym @PETECNC355 mówi na jęczmień ale nie mogłem dostać i wybrałem sól potasową i chyba wyszło najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj