mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

aro1975    324

u mnie napewno bedzie ok - ale ten nieoplewiny co chcesz kupić to lepiej zrób próbę tak jak wcześniej pisałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

co do bingo to potwierdzam dużo nasion lubi wyskoczyć z łuski (dlatego może w tabelkach jest taki niski udział łuski :) ) a co do kiełkowania to sam nad tym się zastanawiałem jak to będzie wychodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Panowie jaki polecicie owies łuskowy czy bez na kilku,lub kilkunasto letni ugór,siano (bez perzu) klasa 2,3 i ile się go sieje na ha? i czy owies jest wrażliwe na nadmiar wilgoci jak jęczmień? Nigdy nie siałem owsa,więc proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi86    3

Owies kocha wilgoć, jest nawet stare przysłowie "siej owies w błoto, a będzie jak złoto" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Wybaczcie może źle się wyraziłem - daję 3l/ha CCC i to podzielone na 2 dawki 1,5l w odstępie 7-10dni. Sorry za zmyłkę.

Co do stosowanie to zgodnie z etykieta - na początku fazy strzelania w źbło. Szczerze mówiąc to pogoda dopisała i owies mimo iż gęsty i ładny wyległ w powiedzmy 3-4% a i to dało się spokojnie podnieść.Plon w granicach 5ton. W tym roku też mam trochę owsa i też będe mocno skracał za pomocą CCC bo wychodzi najtaniej i jest efekt. Zgodzę się że w przypadku suszy może to zaszkodzić ale wolę to niż rycie hederem w ziemi i zbieranie wylegniętego, przerośniętego owsa z glebą i kamieniami :)

Edytowano przez Boniar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Słuchajcie czy siejecie już może owies ? Mam pole w które już da się wjechać i dzisiaj zostało już zaorane, plan jest taki, żeby zasiać jeszcze przed zapowiadanymi przyszłotygodniowymi przymrozkami, i szybko ruszy jak tylko przejdą.

Czy próbował ktoś z tak wczesnym terminem owsa ?

Wszędzie zalecają jak najszybszy siew, nawet jeśli mają być jeszcze przymrozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

U mnie ziemia jezcze trzyma(piach) ale mysle piatek/ sobota gruberem uprawic poplon rzepaczany i poniedzialek brona wtorek/sroda siew a moze i predzej. Takie mrozy jakie beda to owies przetrzyma z pewnosicia. Przeciez musi tez przejsc jarowizacje a takia pogoda bedzie sprzyjac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dyczko, ja jak pogoda wytrzyma do soboty to jadę - miałem w planie zozsiać nawóz na żyto hybrydowe i rzepak, ale pewnie posieję owies - nic mu się nie stanie kiedyś posiałem i śnieg leżał na nim kilka dni - plon był za...ty - nie boi się takich mrozów co zapowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo13571    0

No ja też planuję w sobotę owies zasiać. Mrozami ani śniegiem też się nie przejmuję. W jednym roku też zasiałem wcześnie owies to ludzie sie śmiali że tak wcześnie, ale w żniwa większości uśmiech zszedł z twarzy bo plon miałem super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

W tamtym roku siałem 17 marca, teraz zobaczymy na co pogoda pozwoli.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

myslałem o sobocie - jak nie będzie mrozu i śniegu - wszystko zależy od przebiegu pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdwardC360    34

Mój sąsiad już dzisiaj siał owies.. mi wydaje się troche zawcześnie ale każdy robi jak chce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

W sumie to i tak bym wcześniej niż 17 nie siał :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Za wcześnie posiany owies to gdy jest wysiany jesienią :D Teraz można siać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Jeśli śnieg leży w polu to przecież nie wjedziesz. Uważam że warto poczekać żeby dobrze uprawić glebę przed siewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

08.03 owies Zuch posiany :) zobaczymy czy wygram dzięki temu czy przegram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

jeśli da się ładnie pole uprwaić, nie robią się koleiny to spokojnie można siać- to ostatnie ataki zimy (według mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj