mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Do 3 liści roślina czerpie zapasy z ziarniaka. Później korzysta z tego, co ma w glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

Moje nawigator i breton opryskane w ubiegły czwartek/piątek i już widać efekty na chwastach, poszło 20g helm star i 0,5l helm flurox

daj siarczan,mocznik jakieś mikro-masz przecież, i za 3-4dni to samo +ccc

w jakich proporcjach ten siarczan i mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w mustangu forte na etykiecie pisze że od 4 liści można pryskać owies a jak ma 3 to t zaczyna się krzewić to raczej można ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Do pełnej fazy krzewienia możesz dać spokojnie 15%, przynajmniej ja tyle daje w owsie. 

15  %  siarczanu???? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Oj sorry nie doczytałem że kolega też pyta o siarczan. Mocznik 15% a siarczan mag 10% takie sprostowanie szybkie. Oczywiście siarczan 7-wodny.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Owies dokrzewiać? Nie wiem po co z tymi mocznikami startować skoro azot poszedł przed 3 liściem?? 

Rzucę na dniach jak będzie się dało 100kg siarczanu magnezu granulowanego. 

Krzewienie robię chwasty, strzelanie w zdzbło micro, siarczan i regulacja łanu no i na tym jest plan zakończyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszpunt2    4
Napisano (edytowany)

witam czym zwalczyc poziewnik szorstki w owsie jest go bardzo duzo owies w fazie krzewienia?

Edytowano przez piszpunt2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

witam czym zwalczyc poziewnik szorstki w owsie jest go bardzo duzo owies w fazie krzewienia?

należy do rodziny jasnotowatych, 

postawiłbym na mustang forte 195 ze względu na cenę i zawartość aminopyralid która działa na jasnoty z rodziny jasnotowatych, lub Chwastox

 

można spróbować takimi substancjami: fluroksypyr(Starane), MCPA(Chwastox), metramitron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
Napisano (edytowany)

Witam mam troche dziwny problem na 6 klasie ziemi na dwoch kawalkach mam owies i na jednym w bruzdach jest żółty jakby mial zaraz zginac. A na drogim na calym polu jest zoltawy. Co robic prysnac to siarczanem magnezu czy poradzi sobie bez tego?
Tak to wygląda https://naforum.zapodaj.net/2de96b0e3142.jpg.html

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39

--->Granstar Ultra SX 50 SG<---
Mam problem ._.
W czwartek opryskałem Bingo granstarem z adiuwantem w dawce o 5% mniejszej niż zalecana. Dzisiaj poszedłem sprawdzić czy ruszyło facelie (nasiona przezimowaly w glebie i wyrosła). Okazuje się, że po dwóch dniach facelia ma się dobrze a owies zółknie na potęgę!
Czy to normalne że tak zareagował na Granstar? Środek ma rejestrację w owsie...
Oprysk bardzo drobno kroplisty, pogoda idealna 18°, wiatr 2.5m/s, wilgotność 85+, minimum 16h bez deszczu po oprysku.
Pryskałem czystym herbicydem, bez nawozow.
Miał już ktoś podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Owies mieszanki pożółkły po przymrozkach po za tym zimne noce i deszczowo było i jest ,chciałem wspomóc je siarczanem z plonvitem ,tylko jak nie wiało to padało ,teraz trochę się ociepliło i po kilku dniach robią się coraz zielensze i już też chwasty rosną i pora by je prysnąć ,wiem że lepiej prysnąć osobno dokarmianie i odchwaszczanie tylko nie wiem kiedy będzie taka sposobność ,samym siarczanem z chwastox turbo bym leciał już na raz jednak ten plonvit warto by wypryskać ,lecieć razem czy jednak osobno szukać okienka pogodowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzień przed przymrozkiem mogę rozlać rsm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

tak

 

--->Granstar Ultra SX 50 SG<---
Mam problem ._.
W czwartek opryskałem Bingo granstarem z adiuwantem w dawce o 5% mniejszej niż zalecana. Dzisiaj poszedłem sprawdzić czy ruszyło facelie (nasiona przezimowaly w glebie i wyrosła). Okazuje się, że po dwóch dniach facelia ma się dobrze a owies zółknie na potęgę!
Czy to normalne że tak zareagował na Granstar? Środek ma rejestrację w owsie...
Oprysk bardzo drobno kroplisty, pogoda idealna 18°, wiatr 2.5m/s, wilgotność 85+, minimum 16h bez deszczu po oprysku.
Pryskałem czystym herbicydem, bez nawozow.
Miał już ktoś podobną sytuację?

na 100% nie wina granstaru, co wcześniej pryskałeś opryskiwaczem??

 

Owies mieszanki pożółkły po przymrozkach po za tym zimne noce i deszczowo było i jest ,chciałem wspomóc je siarczanem z plonvitem ,tylko jak nie wiało to padało ,teraz trochę się ociepliło i po kilku dniach robią się coraz zielensze i już też chwasty rosną i pora by je prysnąć ,wiem że lepiej prysnąć osobno dokarmianie i odchwaszczanie tylko nie wiem kiedy będzie taka sposobność ,samym siarczanem z chwastox turbo bym leciał już na raz jednak ten plonvit warto by wypryskać ,lecieć razem czy jednak osobno szukać okienka pogodowego

Powtarzam po raz wtóry DO HERBICYDÓW NIC NIE DODAJEMY oprócz zwilżacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39

Pryskałem żyto Dragonem 3 dni wcześniej.
Po Dragonie ->dokladnie<- umyłem opryskiwacz Clean Maxem, procedura wg zaleceń. Czyściłem nawet lance.
Wczoraj rano owies dostał saletre (145/ha)z kizerytem(75kg/ha), czy to może być od tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Soltys ma racje nic sie nie powinno dodawac do herbicydow ale ojciec nie raz lecial z mocznikiem i nie przypominam sobie zeby cos sie dzialo.
Zalozmy ze zolkniecie to wina przymrozkow ale czy to normalne ze jak przyszlo ocieplenie to dopiero to wychodzi?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

mój też tak pryskał jak i większość wsi, tu nie chodzi o to,ze coś się stanie tylko ja wychodzę z założenia po ki grzyb odżywiać rośliny które chcemy zwalczyć?

Pryskałem żyto Dragonem 3 dni wcześniej.
Po Dragonie ->dokladnie<- umyłem opryskiwacz Clean Maxem, procedura wg zaleceń. Czyściłem nawet lance.
Wczoraj rano owies dostał saletre (145/ha)z kizerytem(75kg/ha), czy to może być od tego?

 

czyli nie wina opryskiwacza,saletra mogłaby popalić ale niezbyt mocno jeśli byłaby podana na mokre rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po to żeby chwastowi bardziej smakowała trucizna B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziomeczki mam ro samo sytuacje w iwsie i pszenicy. jutro polecę z zupą 350 l/ha do której wmieszam 12 kg mocznika , plonvit zboża 1,5 l/ha i siarczan magnezu 7-wodny i tu nwm ile go dać. i pytanie zastosować go teraz bo nadają chłodniejsze dni? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

tak

 

na 100% nie wina granstaru, co wcześniej pryskałeś opryskiwaczem??

 

Powtarzam po raz wtóry DO HERBICYDÓW NIC NIE DODAJEMY oprócz zwilżacza

 

na robala też do herbicydu można dodać- o ile robal występuje oczywiście  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj