mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

KlimekPL    793

To prawda, dlatego aby zacząć bawić się w uprawę bezorkową to talerzówka i kultywator nie wystarczą, potrzebny jest do tego bardziej specjalistyczny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Co myślicie o siewie owsa po talerzówce ?

Bo mam teraz stanowisko po życie opryskane glifosatem. Przejechałbym teraz talerzówką jak głeboko sie da i wiosną nawozy i znów talerzówka. Bo nie wiem czy jest sens przewalać te piachy (5, 6 klasa)

jeden kawałek uprawiamy tak od kilku lat-niemiłosierny pioch, jesienią talerzówka, glifosat, na wiosnę ścierniskowcem  na jakieś 20 cm i siew owsa, po owsie nie idzie nawet glifosat tylko na ściernie talerzówka i przed siewem ścierniskowiec .Sieje tam tylko zyto i owies na zmianę, jak na taki kawałek na plony nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ścierniskowcem na 20cm to jeszcze rozumiem. Ale jakby samą talerzówką to pewnie nawet z tego piachu zrobiłby się beton pod spodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przede wszystkim zero jakiekolwiek struktury . Moim zdaniem właśnie dlatego że piach , to radziłbym tradycyjnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Przede wszystkim zero jakiekolwiek struktury . Moim zdaniem właśnie dlatego że piach , to radziłbym tradycyjnie .

 

Struktura na piachu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja sieje owies po talerzówce. Na glinach i trochę lżejszych ziemiach. Po gryce i po pszenicy. Aredn w tym roku ok 6 ton sypal średnio z całego areału. Na jesień jeden przejazd. Na wiosnę jeden lub dwa w zależności od warunków i jest ok. Talerze zapełniają się na jakieś 10-15 cm w zależności od gleby i przedplonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Polofoski 6 200 kg, rsm 26 100 l przedsiewnie.rsm 200 l przy krzewieniu. Ccc. Na dobrych stanowiskach można zrezygnować z npk. W przyszłym roku pójdzie tylko rsm na szpilke i finito. No i wiadomo oprysk na chwasty i ccc z robakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Pewnie to wynika z organizacji pracy, teraz jest więcej czasu.

Ja tam z zaprawieniem się wstrzymam do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

ja planuje pod koniec stycznia, a  nóż widelec da się początliem lutego posiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Początek lutego to nie za wcześnie? Rozumiem wczesny siew, też planuję nawet w ostatnich dniach lutego posiać jak będzie możliwość ale początek wydaje mi się być za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

jak pogoda pozwoli to nie ma na co czekać  zdarzały się już u mnie siewy do 15 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Dokladnie jak tylko pogoda pozwoli owies i pszenżyto można a nawet trzeba siać :P pozne siewy owsa jeszcze nigdy nie przyniosly dobrego efektu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Przyniosły ale raz to było albo 2012 albo 2011 siałęm 20 kwietnia i plon rewelka jeden z najlepszych ale tamten rok był specyficzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Wyjątek od reguły, na moich piaskach jak do końca marca się nie posieje to juz plon ucieka z każdym dniem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

zgadza się taki był tylko jeden rok z tego co pamiętam a myślisz że ja gdzie sieję owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    728

Też jestem zwolennikiem wczesnego siewu, ale w lutym? 

Posialem 2 lata temu owies w pierwszej połowie marca (wcześnie u nas), pieknie powschodzil, przyszła zimnica, deszcze, owies pozółkł i zadne odżywki już mu nie pomogły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Sąsiad kiedyś posial cos kolo 10 lutego, wszyscy się śmiali ze zglupial itp a mial taki owies ze w okolicy takiego sie nie znalazlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jakbym mial pewnosc ze pozniej jeszcze nie przyjda silne mrozy i snieg to też chętnie bym zasial 10 lutego, wiadomo, że im wcześniej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Wedlug mnie Najlepiej byloby zasiać i zeby przymarzlo wtedy wiosna jak ziemia puści zaczal by wschodzić... Podobnie jak z pszenica siana zima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Ze względu na ciężkie warunki jesienią nie byłem w stanie zaorać pola na zimę bo praktycznie wszędzie stała woda, jedyne co udało mi się stalerzować po gryce. I mam pytanie czy orka w styczniu lutym  kiedy ziemia dostatecznie zmarźnie będzie miała sens czy nie warto. Znam te moje pola i wiem, że jeśli ich nie ruszę mogę zapomnieć o wczesnym siewie i będzie powtórka z rozrywki, czyli siew dopiero pod koniec maja. Myślałem nad głęboszem, ale mam inne wydatki i dopiero mam zamiar po żniwach dobrze zgłęboszować  pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
6 godzin temu, KlimekPL napisał:

Jakbym mial pewnosc ze pozniej jeszcze nie przyjda silne mrozy i snieg to też chętnie bym zasial 10 lutego, wiadomo, że im wcześniej tym lepiej.

Wiesz kiedy szkopy w okolicach frankfurtu siali hafer'a?? w grudniu jako winter haferB|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj